Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum

Konusu 'Tüketici Şikayetleri' forumundadır ve burcu_brc tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

  31 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : burcu_brc
 1. burcu_brc

  burcu_brc Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  944
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  Arkadaşlar,

  1 yıl önce evlenirken Bursa'dan büyük ve bilinen bir mobilya mağazından 3850,0-TL değerinde krem rengi bir koltuk takımı aldık. Koltuk takımını alırken krem rengi olması konusunda tereddütlerimiz vardı. Ama kumaşın asla leke yapmayacağı ve garantisi olduğu konusunda ikna edildik. 6 ay kadar kullandıktan sonra koltuğun bacak, kol ve sırt dayanma bölümlerinde siyahımsı koyu lekeler oluştu. O kadar itina ile kullanıyoruz ki kir olması mümkün değildi ayrıca temas olmayan yan ve alt kısımlar hala ilk günkü gibi renkteydiler. Gittik firmaya söyledik, nemli ve sabunlu bir bezle veya koltuk yıkama yöntemiyle temizlenmesini söylediler. Dediklerini aynen yaptık ama izler hep duruyor. Bir daha gittik, bir elemanları geldi eve ve baktı. Sorunun kumaştan kaynaklandığını kullanıcı hatası olmadığını ancak kumaş firmasının bunu kabullenmeye yanaşmayacağını söyledi. Ayrıca kabullenseler bile koktuk kumaşının değiştirilmesinin aylar süreceğini kendi firmalarının böyle bir değişim işini yaz sezonu iş yoğunluğundan dolayı yapmaya pek istekli olmayacağını söyledi. Bir de bizden kumaş firmasıyla bizzat irtibata geçmemizi istedi.

  Şimdi biz mobilyayı ve garantiyi bu adamlardan aldık, neden biz onların tedarikçisi ile irtibata geçelim ve süreci biz takip edelim? Biz malı alıp parayı ödediğimiz için mi kendi firmaları bizi müşteri yerine koymayıp işimizi yapmak istemiyorlar? Bu soruları düşünmekte haksız mıyım arkadaşlar? Resmen hakkımızı hiçe sayıyorlar. Bu konuda neler yapabilirim? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

  Şimdiden teşekkürler.
   
 2. 31 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : burcu_brc
 3. kuzum

  kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  8.591
  Beğenildi:
  252
  Ödül Puanları:
  163
  Ya nefret ediyorum hakkaten.
  O kadar çok duyuyorumki son zamanlarda bu tür olayları, şeytan diyorki alma hiçbirşey dımdızlak otur evinde.
  Dereyi geçene kadar ne güzel herşey, ilgili, anlayışlı, yardımsever satıcılar, ama iş bittikten sonra, "bana ne kardeşim, ne halin varsa gör":umursamaz:

  Bu iş burda bitmez ağa, asla dediklerini yapmayın. Neden siz takipçi olacakmışsınız. Neden siz kumaşçıyla yüzgöz olacaksınız, sonuçta sizin muhatabınız firma, kumaşçı değil.

  Gidin, altını üstüne getirin o firmanın. rezil ederim sizi diyin. Bursanın orta yerine bilboard tutarım başıma gelenleri yazarım, müşteriniz kalmaz filan diyin.:umursamaz:

  Madem garanti kapsamında o zaman gereğini yapacaksınalsanaalsanasmile
   
 4. 31 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : burcu_brc
 5. burcu_brc

  burcu_brc Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  944
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  kuzum, yorumunda sana katılıyorum. Aynen öyle oluyor, malı satana kadar satıcılar sattıktan sonra kim tanır bir daha seni. O kadar para veriyorsun çöpe gidiyor. Koltuk takımı da bir yılda hemen değiştirilecek bir şey değil ki. Üstelik hamileyim, doğum yapacağım lekeli koltuklar da mı oturtacağım misafirlerimi? Bir de bana akıl veriyor, koltukların üzerine bez serin lekeler görünmez diyor.
   
 6. 31 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : burcu_brc
 7. kuzum

  kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  8.591
  Beğenildi:
  252
  Ödül Puanları:
  163
  aaaa terbiyesizler, örtü serin görünmez heeealsanaalsanasmile

  Benimde mutfak dolaplarımda öyle bir sorun olmuştu. Dolap çekmecelerinin arka tarafında garip pasmı desem küfmü desem anlayamadım nolduğunu, değiştirin bu çekmeceyi dedim de adam nasılsa arka tarafta kalıyor görünmez dedi iyimiakannehir
   
 8. 31 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : burcu_brc
 9. burcu_brc

  burcu_brc Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  944
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  Yapma ya, peki ne yaptın? Değiştirdiler mi daha sonra? Aslında bizim tüketici olarak haklarımızı pek bilmemizden kaynaklanıyor bu durum. Bazen pes ediyoruz, lanet olsun diyor ve susuyoruz. Bütün satıcılar da buna güveniyor zaten. Yasal yollara başvurmak süreyi daha da çok uzatır mı acaba diye de düşünüyorum.