Bilirmisiniz kimse görmeden hıçkırıklarla ağlamak nasıldır? Ben bilirim..

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve BenBihter tarafından 10 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

10 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : BenBihter
  1. BenBihter

BenBihter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Siz bilirmisiniz hiç kimse görmeden hıçkırıklarla ağlamak nasıldır? Ben bunu son 1 ayda öğrendim..Annemin,babamın yüzüne bakınca burnumun direklerinin sızlamasıyla başladı önce..sonra "anne-baba" derken kendiliğinden gözlerimin dolduğunu farkkettim birden..

Ne oluyoruz Büşra dedim?..Ölüme gitmiyorsunki? Severek,isteyerek evleniyorsun..Ama dedim sonra ailenden uzağa gidiyorsun..

Ne kadar iyi olurlarsa olsunlar,ne kadar sevgilin yanında olursa olsun evindeki gibi olurmu?Annenin-babanın sıcaklığı gibi olurmu? Ağlayınca sana sarılan anne kadar sevgi-şefkat dolu olurlarmu?

Şimdi bile nasıl sessiz çığlıklarla ağlıyorum anlatamam..Telefonda konuştum demin aşkımla..en ufak birşeyde kötü oluyorum..mesela demin çok mutlu ve hevesli bir şekilde "28 gün sonra eve geldiğimde benim karıcımmı açıcakmış kapıyı" dedi...Bunun düşüncesi bile beni gerçekten ama gerçekten o kadar mutlu ediyorki anlatamam..Ama bir anda evimden,yuvamdan ayrılmamada 28 gün kaldığını düşündüm..

Ağlama başladım..yine sessiz...kimseye duyurmadan..telefonda benden bir söz bekleyen aşkıma sadece "gerçekten çok mutluyum aşkım" dedim sessizce..sesli söylersem belki ağladığımı farkeder dedim..

Onada hissettirmek istemiyorum bu kadar üzüldüğümü..bu bir anlamda benim mutluluğuma ket vuran bir duygu..onunda mutluluğuna ket vurmak istemiyorum...

Hayat öyle garipki...Şimdi aşkıma hasret duyuyorum..evlenince aileme duyacağım..hemde bu hasretin belki 1000 katını...şimdi onu özlüyorum,evlenince ailemi özliyeceğim..hemde nasıl...

Daha fazla uzatmak istemedim bende teli..geç olmuş hayatım dedim..uyuyalım dedim..ama benim için uyumak ne mümkün..

Yatak odasında mışıl mışıl uyuyan annemi gidip öpmeyi,koklamayı o kadar istiyorumki şu anda..ama öperken dayanamam ağlarım onuda üzerim diye gitmek istemiyorum..zaten yeterince üzülüyorlar onlarda bana belli etmemeye çalışsalarda...

Ne yparsam yapayım onların hakkını ödeyemem..ne diyebilirim başka bilmiyorum...bunları kimseye söyliyemiyorum doğal olarak..şimdide bir siz varsınız anlattığım..senağlama

2. 10 Mayıs 2008
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    duygulandırdınız beni..ama öyle maalesef..hani bir laf vardır hem ağlarım hem giderim..
    sevgiyle kalın...

4. 10 Mayıs 2008
  5. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    anne babanın hakkı ödenmez
    seni o kadar iyi anlıyorum ki ben çok zorlanmıstım düğünüme bir ay kala sürekli ağlar
    olmuştum evleneceğim insan sevdiğim insan değilmiydi evet sevdiğimdi
    daha flört ederken aynı evde olmanın hayallerini beraber sarılarak tv seyremenin hayallerini
    kurduğum adamdı ama diğer tarafta da ailemdi
    gelin alıcı günümde babamdan beni zor kovarmışlardı ne ağlamıştık babamla
    düğünümün ertesi günü de ağlayarak uyanmıstım ne kadar da yabancı gelmişti ev
    her zaman gözümü açtığım da annemi babamı gören ben yoklardı onları görememiştim
    ama allah herşeyin sıcaklığını veriyor şimdi anneme gittiğimde yarım saatten sonra
    hemen evime kaçmaya bakıyorum insanın kendi evi gibisi yok diyorum
    sanki senelerce o evde ben büyümemişim gibi

6. 10 Mayıs 2008
  7. Japon KIZ

Japon KIZ IŞIL' IM Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Kanayan yarama tuz bastın resmen arkadaşım.
    Evleneli beş yıl olmasına rağmen hala çok fazla özlüyorum.
    Aklımdan bir saniye bile çıkmıyorlar.
    Bu saatte yemek yiyordurlar, bu saatte şu işi yapıyordurlar diye.
    Aynı şekilde yanlarında olduğum zamanda aklım eşimde kalıyor, bir ortasını bulamıyorum.
    Hele ki ayrı şehirlerde yaşıyorsan özlem dahada artıyor.
    Yanlarına gittiğimde bir sonraki gelişimi hesaplıyorum.
    Allah başımızdan eksik etmesin onları, sağlıklı ve huzurlu olduklarını bilelim yeter bize
    :nazar:

8. 10 Mayıs 2008
  9. dimitrina

dimitrina pamuktan kalbin solmadan Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben ne yazik ki bu duyguyu her 4-5 ayda bir yasamak zorunda kaliyorum..ailem tr'de ben burda..ama canim annecigimle babacigim okul icin katlaniyorlar uzakta kalmaya senağlama havaalanlari artik resmen iskence yeri, ben de senin gibi gidis gunleri yaklastikca sarilamiyorum..hele o son gun yok mu!! canim babacigim bile cocuklar gibi agliyor arkamdan :a015: , ben de saka yapip guldurmeye calisiyorum ama cok zor ya... Allah yardimcin olsun busra'cim..hem onlar senin mutlulugunu isterler canim.. Allah sizi omur boyu mutlu etsin!!

10. 10 Mayıs 2008
  11. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.394
    Ödül Puanları:
    238
    Sabah sabah okurken boğazım düğümlendi inan.İş yerinde olmasam göz yaşlarıma hakim olamazdım herhalde.senağlama
    Benim henüz düğün tarihim belli olmadı ama evden ayrılacak olma duygusu bile ağlamama yetiyor.
    Bir yanda sevgiğin bir yanda ailen :çok üzgünüm:

12. 10 Mayıs 2008
  13. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sen bunları yazınca kendi halim aklıma geldiii:çok üzgünüm:
    insan yaşağıdı evden uçup gidiyo bu kolay değil kiii ben ailemden o kadar uzakta bile değilim ama yinede zor... ama mesela ailemin yanına gidincede evime gitmek için can atıyorum çünkü artık orası senin olmuş sen o evin herşeyiyle ilgileniyosun.
    ben evlendiğim dönemlerdede annem çok hastalanmıştı doktora götürdük neyin vardedi anneme annem başladı ağlamaya niye ağlıyosun dedi doktor annemde kızım evleniyo dediii hıçkırıklarla başladııı :a015: doktorda anneme ne mutlu sana bak telli duvaklı evleniyo diye teselli etti ama anne işte

14. 10 Mayıs 2008
  15. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    seni çok iyi anlıyorum canım ben evlendiğimde uzağa gitmedim hatta 10 dk mesafe var ama yinede o evden ayrılmak çok zor geldii...
    bende aynen senin gibi kimse görmeden hüngür hüngür ağlardımm...
    evleneciğime 1 ay kala hele o bir ay çok hüzünlü geçtiii...
    ama malesef elden bişey gelmiyo canımm çok zorr haalaa bile geceeleri ansızın uyanınca onlar geliyo aklımaa.. allah yardımcın olsun üzülmemeye çalış canımm

16. 10 Mayıs 2008
  17. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

18. 10 Mayıs 2008
  19. EcMeL

EcMeL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bihter çoğumuz senin yaşadığın duyguların aynını yaşadık.
    Aileme yarım saatlik mesafesi olan yere taşındım yinede çok ağır gelmişti baba ocağından kopuk gitmek.
    Allah sabrını veriyo canım. İnsanoğlu herşeye alışıyo sıkma sen canını.
    Şimdi düğününü düşün, yaşayacağın o tatlı telaşları düşün.
    Şimdiden bir ömür boyu mutluluklar diliyorum bihterim.a.s.