bıngıldağın erken kapanması

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve muku68 tarafından 9 Haziran 2008 başlatılmıştır.

9 Haziran 2008
    Konu Sahibi : muku68
  1. muku68

muku68 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar,
    bebeklerinizin bıngıldağı ne durumda? biz bugün aşı olmak için sağlık ocağına gittik, bınngıldağını kontrol ettiler, çoğu kapanmış. az bir yer kalmış. 4 aydan önce kapanması sorun oluştururmuş. kafatası ameliyatına kadar gidebilirmiş. çünkü kafatası erken kapanırsa beyin büyüyemiyormuş. çok tedirgin oldum. yarın çocuk doktoruna götürcez ama sabredemedim. var mı aranızda buna benzer bir durumla karşılaşan? oğlum bugün ikibuçuk aylık oldu. canım sıkıldı...senağlama

2. 10 Haziran 2008
  3. kadis

kadis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bilemiyormu ama beimki de epey azaldı
    ve kalp gibi tık tık atıyo sizinki öyle mi ya

4. 10 Haziran 2008
  5. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    bizimki atmıyo ya baska bebeklerde görürdüm belli olurdu attığı ama bizimki atmıyo dktra gittimizde kontrol ediyolar ama iy heraldeki bişi demiyolar biz 3.ayı doldurduk

6. 10 Haziran 2008
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar ben korkumdan bıngıldağına dokunmuyorum. Nasıl tıktık atıyor?? değince mi farkediliyor?? Benim bildiğim arkada ki bıngıldak zaten çabuk kapanırmış. En üstteki bıngıldak 18 ayda yanılmıyorsam kapanırmış. Benim kuzenimin bebekken çok çabuk kapanmıştı. Hatta annesinin götürmediği doktor kalmamıştı. Çocuğum gerizekalı olacak diye çok ağlamıştı. Fırlama şuan fen lisesinde aslanlar gibi. Sanırım bıngıldak konusunda bize en iyi bilgiyi dr lar verecek.. muku68 yine de sen bilirsin sonuçta sağlık ocağı doktoru çocuk hekimi değil. İstersen bir çocuk hekimine danış ve içini ferah tut.

8. 10 Haziran 2008
  9. sevgiyle

sevgiyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı sorun benim arkadaşımın bebeğinde de vardı dr götürdüğü çocuk dr u bi sorun oluşturmaz demişti

10. 11 Haziran 2008
  11. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bende fazla dokunamıyorum ne biliyim bir tuaf oluyorum.Hatta geceleri rüyamda bu olayı çok görüyorum güya bebeği düşürüyorum ve bıngıldağı zarar görüyor.Bazen kafasını okşarken elim değiyor.Ama doktorun ilk yaptığı şey bıngıldağı konturol etmek oluyor.Hatta aşıya götürdüğümde sağlık ocağındaki doktorda bakmıştı.

12. 12 Haziran 2008
  13. muku68

muku68 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar oğlumu doktora gösterdik, çok şükür iyiymiş bıngıldağı. bazen kemikler üst üste gelebiliyormuş büyürken, bu nedenle de bıngıldak küçük gibi görünebilirmiş. bizimki de öyleymiş işte. ve dediki doktorumuz bıngıldak kapansa bile baş büyümesi devam ediyorsa sorun yok demektir dedi. her ay bebeğin başı 1-3 cm büyüyorsa gayet normalmiş. bizimkişu anda 38,5 cm, her ay ölçecez bakalım. şimdilik her şey yolundaymış çok şükür...:sm_cool:

14. 12 Haziran 2008
  15. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Çok sevindim.. Gözün aydın. Zaten doktorlar her ay BPD sine bakıyor. Hamileyken bile dooplerle bakılmıştır. Zaten sorun olsa o zaman söylerdi kadın doğum doktorun. Asaf bebek çok sağlıklı ve akıllı. İçini ferah tut.

16. 13 Haziran 2008
  17. SEHER YILDIZI

SEHER YILDIZI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    878
    Ödül Puanları:
    238
    kızlar bende bir seneye kadar kapanmasının normal olmadığını duymuştum sevindim senin adına allah asaf bebeği sana bağışlasın bizimkileride bizlere inşallah
    :teytey::teytey::teytey::teytey:

18. 14 Haziran 2008
  19. muku68

muku68 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    amiiinnnnn :dance: