bilgisi olanlar bir fikir lütfen...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve caycan tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : caycan
  1. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bugün doktora gittim ve bebeğimin sarılık değerleri çok yüksek çıktı.oğlum 2 aylık ama sarılığımız çok uzamış.dr yeşil reçeteyle satılan bi ilaç verdi,yan etkileri çok fazla ama kullanman lazım dedi.bense çok korktum,sarılığı 2 ayı geçen ve doktorunun önerisiyle böyle bi ilaç kullanan varmı?ilaç normalde havale için kullanılıyomuş ve bi sürü yan etkisi varmış.sadece 5 gün kullanacağız,çok fazla bi yan etkisi olmaz o yüzden dedi.sizce kullanmalımıyım?

2. 28 Mayıs 2009
  3. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    sarılıĞın ılacımı olurmuŞ benım kızızmında 2,5 ay uzadı sarılıĞı ama ılaÇ falan vermedı doktor ıŞık tedavısı gÖrdÜ hastahanede 23 e fılan yÜkselmıŞtı sarılıĞı bıde bol bol besledım sÜtÜm olduĞu halde bırde mama vermemızı sÖyledı doktorumuz ÇÜnkÜ mama alan bebkler sarılıĞı daha Çabuk atarlar mama daha Çok kaka yaptırdıĞı ıÇın.bence sen bebeĞını ılaca baŞlamadan Önce bı doktora daha gÖtÜr yan etkısı ÇokmuŞ baksana doktor kendısı sÖylemıŞ,en ıyıysı, ıyıyı bır doktor kontrol etsın veya ıŞık tedavısı gÖrsÜn

4. 28 Mayıs 2009
  5. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım bizde 3. gün 18e çıktığında fototerapi gördük hastanede 2 gün.sonra 13 e düştü taburcu olduk.şimdi 13 müş,15 ten sonra tekrar ışına alıyolarmış.başka doktora ancak salı götürebilirim.çünkü yarın şehir dışına çıkacam.korkuyorum,ozamana kadar iyice artarsa,bu ilaçta işe yaramazsa diye.ilacın prospektüsünü okudum sara,spastik bozukluklar,depresyon ve nörolojik bozukluklar falan yazıyo.bide kocaman yazmışlar ilacın üzerine bağımlılık yapabilir diye.napıcam ben ya..

6. 29 Mayıs 2009
  7. helikaz

helikaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    senin yerinde olsam asla vermem ilacı! benim kızımında 18,5 oldu sarılığı, mama takviyesi yaptık 24 saat hastanede kaldı ışık altında, geçti. ayrıca 30dan sonrası tehlikelidir, keşke istanbulda olsaydın, çok tatlı bir doktorumuz var, ben artık doktorların hepsine güvenmiyorum. kızımın sırtında leke var, hastanedeki dr. anne karnındayken vücudunu dayadığı yer, hemen geçer demişti, halbuki şimdiki dr. 'bu türk lekesi büyüdükçe deri genişler oda görünmez olur' dedi gerçektende yavaş yavaş rengi açılıyo.
    yeğenimi 5 ayrı dr.a götürdük hepsi farklı şey söyledi, yani 1 dr.un söylediğiyle bebeğine ilaç verme sakın. geçmiş olsun.

8. 29 Mayıs 2009
  9. Siblrya

Siblrya Don´t worry, be happy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar!
    Ben viyanada yasiyorum ama sarilik icin burdada ilac kullanilmiyor isik tedavisi yapiliyor cocuklar-bebeklere!

10. 29 Mayıs 2009
  11. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bugün bi dr a daha götürecem,bakalım ne diyecek ilaca.bende sarılıkta sadecekan değişimi ve fototerapiyi biliyodum.zaten ilacın içeriğinde sarılık dışında herşey yazıyo.beni en çok korklutan 2 ayı geçtik hala sarılığı geçmedi.kan uyuşmazlığından dedi,anne sütü sarılığı değil mama verme dedi.emzir bol bol dedi.2 aydır emziriyom geçmiyo.

12. 29 Mayıs 2009
  13. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    uzamış sarılıklarda fenobarbital etken maddeli ilaç kısa süreli kullanılıyormuş tatlım .şimdi netten baktım.drunuz sanırım bu tedaviyi uyguluyor.biluribin düzeyiniz çok yüksek olmadığı için fototerapiyi uygun görmemiş zaten.çok geçmiş olsun.

14. 29 Mayıs 2009
  15. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    olabilir canım ama benim korktuğum yan etkileri.dr yan etkileri biraz fazla ama kullanmak lazım dedi.benimde kafam çok karıştı,bilmiyorum.ayrıca ilgin için çok sağol..

16. 29 Mayıs 2009
  17. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    biraz önce sağlık ocağından geldim,ordaki doktorlara gösterdim ilacı ve test sonuçlarını.ilacı kullanmaya başlamadan önce sami ulusa yada bi üniversite hastanesine götür karaciğerinde bi problem olabilir dediler,bende iyice korktum.bi yerinde bi tıkanıklık vardır çok detaylı inceleme gerek dediler.moralim çok bozuldu.yavrum benim bi türlü hastalığı geçmedi,bide şimdi gene delik deşik edecekler.zaten her hafta kan veriyo,canım benim ya..

18. 29 Mayıs 2009
  19. renkli35

renkli35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    canım öncelile çok geçmiş olsun, bende hiç ilaç duymamıştım sarılıkla ilgili, bizde sadece ışık tedavisi ve bol bol emzirmekle atlattık. başka bi doktora gözükün istersen.