Bilinmeze doğru...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve pozitif29 tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

9 Mart 2010
    Konu Sahibi : pozitif29
  1. pozitif29

pozitif29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    beni tanıyanlarınız vardır eminm.çoğu kez sizinle bu yoldaki maceramı paylaştım.bilmeyenler için de kısaca özetleyeym.endometriosis 4.seviye hastasıyım.1kere açık ameliyat oldum 2 kere negatif tüp bebek süreci.şimdi ise doktorlar yeniden ameliyat diyolar.bu seferki daha ciddymiş.yapışıklık ileri derecedeymiş ve kistlerim de yeniden büyümüş.ameliyatın faydalı olacağını düşünmyorum ki aynı ameliyatı 1 sene olmuştum.sanırm vazgeçmeliyim bu sevdadan.ben ne kadar uzak dursam da herkesn ortak fikri ameliyat ve sonra yeniden tüp bebek.garanti de vermyolar.kistlerim yine olursa ne olcak?habire bıçak altına mı yatıcam??oyuncak mı bu?bi mucize bekledm ameliyattan kurtulmamın tek yolu da hamile kalmaktı ama olmadı.pes ettm.mayıs başında ameliyat olmam lazım.herşeyi denedm soğan suyu içtm çörek otu yedm dua ettm.ama sonuç sıfır....

2. 9 Mart 2010
  3. 35deniz

35deniz Rabbim'e emanet Denizim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende seninle aynı durumdayım ileri endo hastasıyım biri açık biri kapalı 2 ameliyat geçirdim en son 2009 haziran ayında ameliyatım oldu ve bu zamana kadar çıkmadı..tedavi olamdığım zaman doğum kont. ilacı ile baskılamaya çalıştım..
    senin şu anda kaç cm?
    yapışıklık hangi yumurtalıkta ve önceki ameliyatta zarar gören yumurtalığın var mı ?
    ben açık ameliyatı soldan geçirdim ve yapılan tüp bebekte sol da gelişen yumurtam 7mm kaldı sağdan çıktı hep yumurta onlarda kalitesizdi

ben klomenle 2 aşılama ve bir tüp bebek geçirdim ama olmadı mayısa ta iğneli aşılama olacağım..
    ben laparaskopi olmanı tavsiye ederim hangi boyutta bilmiyorum ama
    ben ege de oldum doktorum bu konuda uzmandı ama artık gede yapmıyormuş sanırım sen yinede araştır imkanın varsa egeye gel
    ben ilk ameliyatımı da egede oldum hatta doktorum 2. yi yapmak istemedi bekeleyelim dedi ve 3 ayda 4 cm olunca almak zorunda kaldı bağarsaklarıma kadar sarmış yapışıklık ve aynı zamanda histeroskopi oldum...sende bunları yaptıktan sonra tüp bebek dene..çünkü bu durumda tedavinin sana hiçbir faydası yok kaliteli yumurta çıkmayacak çünkü..birde tek embriyo yasası çıktı sen şansını arttırmaya çalış bir an önce ol ki çünkü ameliyattan sonra da 2 adet dönemi bekleyeceksin..
    allah yardımcın olsun canım...

4. 10 Mart 2010
  5. pozitif29

pozitif29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    cevabın için teşekkür ederm.ben artık sürekli doktor deiştrmek istemyorum gitmedğim doktor kalmadı.aynı bende de bağırsaklara yapışıklık olduğu sölendi.kapalı yapılamazmış ameliyatım.ikinci ameliyatım daha zor ve riskli olcakmış.ameliyata üroloji uzmanı genel cerrah falan gircekmiş.ameliyat olsam da yineleyecek ki kistler.ne düşüneceğimi bilmyorum sende umut var mı hala bilemyorum ama ben yavaş yavaş pes etmeye başladım.ömrüm boyunca ameliyat olamam böle.yeni tüp bebek yasasında 3.deneme yapacaklara 2 embryo transferi yapılcakmış.herneyse senin durumundan haberdar olmak isterm.

6. 10 Mart 2010
  7. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim anlattiklarin gercekten cok zorr ..

Gercekten cok üzüldümm ... . :teselli:

Rabbim sabir ve bol bol sifalar versin .

8. 11 Mart 2010
  9. 35deniz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım ömür boyu ameliyat olmazsın lütfen moralini bozma açık olursun boyutu ne kadar bilmiyorum ama temizlerler ve en az 1 sene şansın olur kist cidarın temizlenir ve hamile kalma şansın artar..
    ben 9 ay oldu laparoskopi olalı kendi kendimin doktoru oldum tedavi olmadığım ay kendiliğinden olamayacğını bildiğim için doğum kont. kullanıp baskılıyorum sende kendi kendinin doktoru ol ben 9 yıldır çekiyorum ilkinde 20 yaşında ve bekardım dünyam yıkılmıştı doktor çocuğun olurken tedavi göreceksin dediğinde ama gel görki kısmet 5 yıl sonra evlendim ..çocuk yapmak için evlenseydim belki mutsuz olacaktım
    hayatında eşinle mutluluğun sağlamsa başka ne istersin ki..
    bak konyadan kütahyadan egede heryerden ege üniversitesine gelen çok niye şansını denemeyesen ki..
    sakın yılma usanma çaba harcamadan nasıl olacak..
    ayrıca şunu unutma herşeyden önce senin sağlığın ameliyatı ilk önce sağlığın için olacaksın. o kadar emek para harcayıp tüp yaptırıyoruz ama şu anda tüp yaptırırsan şansın az bunu doktorlarda söylemiş...
    ne kötü durumda olup çocuğu olanlar var..
    tabiki her ameliyatta zarar görüyoruz bunu doktorumda söyledi ama şunları iyi tart ameliyat olupta göreceğin zarar mı daha çok ?
    ameliyat olmazsan göreceğin zarar mı çok?bunları doktorunla eşinle oturup konuşacaksın..
    2009 şubat ayında kistim 3 cm di..doktor 2. ameliyat zarar verebilir bekleyelim dedi
    ama büyüdü ve 2009 haziranda alındı çünkü doktorum olmazsan göreceğin zarar daha çok dedi..
    pes etme herşeyde bir hayır var 2009 hazirandan beri uğraşıyorum şimdi 2 aşılama daha olacağım tutmayacağına eminim gözüm hep tüp bebekte ama yapacak birşey yok..allahım ol derse olur bunu da sakın unutma.. çaba harca tevekkül et gerisini allaha bırak..
    seni çok tanımıyorum ama aynı şeyleri yaşadığımzı için seni çok çok iyi anlıyorum..
    bende çok pes ettim bıraktım ama bu ne ki negatif 2 aşılama negatif 1 tüp bebek geçridim..
    sonra dedimki 10. tüp bebekte hamile kalanlar çaba harcadılar ve amaçlarına ulaştılar ben de çaba harcamalıyım ...allah sabrımızı deniyor...
    sıkıntını paylaşmak istersen özelden de yaz...

10. 11 Mart 2010
  11. pozitif29

pozitif29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim 35deniz çok güzel şeyler sölyosun.beni de en iyi anlayan kişilerdensn.herşey bende bityo aslında.umudumu kaybetmemem lazım ama ben artık yoruldum.o göbekten yaptığım iğneler,yerleştrmeden sonra 12günlk bekleme sürecnde kendni hamile gibi hissedip sonra sonuç almaya gittğinde yaşadığın hayal kırıklığı ve herkesn sana boşver 1daha denersin deyiverip küçümsemesi...ameliyattan sonra yaşadığın acılar halsizlikler yarım insan olman....herkesn sana tuhaf soru sormaları......yoruldum....

12. 11 Mart 2010
  13. 35deniz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ne kadar takma desemde etrafın söyledikleri canımızı sıkıyor hatta kendi akrabalarımız bile konuştuğu zaman..ama pes edersen nasıl olacak
    negatif sonuçlardaki yıkımlar çok büyük hıçkıra hıçkıra ağlamak neden diye sormak ama olmuyor işte..
    eşimin bir sözü var kendimiz tükenene imkanları tüketene kadar devam edeceğiz..am bu durumda miyomlar ve kist varken sağlığını da zarar .zamanla bırakırsan CA 125 artar allah korusun en kötü evresi sana zarar verir..iyice araştır karar ver..

14. 11 Mart 2010
  15. pozitif29

pozitif29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    şimdiye kadar dua edip de kavuşamadığım bi arzum olmadı.me istedysem allah bana verdi.çevremde benm için çok dua eden var.hamile arkadaşlaırım doğum esnasında bile bana dua edyolar dua kabul olurmuş doğum esnasında diye.demekki bişiler eksik demekki benm için hayırlısı böle.nerde hata yaptım bilmyorum .hadi ben hata yaptım neden annem babam eşim de cezalandırlıyo.çok üzülyorum.

16. 11 Mart 2010
  17. pozitif29

pozitif29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ben hep ihmal ettm.adet sancılarım kendmi bildim bileli var.doktorlar doğum kontol hapı vermişti evlenmeden önce ve ben kullanmadım depresyon yapıyo kilo yapıyo diye.ameliyatı erteledğim için de doktor bana doğum kontrol hapı verdi baskılasın diye ben onu da kullanmadım çünkü istemyorum belki bi mucize olur da normal yoldan hamile kalırım diye.mucize ama işte insan umutla yaşıyo.karnım o kadar şişiyo ki hamile sanırsın.heralde bu kistlerden .ameliyattan sonra karnım dümdzdü.

18. 11 Mart 2010
  19. 35deniz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    inanamıyorum ya nasıl ihmal edersin ben 7 yıl kullandım yılda 4 ay ara verdim 3 ayda bir kontrole gittim ihmale gelir mi hiç doğum kon. hapı verdi kullan yan etkisi olursa test yaparız dediler ama şükür ilk günden beri ne kıllanma ne kilo ne de karaciğer sorunu yaşadım ama çocuk için bırakınca 4 ayda yine çıktı tedavi ameliyat derken şimdi tedavi olmadığım ay içiyorum çıkmasını engeller ama çıktı mı da eğer çocuk ytoksa faydası olmaz çünkü kist cidarı yok olmuyormuş..
    ben ilkinde daha yaşım küçüktü doğum kont. ne onu bilmiyordum doktorum çocuk istediğin zaman hariç menopoza kadar kullanacaksın mecbursund edi..çünkü bu kistlkeri yumurtalığın iyi çalışması yapıyor biliyorsun.. şimdi benim sol çalışmıyor çünkü zarar görmüş ama sağ kist üretiyor iyi çalıştığı için mecbur baskılamak zorundayız..kendiliğindne olması çok zor biliyorsun değil mi lapa.olalı 9 ay oldu ama olmadı işte şu anda temiz ama olmadı bu ancak bir mucize..allahım ol derse olur ama çok nadir çukulata olupta ve de bizim gibi operasyon geçirip kendiliğinden olan..