Binbir Gece - Kanal D

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve ankem tarafından 10 Aralık 2006 başlatılmıştır.

  10 Aralık 2006
  Konu Sahibi : ankem
 1. ankem

  ankem Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  69
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  http://www.binbirgece.kadinlarkulubu.com/ bayanlar bu linkte binbir gece dizisinine ait herşeyi bulabildiğiniz gibi şehrazat ve onurun aralarındaki bu muabet tiğğe alınırak yazılmış hoş birde diolog var çok güldüm
   
 2. 23 Haziran 2007
  Konu Sahibi : ankem
 3. çokoprens

  çokoprens iki prens annesi Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.776
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  106
  Ekranların izlenen dizisi Binbir Gece'nin sezon finali komedi gibiydi. Dizi başladığı gibi ahlaksız teklifle sona erdi.

  Dizin başrol oyuncularından Onur bir sezon içinde 3. kez ahlaksız teklifte bulundu...

  İzleyici 'yeter artık' dedi. Reyting kazandırsın diye senaryonun son anda değiştirildiği iddia ediliyor.

  Dizinin ilk bölümleri de sırf bu yüzden eleştiri toplamıştı. Ancak dizi yapımcıları ve yönetmeni hiç oralı olmamış gözüküyor.

  Herkes Şehrazat (Bergüzar Korel) ile Onur’un (Halit Ergenç) evlenmesini beklerken, dizi Onur’un bir şirket çalışanına ’ahlaksız teklif’te bulunduğu iddiasıyla son buldu.

  Sezon finali için iki ayrı ’son’ hazırlayan yapımcı şirket TMC, diziye olan ilginin aynı şekilde sürmesi için, ilk bölümlere damgasını vuran ’ahlaksız teklif’i yeniden ekrana taşıdı.

  Dizinin sezon finali AB’de 21.90 reyting, 64.40 share, total’de ise 14.50 reyting ve 47.60 share ile en çok izlenen program oldu.

  Finalde yaşanan komiklikler

  Final bölümünde yaşanananlar tiyatro gibiydi. Gelin ve damat tarafı ahlaksız teklif iddiasını öğlen saatlerinde magazin programından öğrendiler. Üstelik hiç yayınlanmayan bir saatte. Komedi bununla bitmedi tabii ki..
  Nasıl olduysa ekip düğün telaşını bir kenara bırakıp o programı takip etti. Aynı anda tam 14 kişi farklı mekanlarda 'skandal' başlığıyla verilen haberi izledi.
   
 4. 7 Eylül 2007
  Konu Sahibi : ankem
 5. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  11/09/2007 Salı Saat 22.00​


  Düğün öncesinde patlayan skandal haber herkesi şoke eder. Şehrazat büyük bir sarsıntı geçirir, Onur ise panik içindedir. Yaşanan kargaşada Şehrazat kendine bir çare aramaktadır. Kerem de tıpkı Şehrazat gibi Onur’a atılan iftiraya inanmaktadır. Bennu, Kerem’in Şehrazat’a yakınlaşmasından tedirgin olur. Onur ve Yasemin, skandalı yaratanların peşine düşer. Burhan ve Nadide bir yandan Şehrazat’ın durumuna üzülürken, bir yandan da Füsun’un hastalığı nedeniyle perişan haldedirler. Melek, Zafer’in tutkulu aşkına karşılık vermemek için kendini zorlamaktadır. Onur yaşanan olaylar üzerine bir basın toplantısı düzenler. Onur zor günlerinde yanında yer almayan Kerem’le şiddetli bir tartışmaya girer. Kerem, Bennu’ya çok önemli açıklamalarda bulunur. Şehrazat’a sürpriz bir ziyaretçi gelir.
  Onur, Şehrazat’ı bir komploya kurban gittiklerine inandırabilecek mi? Düğün başlamadan bitecek mi? Peride’nin Onur’a tavrı nasıl olacak? Füsun’un hastalığını öğrenen Ali Kemal, Cansel’i terk edecek mi? Bennu’yu bekleyen tehlike ne?


  alıntıdır
   
 6. 15 Eylül 2007
  Konu Sahibi : ankem
 7. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Bennu sarhoşluğu nedeniyle çıkan yangında çaresiz kalmıştır. Peride’nin Şehrazat’a yaptığı beklenmedik ziyaret büyük sürprizlere gebedir. Yasemin, bir an önce kendini aklama peşinde olan Onur’a, Jale’yle ilgili önemli bilgiler getirir. Zafer’in aşkından kaçmaya çalışan Melek çelişkiler içindedir. Hastaneden dönen Füsun’a en büyük destek Ali Kemal’den gelir. Ali Kemal’in Cansel’i ve doğacak bebeğini unutması Burhan’ı kaygılandırır. Bennu’yla daha önce ayrılık konuşması yapan Kerem vicdan azabı çekmektedir. Burhan’dan gelen yeni bir teklif Şehrazat’ı şaşkınlığa uğratır. Arkadaşlıkları yara alan Onur ve Kerem iş konusunda da ters düşerler. Cansel’in başı belaya girer ama Ali Kemal, Füsun’la ilişkisini riske etmek istemez. Onur’a sürpriz bir misafir gelir. Bennu büyük yangından kurtulacak mı? Peride Şehrazat’a neler söyleyecek? Kerem Bennu’ya dönecek mi? Onur ve Şehrazat nerede, nasıl karşı karşıya gelecek?

  18/09/2007 Salı Saat 20.00
  alıntıdır
   
 8. 15 Eylül 2007
  Konu Sahibi : ankem
 9. iremsu

  iremsu MaBel Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.836
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  frangmanlarından tahmin ettiğim kadarıyla bennu fazla yara almayacak sanırım şehrazat ve onurda sarılıyolardı demekki barışıyorlar inşallah öyledir :)
   
 10. 19 Eylül 2007
  Konu Sahibi : ankem
 11. oceanqueen

  oceanqueen Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  665
  Beğenildi:
  257
  Ödül Puanları:
  323
  Kesinlikle güzel bir dizi.Bu sezon iyice karıştı ve daha da karışacak galiba
   
 12. 19 Eylül 2007
  Konu Sahibi : ankem
 13. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  32. BÖLÜM ÖZETİDİR

  Onur üstüne atılan iftirayı temizlemek için adım adım ilerlemektedir.
  Mimari bir proje yarışmasına katılan Şehrazat'a yeni iş kapıları açılır.
  Gani'nin Şehrazat'ın sağ kolu gibi davranması Füsun'u çıldırtır.
  Cansel izini kaybettirir, Ali Kemal özlem ve vicdan azabı içinde kıvranır. Burhan'la Şehrazat'ın bir mimarlık şirketi kurduklarını öğrenen Onur kaygı içindedir.
  Kerem'in Şehrazat'a yakınlaşması herkesi tedirgin eder.
  Zafer'in ısrarlarına dayanamayan Melek önemli bir kararın eşiğine gelir.
  Köşeye sıkışan Erdal Onur'a attığı lekeyi temizlemek için harekete geçer.
  Onur yakında aklanacağı konusunda annesini ikna etmeye çalışır.
  Seval, Kerem ve Bennu'yu yakınlaştırmak için bir adım daha atar.
  Uzun süredir birbirinden uzak duran Onur ve Kerem şiddetli bir kavgaya tutuşurlar…
  Onur Şehrazat'a ulaşmak için nasıl bir atak yapacak?
  Bennu Kerem'den ümidini kesiyor mu?
  Burhan Ali Kemal'e bu kez neden kızıyor?
  Onur üstüne sürülen lekeden kendini temizleyebilecek mi?


  25/09/2007 Salı Saat : 22.00
   
 14. 27 Eylül 2007
  Konu Sahibi : ankem
 15. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Kerem Şehrazat'a aşkını açıkça itiraf ediyor!
  Rekortmen dizi Binbir Gece'nin bu gece ekranlara gelecek yeni bölümünde Onur ve Kerem arasındaki rekabet kızışıyor, aşk trafiği iyice karışıyor.
  Onur'un yeni bir şirket kurarak karşısına çıkması Şehrazat'ı şoka uğratır. Şehrazat projesini geri çekmek ister, Burhan karşı çıkar. Jale'yi elinden kaçırdığı için Onur'a söz verdiği itiraf çekimini yapamayan Erdal korkulu anlar yaşar. Melek'ten istediği cevabı alamayan Zafer Binyapı'yla yeni bir işe daha ortak olmak istemez. Füsun'un sağlığı hızla düzelir ancak Ali Kemal Cansel'i kaybetmenin üzüntüsü içinde kıvranır. Evdekilerden yine bir sır saklayan Gani, ofiste Şehrazat'la umduğu yakınlığı kuramaz. Onur'un kendisinden habersiz şirket kurduğunu öğrenen Kerem öfke saçar. Cansel'in Ali Kemal'den bebek beklediği haberi Füsun'da beklenmedik bir tepkiye neden olur. Şehrazat ve Kerem'in baş başa görüştüklerini öğrenen Onur, büyük bir hayal kırıklığı içindedir. Onur ve Zafer yurtdışına bir iş gezisine çıkarlar…
  Şehrazat Onur'la ortak yapacakları projeden çekilecek mi? Aşkını ilk kez açık açık itiraf eden Kerem'e Şehrazat'ın tepkisi nasıl olacak? Jale yakalanacak mı? Ali Kemal Cansel'in izini bulabilecek mi? Onur'u sarsacak açıklama kimden gelecek?


  02 Ekim 2007 Salı Saat 20.00
   
 16. 6 Ekim 2007
  Konu Sahibi : ankem
 17. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Onur-Şehrazat aşkı acı sonla mı bitecek

  Onur ve Zafer’in bindiği Kopenhag uçağının kaza haberi herkeste büyük bir şok etkisi yaratır. Şehrazat, Onur’u kaybetmenin derin acısını yaşarken, Kerem pişmanlık içinde kıvranır. Peride ise yastadır. Onur ve Zafer’in tüm yakınları havaalanına koşarlar. Melek, Zafer’in eşi ve çocuklarıyla karşı karşıya kalır. Burhan ve Nadide bir yakınlarının hastalık haberi üzerine Kayseri’ye giderler. Füsun ve Ali Kemal’in arasındaki gerginlik kızları Burcu ve Buket’i olumsuz etkilemektedir. Jale’yi yurtdışına kaçarken yakalatan Erdal ve Ragıp, Onur’u aklayacak televizyon çekimini yapma hazırlığı içindedir. Yaman gençlik aşkı Cansel’in zor günlerinde yanında olmaktan dolayı mutludur. Ali Kemal’i unutamayan Cansel’in ise kalbi kırıktır. Şehrazat yeni bir olayla sarsılır.
  Onur’u kaybetme düşüncesi Şehrazat’ı nasıl etkileyecek? Jale’nin iftiralarına maruz kalan Onur aklanabilecek mi? Kerem’in Şehrazat’a yaklaşımında bir değişiklik olacak mı? Şehrazat’ı bekleyen yeni sürpriz ne?


  09 Ekim 2007 Salı Saat :22.00

  alıntıdır
   
 18. 15 Ekim 2007
  Konu Sahibi : ankem
 19. sxuxrmeli_kxixz

  sxuxrmeli_kxixz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Ekim 2007
  Mesajlar:
  200
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  hiçbir çekiciliği yok dizinin ne zamn açsam o diziyi bergüzar korelin boş anlamsız bakısları,aglamaları.allahtan ahlaksız teklif milletin dikkatini çektide dizi ya kulum dedi.saçma sapan senaryoyla paraya para demiyorlar.dizi ne anlatıyo tam olarak onu bile anlamıs deilim.bi küsüyolar bi barışıyolar.hepsi iş adamı diye her 5 bölümde bir birine suikast düzenlenıyor ve ne hikmetse hiç birine bişey olmuyor(dizi devam edecek ya uzatıyolarda uzatıyolar sakız gibi) ölen yok kaç canlı bunlar kedi gibi 9 canlılar heralde cart curt.....dizinin basrol oyuncusu sehrazat yaaa maşallah herkes hayran herkes aşık kimse toz kondurmuyo.hep başarılı bi kadın kısaca 4 4 lük bi hatun!!!!!:)))) izleyenler bana kızmsınlar ama saçmalıklarla dolu bir dizi.dizide gerçek aranmaz diyeceksiniz ama gerçekcilik olmalı en azından bunu hissettirmeli oyuncular senaryo falan filan.bence 5 para etmez