Biliyorum; öleceksin..

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve seaBahAR tarafından 10 Şubat 2009 başlatılmıştır.

10 Şubat 2009
    Konu Sahibi : seaBahAR
  1. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.196
    Ödül Puanları:
    238

PeriPrensim Bulutum,

İşte ellerimin altındasın..
    Sırtüstü yatıyorsun, sol ayağın havada, patilerin iki yana açık..
    Derin derin nefes alıyorsun, şimdi uyku zamanı..

Okşuyorum seni usul usul..
    Nefesini dinliyorum, üç kez hızlı atıp arada es verdikten sonra yeniden üç kez hızlı atma ritmindeki kalbini okşuyorum..

Yanımda olduğun her gün için binlerce, milyonlarca, katrilyonlarca teşekkürler..

Birlikte olduğumuz şu an, kanapenin karşısındaki duvarda Sarpımın fotoğrafları asılı.. Seni okşarken, gözlerim onun fotoğraflarında..

Beş yıl önce gökyüzüne havalandı Sarpım. Ve sonra sen benim hayatıma girdiğinde, gökyüzüne seslendim.. Yakardım.. Sarpım, kıymalı böreğim, yaşayamadığın artık yıllarımı Bulutuma ver diye.. Çünkü henüz üç yaşındaydı, o amansız hastalık yüzünden gittiğinde..

Beş yıldır benimlesin Bulutum, peynirli böreğim..

Biliyorum sen de öleceksin..

ve ben seninle geçireceğim, kalan her günümü son gün olarak düşünüp, seni mutlu etmek için elimden geleni yapacağım.

Ama ölüm var ve gelecek..

Ölüme alışır mı insan? Sana her baktığımda, Acaba bu, birlikte geçirdiğimiz son gün mü?diye düşünürken, beş yıldır prova yaparken ölüme alışabilir mi insan?

Geç öl.. Olabildiğince geç öl.. Elinden geldiğince.. Biliyorum, bu acımı daha da büyütecek.. Ancak hiç işim yok acının çapıyla.. Sen yeter ki geç öl..

Kendimi nasıl zorluyorum bilemezsin.. Gözlerimi kapatıyorum, öldüğünü düşünerek.. Gözlerimi açıyorum, yanımdasın.. Bu ölüm oyunu, senin yaşıyor olduğun bütün "ŞİMDİ" lerin farkına varmamı sağlıyor..

Sokağa çıktığımızda, her daim benim önümde ve heyecanla yürüyüşünü izliyorum.. Hele, o arada bir dönüp de benim orada olup olmadığımı kontrol eder gibi bakmıyor musun? Deli oluyorum o an sana.. Ve sonra diyorum ki; acaba yaz mevsimini görecek miyiz?

Bir sepet dolusu oyuncağını evin her bir yanına dağıttığımızda, tadına varıyorum dağınıklığın.. Çünkü varsın işte ve az önce diye tanımladığımız ve bizim olan zaman diliminde oyun oynadık seninle.. Tekrar oynayabilecek miyiz? Bilmiyorum..

Her gün evi süpürüyorum.. Bu bazen günde iki kez oluyor.. Süpürge çalıştıkça kenarlara savrulan tüylerini seviyorum.. Varsın işte.. Varsın, yaşıyorsun ve tüylerin dökülüyor.. Yaşasın, her şey yolunda..

ve sonra yeniden mavi duvarda asılı, Sarpımın fotoğraflarına bakıyorum. Acaba senin fotoğraflarını da oraya asacak mıyım?

..ve o an geldiğinde, ellerimin altında başka bir köpecik yatarken, ben Sarp'ın yansıra senin fotoğraflarına da mı bakıyor olacağım?

Ölüm gelecek, biliyorum.
    Kendimce alışmaya çalışıyorum, ölümün sinsi olduğunu aklımdan çıkartmayarak..

Ama ne olur geç gelsin..

Ne olur, emanet saatlerimiz uzun olsun..

Seni çok ama çok seviyorum.

Son düzenleme: 7 Aralık 2014
    tontos, limon09, toplight ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. 10 Şubat 2009
  3. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Bravo..
    Yüreğinizin kuyularına ne kadar işlemiş olduğunu öylesine hissettim ki bu tutku ve sadakatin..
    Kokusunu aldım sevginizin,ne kadar kızardığını koyulaştığını hissettim ...
    Böyle bir hikaye ve böyle bir balılığa...
    tekrar Bravo..
    İnsan sevdiklerinin sevdiği şeylerin eksileceğini gideceğini biteciğini düüşündüğünde dahi cızzz ediyor sinesi..
    Aslında bir anlamda bu ayrlıkları düşünme vakitleri daha da sevgimizi pekiştiriyor daha da kıymetini artıyor beraberliklerin..
    İnsanı bile sevmeyi başaramayan lara örnek olsun bu satırlar..

Sweetdimple bunu beğendi.
  4. 10 Şubat 2009
  5. seaBahAR

Beğenildi:
    8.196
    Ödül Puanları:
    238
    Sonu ölümle biten ama adına ironik bir biçimde "yaşam" dediğimiz bu yolculukta her şey, bir "emanet" sevgili Libyana..

Ölüm, bana yaşamayı öğretti..
    Yaşadığım her duygunun dibine vurmayı..

Çünkü; duygular anlıktır ve yaşam anlardan ibarettir..Ne geçmişten, ne de gelecekten..

Güzel satırlarınız için ellerinize ve yüreğinize teşekkürler..

xDerinMavix bunu beğendi.
  6. 10 Şubat 2009
  7. neslish

neslish aşk böceğim.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    yine gözlerim dolu dolu okudum ama bu kez ağlamadım,tuttum gözyaşlarımı..
    ölüm çok soğuk adı gibi..kaybetmek korkusu da ölüm kadar acı...benzer duyguları ben de yaşıyorum zaman zaman..ölüm oyunu oynuyorum senin yaptığın gibi,her defasında sanki cam kırıkları batıyor yüreğime,nefes alamıyorum...Oscar'ım da 5 yaşında,her geçen gün 1 gün daha eksiliyor kalan süreden,biliyorum ama düşünmek istemiyorum....
    duygularıma çok güzel tercüman olmuşsun.ayrıca hissttiklerini yazıya dökme yeteğine bir kez daha hayran kaldım,kutlarım..
    umarım meleklerimiz daha uzun yıllar bizimle birlikte olurlar..Allah'ım dermansız hastalıklardan korusun onları..

8. 10 Şubat 2009
  9. seaBahAR

Beğenildi:
    8.196
    Ödül Puanları:
    238
    İnşallah neslishcim.. Sağlıklı ve uzun süre hep birlikte olalım meleklerimizle..
    Allah Oscar'a uzun ömürler versin.. :nazar:

...ve o nefes alamama var ya.
    Ne zaman Sarp'ımın fotoğraflarına baksam.. ne zaman Bulut'umla ölüm oyunu oynasam, kaburgalarımı kanırtarak açmak istiyorum.. Sanki kapanıyorlar da.. ciğerim küçülüyor..
    Bu duyguyu sadece bilenler bilir.. tarifi zor.

10. 10 Şubat 2009
  11. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    gözlerim dolu dolu okuudm püsküütüm Allahım kimseyi sevdiklerinden ayırmasın

12. 10 Şubat 2009
  13. FirstLady

FirstLady ÇiLeK Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    ağlamaktan perişan oldum. bende 2 sene önce sevgili kedim çakimi kaybetmiştim. tekrar bana o duyguları yaşattın. şimdi 2 yaşında başka bir kedim var. bende onu yine çakim gibi kaybetmekten çok korkuyorum.

14. 10 Şubat 2009
  15. cemre_SU

cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    püsükütt hastamı yoksasenağlama

16. 10 Şubat 2009
  17. seaBahAR

Beğenildi:
    8.196
    Ödül Puanları:
    238
    Amin canım.. AMİN
    Korkunun ecele faydası yok derler ya..
    Ölümü aklımızdan çıkartmadan, onların yaşamımızdaki her anlarına daha sıkı sarılmalıyız..
    Ne yazık ki elimizde değil..
    Kediciğine uzun ve sağlıklı ömürler dilerim. :nazar:

18. 10 Şubat 2009
  19. seaBahAR

Beğenildi:
    8.196
    Ödül Puanları:
    238
    Hayır ?!
    Allah korusun!