Binbir Gece Masalları -Antoine Galland

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve kırmızışarap tarafından 29 Nisan 2007 başlatılmıştır.

  29 Nisan 2007
  Konu Sahibi : kırmızışarap
 1. Kendini ve ülkesinin kızlarını kurtarmak için binbir gece boyunca Şah Şehriyar'a Sinbad'ı Ali Baba ve Kırk Haramiler'i Alaaddin'in Sihirli Lambası'nı anlatan Şehrazad'ın büyülü masalları bir arada..
  Alim şerif Onaran'ın özenli çevirisi,Batılı sanatçıların üç yüzyıla yayılan değişik baskılara yaptığı desenlerle buluşuyor..
  Yüzlerce yıl boyunca Çinden Kuzey Afrika'ya uzanan ve Çin Çin Hindi Hindistan,İran, Irak,Türkiye,Suriye ve Mısır'ı kapsayan bir alanda anlatılan Binbir Gece Masalları ilk kez Antoine Galland tarafından düzenlenip Fransızca'ya çevrilerek dünyaya tanıtılmıştır.
  Alim Serif Onaran'ın tam metin halinde Türkçe'ye kazandırdığı masallar dünya edebiyatını en çok etkileyen metinler arasında yer alıyor.Dört Ciltlik,sekiz kitaplık dizi,gözden geçirilmiş yeni baskısıyla Acıl Susam Açıl diyen herkese Masal severlere...
   
 2. 2 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : kırmızışarap
 3. ulkuasma

  ulkuasma Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Ben 11 yıl önce 16 ciltlik serisini almıştım. Beğenerek, bir solukta okumuştum. Gerçi 10 ciltten sonrası biraz kendini de tekrar eder nitelikteydi fakat yine de güzeldi. Bu arada içindeki masalların bir kısmı yetişkinlere göre ama sadeleştirerek çocuklara da anlatmak mümkün tabii.