Bilgisi olan paylaşsın;Tekrarlanan İdrar yolu iltihabı

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve dudi tarafından 15 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    15 Mart 2009
    Konu Sahibi : dudi
  1. dudi

dudi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaslar yaklasik 4 yildir bu dertten muzdaribim,inanin kullanmadigim antibiotik denemedigim bitki cayi,kur kalmadi ama sonuc hep ayni hüsran:1no2:3yil boyunca araliksiz enfeksiyon oldum,haftanin nerdeyse her günü ürologtaydim uzun süreli antibiotik tedavisi uygulandi,hatta bundan dolayi hastanede bile yattim gunde 3 defa1000mg lik antibiotoklar aldim ve inanin hastaneden ciktiktan iki gun sonra yine enfeksiyon oldu ve gene antibiotik:kızgın:Daha sonra doktorum bi asi tavsiye etti bi suru para odeyim yaptirdim acisida cabasi ama faydasi olmadi desem yalan olur nerdeyse 1 sene rahat ettim ama bir haftadir yine antibiotik aliyorum biktim artik:çok üzgünüm:ayni zamanda cocukta dusunuyoruz hatta suan hamile bile olabilirim,dr bebek yoldayken antibiotik bisey yapmaz dedi ama ben hamileligin ilerleyen zamaninda napicam bu aciya dayanmak imkansiz hayatimi mahfediyo yaa.nolur bisey bilen ,deneyen,gören ,duyan varsa yazsin yalvaririmsenağlamaartik aci cekmek istemiyorum resmen pisikolojimi bozdu bu hastalik,her seferinde wc ye korkarak gidiyorum

2. 15 Mart 2009
  3. asibuz

asibuz Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim enfeksionun en büyü nedeni nem bende aynı soundan muzdaribim yıllardır enfeksiyon ve bende bebek olmayıda engelliyor bu durum ama iki ay önce doktorun verdiği her zamanki ilaçları kullanmaya başladım ayrıca nem dengesi sağlaması için balans activ jell diye bir jel kullanıyorum ve organik ped alıorum günlük şu an birşey yok inşallah böyle devam eder ve anne olurum artık...
    Bir arkadaş çörekotu yağı yazmıştı buraya aldım ama denemeye korktum bilgisi olan biri varmı acaba?

4. 15 Mart 2009
  5. azel_beliz

azel_beliz zümrüt Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım ya...çok zor bir durum..tekrar eden idrar yolları enfeksiyonu böbrek hastalıklarınınn da habercisi olabiliyor o yönden bir sorun yok değil mi?

6. 15 Mart 2009
  7. dudi

dudi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    153
    Ya dr bile sasiriyor hersey normal gozuküyor sadece bende cift böbrek var ama islevlerinin normal oldugunu söyledi dr,valla burda spieglung deniyo bi hortumla idrar yoluna girip su verip mesaneye bakiyo onu yaptirdim ,narkoz alip sistoskopi yaptirdim hersey normal idrar kültüründe hep e-coli bakteri cikiyo iltihaptan dolayi mesane cok yipranmis immun sistemini guclendirici ilaclar verdi 1 sene boyunca antibiotik kullandim en son 1 sene önce 3 lü bir asi var onu yaptirdim ve 1 sene cok rahattim ama sanirim etkisini yitirdi 1 haftadir yine var inanin moralim o kadar bozuk ki herseyi sil bastan yeniden yasiycam.Ya arkadaslar 3 yil az bi zamanmi 3 yil bu meretle ugrastim yaa, biktim artik dr ye gitmekten

8. 15 Mart 2009
  9. EU2

EU2 Guest

aynı dert bendede var arkadaşım 1,2 senede bie tekrarlıyor,,hatta idrarım kanamalı bi şekilde geliyor.bende antibiyotik kullanıyorum..öyle zamanlar oluyoki sol tarafımın içinde sanki yumurta büyüklüğünde bişi var kalkarken otururken canım yanıyor sanki oynuyo içimde,,akıntımda çok geliyo...zannedersinki adet oluyomuşsun gibi akıntının gelişini hissediyorum..evleneli 3 sene oldu daha çocuk düşünmüyoruz ama inşallah yapmaya karar verdiğimizde bi problemle karşılaşmayız

10. 15 Mart 2009
  11. dudi

dudi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    153
    canim ben evleneli 5 sene oldu ve inanki 4 yil bununla ugrasmaktan cocuk olucak diye korkuyodum asi yaptirdim 1 senedir rahattim tam duzeldi cocugunda zamanidir derken kabus geri dondu.Inan suan agrim yok antibiotik alinca geciyo ama bittikten bir iki gun sonra sanki o ilaclari ben almamisim gibi fazlasiyla geri dönüyosenağlamaOlucaklari simdiden bildigim icin agrim yokken bile antibiotik bitince nolcak diye dusunuyorum.Allah yardimcimiz olsun

12. 16 Mart 2009
  13. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya ibrahim saraçğolunun karnabahar kürünü bir denesen.sitesinde var.ben yaptım ,umarım iyileşmişimdir.yani sonrasında doktora gidip hiç test falan yaptırmadım.arada bir mesanede ağrı oluyor ama sanırım soğuk aldığım için.birde bol bol su iç.günde 1,5-2 litre iç.onu da yapıyorum.aslında kontol amaçlı bir idrar kültürü yaptırsam iyi olur..sende bir dene istersen.bişi kaybetmezsin

14. 17 Mart 2009
  15. EU2

EU2 Guest

dün doktora gittim canım ultrasyondan idrar yollarıma böbreklerime falan baktı doktor,,kullandığım antibiyotikler enfeksiyonu temizlemiş ama benim bahsettiğim ağrılarımının hala devam ettiğini söyledim doktoruma o da beni bir kadın doğum uzmanına sevk etti,bakalım neler olacak bir yandan korkuyorumda jinekolik masa fobiside var,bir takım aletlerle bakıyolar düşündükçe hiç gitmek istemiyorum ama mecburum..:çok üzgünüm:

16. 3 Nisan 2009
  17. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de 2-3 ayda bir sistit olup aşırı acı çekiyorum. Doktor bana yeni evleniğim için bu balayı sistiti doğum yapıncaya kadar olur dedi. acı çektiğimde antibiyotiği kullanıyorum hemen geçiyor ama nereye kadar bilmiyorum.:1no2:

18. 6 Nisan 2009
  19. tatlxixrxuxya

tatlxixrxuxya NEFESİMSİN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    seni çok iyi anlıyorum....bende son 5-6 yıldır oluyorum...ilk zamanlar yılda bir kez ve basıt bir şekilde...sdaha sonra yılda 2-3 gibi artmaya başladı.. son yıldada .idrarımda kan oldu...iltihap 2 ker arka arkaya üreme organlarına yayıldı...onun için de tedavi gördüm....tedavi gördüm 20 gün sonra tekrar doktara gittim. ve sorunum devam ediyor..doktorumda endoskobi yapalım dedi... nasıl oluyor dedim..idrar yolundan kamera ile girip temizleyeceğini söyledi...bende şimdi korkuyorum....ve daha iyi bir doktor arıyorum...sana bir şeyler yapılmış..bana söylenilen yapıldı mı...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.