Bilgisi olanlar cevap verirmisiniz

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve yeldanur tarafından 11 Haziran 2008 başlatılmıştır.

11 Haziran 2008
    Konu Sahibi : yeldanur
  1. yeldanur

yeldanur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim 17 yaşında erkek kardeşim var, burnundaki bir porblemden dolayı estetik olması gerekiyor ve dün muayene olmuş doktor ameliyat randevusu vermiş, fakat ben gelişimi tamamlanmamış kişilerin estetik olmasının doğru olmadığını duydum.Acaba doğrumu biliyorum, doktor yaşı müsait demiş.Bilgisi olanlar, sizcede 17 yaşında olabilirmi yoksa doktorun umursamazlığımı bilmek istiyorum, kardeşimin sonradan bir daha ameliyat olmasını istemem doğrusu, yardımcı olurmusunuz başka doktoramı göstersek yoksa:uhm:

2. 11 Haziran 2008
  3. EU1

EU1 Guest

kızlarda 16 erkeklerde 17 yaş sınırı diye biliyorum..

4. 11 Haziran 2008
  5. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Bana 18'den önce olmazsın demişlerdi..

6. 11 Haziran 2008
  7. matar

matar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim bildiğimde erkekler 18 kızlar 17 yalnız fazla büyük sorun yaşamıyorsa olmasın derim ben çünkü erkek çocukları gelişime açıklar kemikleri sürekli büyüyor biraz daha beklerseniz belki ilerde sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum bende yeni oldum burun ameliyatını( iç ve dış septum deviasyon konka ve dış kemiğim kırıktı)umarım sağlığına kavuşur kardeşiniz hiç ihmale gelmez ve iyi dr u bulmaya yarar var :1hug:

8. 11 Haziran 2008
  9. yeldanur

yeldanur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim
    bende erken olduğunu düşünüyorum, aslında bir yıl daha beklese iyi olucak
    henüz 16 sını yeni bitirdi nisan da 17 oldu ama ergenliğin verdiği bir şey olsa
    gerek ki bir an önce estetik olmak istiyor sanırım görüntüsünü sıkıntı ediyor
    kendisine, ama küçükken birde geniz eti ameliyatı olmuştu o yüzden bence
    biraz daha sabırlı olsa da sonuç iyi olsa tekrardan ameliyat olmasa.........

10. 12 Haziran 2008
  11. MxuxebbetSevdam

MxuxebbetSevdam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle geçmiş olsun canım.yaş çok önemli bi faktör.gelişimi tamamlanmış olamayabilir ve ameliyat sonrası kemiklerinde gelişim devam eder ise bu burun şeklini tekrar bozacaktır.ve 2. ameliyat olması gerekecektir.bu kadar sabretmiş bence biraz daha sabretsin. bunu kendisine de söyleyin belki 2. kez ameliyat olacak olmak ya da tekrar burnunu bozulacağını bilmesi beklemesine sebep olabilir.

12. 13 Haziran 2008
  13. ync

ync Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesinlikle beklemeli ... burun iyice oturduktan sonra ameliyat olmali ... eger gelisimini tamalamazsa ameliyattan sonra bir daha olmak zorunda kalmasin ... erkeklerin gelisim sureci daha uzun 22 yasina kadar kemiklerde buyume olabiliyo ....en azindan 2 yil beklesin derim ...ayrica burnunda problem warsada bunun estetikle halletmek ilginc ...gorustugunuz doktor kbb cimiydi estetik cerrahmiydi ? bu durumda kbb ciye gorunmek daha dogru ...

14. 29 Ağustos 2013
  15. scr

scr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    endişe edecek bişey yok doktorunuz doğru söylemiş benim yeğenim 17 yaşında 2 hafta önce estetik operasyon geçirdi bizde yaştan dolayı çok endişeliydik fakat doktorumuz aynı zamanda aile dostumuz parada ödemedik ticari değildi yani problem olsa ameliyatı yapmazdı için rahat olsun....