Bilinçsiz diyet safra kesenizi çürütüyor

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve Begxuxm tarafından 20 Kasım 2007 başlatılmıştır.

20 Kasım 2007
    Konu Sahibi : Begxuxm
  1. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar böyle bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim çünkü bilinçsiz yapılan katı ve sık diyetler zamanla safrakesenizi çürütüyor.Belik bir çoğunuz biliyorsunuzdur ama benim başıma geldi çok sık ve katı diyetler yapardım lise döneminden beri ve bu yüzden zamanla safrakesem çürümüş ve küçük taşlarla dolmuş hamilelğimden sonra iyice deforme olmuş yine şanslıyımki doğumdan 20 gün sonra tam manasıyla ortaya çıktı şayet hamileliğin herhangi bir evresinde çıksaydı bebeğin gelişimine bakılmadan hem bebek hemde safrakesem alınabilirmiş.Ben şanslıydım 20 günlük lohsayken ani bulantı,kusma ve karın ağrısıyla hastaneye kaldırıldım ve apar topar ameliyata alındım.

kısaca anlatmak istedim lütfen zayıflama uğruna sağlığımızı tehlikeye atmayalım.

safra kesesi
    Karaciğerden salgılanan safranın toplandığı, karacigerin alt kısmında bulunan torba şeklinde bir organ-dır.Kesenin görevi, safrayı depolayıp, yoğunlaştırmak, ve gerekli aralıklarla oniki parmak barsağına (duodenuma) safra salgılamaktır.

safra kesesi iltihabı
    safra kesesi taşlarının neden olduğu bir çeşit iltihaplanmadır. Tıp dilinde kolesistit denir. ıki çeşidi vardır. - Müzmin safra kesesi iltihabı safra kesesi büzülür, gereği gibi çalışamaz hale gelir. Hastanın karnında, özellikle yemeklerden sonra gaz ve gerginlik vardır. Ayrıca; sağ taraftan başlayıp, kaburgaların altına kadar yayılan geçici bir ağrı ve sarılık nöbetleri de görülür. Tıp dilinde kronik kolestit denir. Bu hastalık genellikle 40 yaşını geçmiş şişman kadınlarda görülür. - Akut safra kesesi ıltihabıBilhassa, safra yollarına yerleşmiş taşın neden olduğu bir hastalıktır. Tıp dilinde akut kolestit denir. Hastada karnın sağ üst kısmına gelen ani, şiddetli ve çabuk gelişen, sırta, hatta sağ omuzun ucuna kadar yayılan ağrı vardır. Ateş artar, kusma ve bulantı görülür. Her iki çeşit safra kesesi iltihabında da; vakit kaybetmeden doktora başvurmak gerekir. Ameliyat gerekebilir

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2009
  2. 20 Kasım 2007
  3. karabiber01

karabiber01 11haziran 79.4 kilo Üye

Beğenildi:
    503
    Ödül Puanları:
    188
    Canım ya bılıncsızce zayıflamak derken mesala ne gıbı seyler yapıyordun mesala
    cokmu acmı kalıyordun

4. 20 Kasım 2007
  5. rozax

rozax Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benimde Safra Kesem Alindi şu An Midemde şişlik Var Safram Olmadiği Için Olur Mu Sizde Bi Problem Var Mi

6. 20 Kasım 2007
  7. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok sık yapıyordum nerdeyse hep rejimdeydim ve nerde yeni diyet görsem hemen deniyordum ve nerdeyse aç kalırcasına yapıyordum

8. 20 Kasım 2007
  9. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende bir problem olmadı bence safra olmadığı için olmaması lazım ama yinede bence dr. unuza bir sorun szin yenimi alındı safrakeseniz

10. 20 Kasım 2007
  11. neyra

neyra Guest

arkadaşlar geçmiş olsun,ameliyata alternatif olabilir mi bilmiyorum ama geçen gün internette videolarını izledim bir doktor var ahmet maranki adı sanırım, o doktor lavman falanla birçok rahatsızlığın-özellikle sindirim sistemine dair sorunların çözülebileceğini anlatıyordu eşi de doktor youtube da videoları var bir izleyin derim