Bilmece yaş pasta

Konusu 'Kekler - Pastalar' forumundadır ve gonca778 tarafından 1 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : gonca778
  1. gonca778

gonca778 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bilmece Yaş Pasta

Malzemeler
    Beyaz Kek
    3 yumurta
    6 yemek kaşığı un
    6 yemek kaşığı şeker
    1 paket vanilya
    1 paket kabartma tozu
    Kakaolu Kek
    3 yumurta
    6 yemek kaşığı un
    6 yemek kaşığı şeker
    1 paket vanilya
    1 paket kabartma tozu
    Yarım paket kakao

Hazırlanışı:
    Kekler piştikten sonra iç içe girebilecek tabakla üç boy yuvarlak halkalar halinde kesilecek. Üç tane yuvarlak simit şeklinde halka olacak.
    Sonra kekleri bir kakaolu bir beyaz olmak üzere halkaları yerleştirilerek krema sürülecek. 2 nci kata kakaolunun üzerine beyaz, beyaz halkanın üzerine kakaolu gelecek şekilde dizilecek ve krema ile süslenecek.Afiyet olsun.

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Eylül 2008
  2. 1 Temmuz 2008
  3. madam x

madam x Guest

resmini koysaydın keşke ben pek anlamdım güzel bişiye benziyo ama bilmece bunun neresinde

4. 19 Temmuz 2008
  5. gxuxlsu

gxuxlsu sifaa nın yazdığından :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    keklerde hiç süt yok mu kremasın da ne var bende pek anlamadımm

6. 28 Ağustos 2008
  7. medura

medura Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben halka halka kesmemiştim, dikdörtgen fırın tepsisibe yapmıştım keki, incecik,, rulo pasta keki olarak. İki adet kek yine, siyah ve beyaz. Sonra şerit şerit kesip yanyana dizdim, 2 tane baton pasta yaptım, kesince damalı kurabiye gibi görünüyordu.

8. 28 Ağustos 2008
  9. medura

medura Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bir de Betty Crocker adında sanal bir karakter var, ABD'de gıda sektöründe çalışan bir şirket tarafından bu isim markalaştırılmış, arama motorunda arayınca göreceksiniz ki, kitaplar var, internet sitesi var. Sanki gerçekten böyle bir hanım varmış gibi. Videolu anlatımları olan çok orijinal pasta, kurabiye, yemek tariffleri var, kelebek pastalar, dinazor pasta, kule, prenses, tren, kedi pasta vs. İngilizce site en azından pandispanyayı nasıl kestikleri şematik olarak gösterilmiş veya bazı tariflerde dediğim gibi videolu gösterilmiş. Çok beğendim şahsen. Kendi tariflerimizi farklı şekillerde sunmak açısında çok faydalı, mesela yeğenim için kelebek pastalardan birini yapmak istiyorum, aynı şekilde gıda boyası vb. kullanmayı düşünmüyorum, siyah-beyaz krema ve bonibonlarla süslenebilir bence.