Bilgisi olanlar yazsın -Merkezi sistem ısıtma

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve FFKamile tarafından 27 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2013
    Konu Sahibi : FFKamile
  1. FFKamile

FFKamile Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    CanlAr ya ,şöyle bi sorunumuz oldu,ev tutarken doğalgaz kombi dediler,merkezi sistemi iptal edeceklermiş ve kombi ile ısınılacakmış.sonra komşular dedi ki biz kabul etmiyoruz merkezi sistemden çıkılmayacak,evle ilgilenen arkadaşa anlattık ,onları dinlenmeyin diyor,şofbenle 2 ay idare edin ,kombi yapacaz .Dün usta geliyor kombi vardı evde ,onu çıkartıp şofben takıyor,dıyor ki "burası merkezi sistem olucakmış".Ya kafayı yiyecez ya biri boyle biri boyle dıyor.Ne yapabilşriz şimdi?doğalgazı üstümüze almayım diyorum kombi yapana kadar.merkezi sistem olucak dıye bilgimiz yoktu o eve taşınırken ,eger olsa ödememeyi düşünüyorum.

2. 27 Ağustos 2013
  3. Yeks

Yeks Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bana sorarsan en iyisi merkezi sistem çünkü ekonomik oluyor. Bizim doğal gazımız var suyumuz ve ocağımız doğal gaz ama site merkezi sistem olduğu için kömür parası veriyoruz doğal gaz faturası ise sadece 30 bilemedin 35 tl ssz Merkezi sistem rahat ya , senede bir dolar üzerinden veriyoruz biz

4. 27 Ağustos 2013
  5. Saraylim

Saraylim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.984
    Beğendikleri:
    1.748
    Ödül Puanları:
    113
    Evin icindeki sohben ve firin da dogalgazli ise dogalgazi ustunuze almak zorundasiniz, onlar apartmanin ortagi degil sonucta, dairedekinin kullanimina ait. Dogalgaz merkezi sistemde kalirsa sizin de menfaatinize olur, daha az odeyerek daha iyi isinirsiniz. Cunki merkezi olunca ister istemez butun odalar ayni isiniyor, alt kat ve ust katiniz dahil. Eger altinizda daire varsa ve daireniz disari dogru ilk cikmali daire degilse (genelde giris ustu daire genisledigi icin kenarlarin alti bos olur), bir de cati kati degilse kisin cok guzel isinirsiniz. Kombili dairelerde biri evin bir odasini, baskasi obur odasini isitir, diger odalar alttan ustten soguk alir ve ev istedigin kadar sicak olmaz, altta ustte yanmadigindan isitmak da daha pahalliya gelir. O yuzden apartmandakiler istemiyordur.

6. 27 Ağustos 2013
  7. unfortunate_angel

unfortunate_angel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    194
    Beğendikleri:
    121
    Ödül Puanları:
    63
    merkezi sisitem en güzeli daha ucuza daha çok ısınırsınız.
    kombi olunca millet yakmıyor, siz yaksanız da ısınamıyorsunuz.

8. 27 Ağustos 2013
  9. eLmayRa_

eLmayRa_ En Güzel Dua'm Pro Üye

Beğenildi:
    2.250
    Beğendikleri:
    937
    Ödül Puanları:
    113
    Ödememek gibi bir lüksünüz yok maalesef apartman yönetimi isterse size alacak davası acar. Eğer elinizde/kontratınızda evi doğalgazlı olduğu icin tuttum gibi bir belge yoksa mecburen ödeyeceksiniz ya da cıkacaksınız.

10. 27 Ağustos 2013
  11. FFKamile

FFKamile Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ama komşu dıyor ki bi eylül sonunda açıyoruz 135 tl falan oduyoruz .iyide zaten pahalı eve çıktım,bide niye erkenden 100 küsür ödeyim .biz kasımda açıyoruz

12. 27 Ağustos 2013
  13. FFKamile

FFKamile Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yazıyor hem ilan ı saklıyorumordada Doğalgaz kombi yazıyor,kira kontratında da Kombi yazıyor.8 ay açıyorlarmış ısıtmayı ,iyide ya 600 lük ev bana 750 mal oldu.:KK43: ben kombide 4 -5 ay açarım en fazla

14. 27 Ağustos 2013
  15. eLmayRa_

eLmayRa_ En Güzel Dua'm Pro Üye

Beğenildi:
    2.250
    Beğendikleri:
    937
    Ödül Puanları:
    113
    Yazıyor tamam ama siz ödemezseniz ev sahibinize söyleyin o ödesin, bütün daireler ödemek zorunda.

Aslına bakarsanız 4-5 ayda harcayacağınız kombi parasıyla aidat parası aynı sey.

16. 27 Ağustos 2013
  17. FFKamile

FFKamile Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilmem ki bize hep en fazla 130 gelirdi.sadece gıcık olduk ,çok eksik çıktı evde :KK43:

18. 27 Ağustos 2013
  19. Valkyrie89

Valkyrie89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    232
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    63
    Katılıyorum.. Hem merkezi sistemde az yakayım az ödeyeyim yok. Bütün odalar fırın gibi. Ben evde askılı çıplak ayak gezdiğimi bilirim. Şimdi doğalgazlı evde attan inip eşşeğe binmiş gibi hissediyorum. Çok zor geliyor. :KK9: