Bilinçaltı ve telkinler !!

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve su35 tarafından 15 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  15 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : su35
 1. su35

  su35 bir varmış bir yokmuş Üye

  Katılım:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.946
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Bilinçaltı Nedir?

  Bilinçaltı beynimizin, biz farkında olmadan bilincimiz dışı çalışan,bedenimizin istemsiz kaslarını yöneten,gece uyurken dahi vücut fonksiyonlarımızın çalışmasını sağlayan,beş duyumuzla algıladığımız her şeyi an be an kaydeden ve gerektiğinde kullanılmak üzere bilincin emrine veren bir parçasıdır.

  Bilinç ve bilinçaltını daha iyi açıklamak için bir kaç örnek verelim.Mesela bilgisayar örneği.Bilgisayarın donanım dediğimiz kısmı bilinçaltı, bilgisayarda yüklü işletim sistemi,programlar ise bilincin kendisidir.Bu programlar arasında bize hizmet eden iyi programlar olabileceği gibi virüsler ve trojanlar gibi zararlı programlar da olabilir.Bilinçaltı,bilgisayarın hafızası gibi,her türlü bilgiyi kaydeder fakat bu bilgilerin nasıl kullanılacağı bilgisayarda yüklü işletim sistemine bağlıdır.

  Bilgisayarla her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz ama nereye ulaşacağınız sizin seçiminizdir.Bilgisayar sadece sizin verdiğiniz komutları dinler.Bilgisayarınızın hafızası çok kuvvetli olabilir,işlemci hızı çok yüksek olabilir.Fakat eğer bilgisayarda virüsler ve trojanlar gibi zararlı programlar yüklüyse,bu hafıza ve işlemci kapasitesinden tam olarak yararlanamayabilirsiniz.

  Mesela bilgisayarınıza bulaşmış trojanlar yüzünden,internete girdiğinizde sizin istemediğiniz sayfalar açılabilir.Bu virüs ve trojanlar doğduğumuz andan itibaren bilincimize yerleşen önyargılara,kötü düşüncelere,yanlış inanışlara veya fobilere benzitilebilir.

  Mesela çocukluğundan itibaren zengin olmanın kötü bir şey olduğu, zenginlerin sadece haksız para kazanarak zengin oldukları gibi yanlış bir inanca sahip birisi,zengin olmak istese bile hedeflerine ulaşamaz çünki bilinç programına yerleşmiş bu yanlış inanç virüsü,bilinçaltı bilgisayarı tarafından kabul edilmiş ve zengin olmaya yönelik fırsatlar bilinçaltı tarafından görülmemektedir.

  Mesela çevresel faktörlerin etkisiyle beceriksiz ve yeteneksiz bir insan olduğuna inandırılmış bir bilinç,bilinçaltını etkiler ve bilinçaltı her olayda buna uygun davranır.Bilinçaltı nasıl beceriksiz olunabileceğine dair her türlü bilgiye de sahiptir çünki.

  Bilinçaltı Nasıl Çalışır?

  Bilinçaltı bilincin emrindedir.

  Bilinçaltı bilincin her dediğini yapar.Çocuk gibidir muhteşem bir kapasitesi vardır ama saftır,bilincin her söylediğine inanır.Mesela bir insan sarmısağın midesini bulandırdığına inanmış olsun.Bilinçaltı ona her yerde sarmısağı bulacaktır içinde sarmısak olduğunu kimsenin anlamadığı yemeklerde bile o sarmısağı hemen farkedecektir.Hatta sarmısak kokusunu bile alacak ve bilince haber verecektir.

  Bilinçaltı 24 saat faaliyettedir,bilinçaltı uyumaz,bilinçaltı gece bilinç uykudayken de çalışmaya devam eder,bilinçaltı vücudun bütün faaliyetlerini kontrol eder,düzenler.

  Bilinç neye inanırsa bilinçaltı ona odaklanır.

  Amerikalı ünlü bir basketçi hiç bir atışını ilk önce beyninde sayı olduğunu hayal etmeden yapmadığını söylüyor.Yine dünya çapında golf oyuncuları iyi bir golfçü olmak için ilk önce beyinde atışın yapıldığını canlandırabilmek gerektiğini söylüyorlar.

  Ya dışarı atarsam korkusu?

  Hepimiz mutlaka yaşamışızdır.Topla oynanan herhangi bir oyunda ya dışarı atarsam korkusunun neticesi mutlaka dışarı atmaktır.Çünki bu korkuyla beraber beynimizde canlanan resmi bilinçaltı hedef olarak alır ve hedefe doğru hareket eder.

  Korkularımız beynimize yerleşmiş trojan ve virüs programlarıdır.

  Korkularımızla doğmadık.Yeni doğmuş bebeklerin herhangi bir şeyden korktuklarını gördünüz mü yada utandıklarını?Korku ve utanma gibi duygular daha sonra öğrendiğimiz şeylerdir.Bu yüzden kültürden kültüre utanılan şeyler değişir.

  ıngilizce de "self sabotage" diye bir terim vardır.Yani kendi kendini sabote etme.Pek çok insanın günlük hayatta başkalarına veya kendisine kendini anlatırken kullandığı sıfatlar bir çeşit self-sabotajdır.ışte onlardan bazıları:

  Ben beceriksizin tekiyim.

  Matematiğim iyi değildir.

  Gözlerim iyi değildir.

  Hafızam pek iyi değildir.

  ısimleri aklımda tutamam.

  Benden bir şey olmaz.

  Kendime hakim olamıyorum.

  Çok sinirliyim.

  Korkuyorum...

  Ve bunlar gibi daha niceleri.Durum gerçekten bu cümlelerde tarif edildiği gibi olsa bile tersini söylesek ne olur?

  Kendi kendinize bir deneyin.Kendimi çok kötü hissediyorum deyin ve vücudunuzun aldığı şekle dikkat edin,boynunuz hafifçe öne doğru eğilecek,göğüs kafesiniz içine doğru çökecek belki karın boşluğunuzda hafif bulantılar hissedeceksiniz.çünki bilinçaltınız mesajı aldı ve emri uyguluyor.

  Bir de tersini deneyin kendi kendinize harika olduğunuzu,çok sağlıklı olduğunuzu ve kendinizi harika hissettiğinizi söyleyin.Vücudunuz tam tersi bir hal alcak,boynunuz dikleşecek,göğüs kafesiniz dışa doğru açılacak,yüzünüze güzel bir ifade yayılacak.

  Güzel haber;bilinçaltımıza yerleşmiş virüsler için de anti-virüs programları var.

  Bilinçaltımızı yeniden programlayabiliriz.Üstelik bunun için Freud'un uyguladığı psikanaliz yöntemi gibi uzun bir süre gerektiren tedavi yöntemlerine gerek yok.Sorunu bilmeniz ve soruna karşı pozitif telkinler oluşturup bilinçaltına ulaşmasını sağlamanız yeterli.

  Bilinçaltı telkinleri ile bunu yapmak mümkün.Bilinçaltınızı istediğiniz gibi programlayabilir,hedeflerinize daha hızlı ulaşabilir,istediklerinizi daha çabuk elde edebilirsiniz.

  Yapmanız gereken sadece bilinçaltı telkinlerini dinlemek.  Bilinçaltı Telkinleri Nedir?

  Bilinçaltı bilincin duyamadıklarını duyar,göremediklerini görür.Biliçaltı telkinlerinde amaç bilinç eşiğini,engelini aşmak,eleştirel bilinci geçip direk bilinçaltına ulaşmaktır.Böylece önerme ya da telkin bilincin değerlendirmesinden kurtulacak,bilinçaltı tarafından direk kabul edilecektir.

  Bilinçaltı telkinlerinde bilinci aşmak üzere 4 teknik kullanılmıştır.Telkinler arka planda çalınan bir sesin üstüne kaydedilmiştir.Bilinç arka plan sesini duyabilir ama telkinlerin sesini duyamaz.Arka plan sesi binoral bir sestir.Binoral sesin ne olduğunu ileride daha detaylı açıklayacağız.

  1.teknikte sadece bilinçaltının duyabileceği telkinler binoral sesin altına kaydedilmiştir.

  2. teknikte aynı telkinler tersten okunmuştur.Bilinçaltı dünyanın en mükemmel bilgisayarlarından daha kuvvetli bir bilgisayardır.Tersten okunan kelimeleri anında anlar ama bilinç bunu anlayamaz bu teknikle bilinç 2. kez aşılmış olur.

  3. teknikte aynı anda farklı telkinler farklı kulaklara gönderilir böylece bilinç ne söylendiğini anlayamaz buna karıştırma tekniği denir.

  4. teknikte ise telkinler hızlandırılmıştır.Normal konuşma hızından çok hızlı bir şekilde kaydedilen telkinler bilinç tarafından yine anlaşılamaz ve bilinçaltına ulaşır.


  alıntıdır....
   
  Son düzenleme: 15 Temmuz 2009
 2. 15 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : su35
 3. su35

  su35 bir varmış bir yokmuş Üye

  Katılım:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.946
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Bilinçaltı Telkinlerini Nerelerde Kullanabilirim?

  Bilinçaltı telkinleriyle yapabilecekleriniz hayalgücünüzle sınırlı.İşte bir kaç örnek...

  Yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

  Uykusuzluk problemini yenebilirsiniz.

  Korkularınızı yok edebilirsiniz.

  Hafızanızı güçlendirebilirsiniz.

  Öğrenme yeteneğinizi süper öğrenme seviyesine taşıyabilrsiniz.

  Okuma hızınızı artırabilir fotografik okuma seviyesine ulaşabilirsiniz.

  İçinizdeki dahiyi uyandırabilirsiniz.

  İş hayatında başarınızı artırabilirsiniz.

  Sınavlara daha iyi hazırlanabilirsiniz.

  Özgüveninizi artırabilirsiniz.

  Kilo sorunlarınız için kullanabilirsiniz.

  Üretkenliğinizi ve mucitliğinizi geliştirebilirsiniz.

  Sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtulabilirsiniz.

  Erken kalkmak gibi güzel alışkanlıklar edinebilirsiniz.

  Bilinçaltı Telkinleri Ne Kadar Etkili?

  Bilinçaltı telkinlerinin etkisi kesindir.Eğer düzenli ve kurallara uygun bir şekilde kullanılırsa mutlaka fayda görülür.Bilinçaltı telkinlerinin etkinliği ile ilgili araştırmalar bilinçaltı telkin yöntemlerinin etkinlğini ispatlamıştır.

  Geleceğin beyin teknolojisi olarak tanımlanan bilinçaltı telkinleri dünyada pek çok insan tarafından kullanılıyor.Kişisel gelişim uzmanları tarafından da kullanılıyor ve tavsiye ediliyor.Bir çok ünlü bu yöntemle kendisini geliştirmeye çalışıyor.Amerika'da cd marketlerde mutlaka bulunan ürünler arasında yer alıyor.Yöntem hipnoz kadar etkili üstelik herhangi bir çaba gerektirmiyor.

   
 4. 15 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : su35
 5. su35

  su35 bir varmış bir yokmuş Üye

  Katılım:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.946
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  merhaba arkadaşlar..
  bu konuyu uzun zamandır açmayı düşünüyordum ama sizlere nasıl izah edebileceğimi tam olarak bilemediğim için uygun zamanı bekledim..

  okuduğum bir kitapta şöyle bir yazı geçiyordu:
  sevdiğiniz insanlara söylemek istediklerinizi onlar yeni uykuya daldıklarında söyleyin,sizin sözleriniz telkin yerine geçecektir ve beyin emir olarak algılayacaktır.bu yöntemle çocuklarınıza eşinize ailenize vs. çok olumlu şeyler, özgüven başta olmak üzere bir çok iyi şey kazandırabilirsiniz ..yazıyordu.
  ben kendimde dahil ailemde denedim ve faydalı olduğuna inandım..
  belki sizlerde denersiniz diye paylaşmak istedim..
  mesela ben çocuklarıma uymumadan öncesi onlara güzel hikayeler anlatıp güzel sözler söylüyorum..
  seni çok seviyorum..
  sende beni hep sev..
  babanıda sev,kardeşinide..
  bizi hiç üzme..
  yemeklerini ye..
  temiz çocuk ol..
  kendine zarar verme..
  vs.. gibi

  sizlerde muhakkak deneyin sonrada dilerseniz burda fikirlerimizi paylaşalımyerimseniben
   
 6. 15 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : su35
 7. incitanemtuana

  incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

  Katılım:
  10 Aralık 2007
  Mesajlar:
  25.557
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  198
  mesela ben çocuklarıma uymumadan öncesi onlara güzel hikayeler anlatıp güzel sözler söylüyorum..
  seni çok seviyorum..
  sende beni hep sev..
  babanıda sev,kardeşinide..
  bizi hiç üzme..
  yemeklerini ye..
  temiz çocuk ol..
  kendine zarar verme..
  vs.. gibi

  burayi tuttum isde canim
  harika bir paylasim mutlaka denicem özelliklede kuzucugumda tsklerrrrrrrrrropuyorumnanaktan
   
 8. 15 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : su35
 9. nazarboncugum

  nazarboncugum naz kızım hoşgeldin...... Pro Üye

  Katılım:
  11 Ocak 2009
  Mesajlar:
  10.733
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  196
  güzel bir konu olmus su arkadaşım dostum paylaşımın için tşkkürler ...........
  sonra tekrar okuyacağım konuyu....
   
 10. 15 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : su35
 11. kardelenn35

  kardelenn35 bebeğim iyiki doğdun ... Pro Üye

  Katılım:
  29 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.449
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  çok gsl bir konuya değinmişsnn ben denemeye başladm bile.
  bilinçaltı uyumaz sözünü tuttum çok doğru ..
   
 12. 15 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : su35
 13. flamenko

  flamenko Popüler Üye Üye

  Katılım:
  13 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.294
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  148
  paylaşımın için çok teşekkürler canım
  söylediklerini uygulayacağım.
   
 14. 15 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : su35
 15. aragonit

  aragonit Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Haziran 2009
  Mesajlar:
  126
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  TeŞekkÜrler canım.sÖyledıĞını yapacam.ne kadar sÜre uygulamam lazım?etkısını ne zaman gÖsterır?ÖĞrenmek ıstıyom.
   
 16. 15 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : su35
 17. EU3

  EU3 Guest

  Paylaşımm için sağolla.s.
   
 18. 15 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : su35
 19. su35

  su35 bir varmış bir yokmuş Üye

  Katılım:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.946
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  kızlar hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ederimopuyorumnanaktan
  bilinç altı gerçektende çok önemli!
  hepimizin çocukluktan beynimize kazınmış saplantıları muhakkakki vardır.
  açıkcası ben çocuklarım üzreinde olumsuz davranışlar kalmaması için bunu ilk duyduğumda kesinlikle yapmalıyım dedim.. ve yaptım..
  eşimde de denedim tabi:kedi:

  bunu uygulamanın bir süreci yoktur bence..
  hayat bizim hayatımız ve herşeyi yaşayarak öğreniyoruz.herşey telkin olabilir ve bilinç altına girebilir.ben pozitif olmak ve pozitif düşünmekten yanayım..iyi şeyler düşünürsek illaki iyi yaşarız anlamına gelmiyor ama en azından şükretmeyi öğrenir ve etrafımızdakilere pozitif şeyler kazandırarak güzel örnek olabiliriz...

  çocukların beden sağlığı kadar ruh sağlığıda önemlidir bence..
  ben denediklerimde fayda gördüm sizlerde deneyin tavsiye ediyorum..