Bilgi güncellemeyi yaptırmayanların hattı kesilecek.

Konusu 'Cep Market' forumundadır ve realist tarafından 23 Kasım 2008 başlatılmıştır.

  23 Kasım 2008
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Bilgi güncellemeyi yaptırmayanların hattı kesilecek.


  Türkiye’de halen kullanımda olan yaklaşık 100 milyon cep telefonunun kaydı yenileniyor.

  Bir kereye mahsus olacak bilgi güncellemeyi yaptırmayanların hatlarını sistem kesecek…

  Takvim’de yer alan haber göre Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayının ardından yürürlüğe giren Elektronik Haberleşme Yasası uyarınca GSM operatörlerinde tutulan abonelik kayıtlarının güncellenmesi amacıyla, 100 milyon cep telefonuna ait abonelik kayıtları 1 yıl içinde yenilenecek.

  Ücretsiz yapılacak
  Herkes, kullandığı cep telefonunu hiçbir ücret ödemeden kendi üzerine kaydettirebilecek. Bu kapsamda bilgi ve belgelerinde eksiklik ya da yanlışlıkları bulunan tüm aboneler, 1 yıl içerisinde kimliklerini ispatlayıcı belgelerle birlikte ilgili işletmeciye başvuracak. Başvuru esnasında abonelerden kimliklerini ispata yarar belgelerin birer örneği ile birlikte, bireysel abonelerden TC kimlik numaraları, kurumsal abonelerden ise vergi numaraları alınacak. Bu şekilde bilgileri güncellenemeyen hatların elektronik haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilecek.

  Üzerinize alın
  Cep telefonunun son kullanıcıları, kullanmakta oldukları hatları, bir kereye mahsus olmak üzere verilen süre içerisinde, hiçbir vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüğe tabi olmaksızın kendi üzerlerine kaydettirmek için ilgili işletmeciyle abonelik sözleşmesi yapabilecek. Söz konusu hatların eski abonelerinin de, yapılan işleme 1 yıllık zaman aşımı süresi içinde itiraz hakları bulunacak.

  haberturk