Biokavitasyon

Konusu 'Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler' forumundadır ve livy tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

  30 Haziran 2009
  Konu Sahibi : livy
 1. livy

  livy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  arkadaşlar yeni bir yönten çıkmış duyan ya da yaptıranınız var mı? 1-2 seansta bölgesel incelme sağlanıyormuş ama galiba baya pahalı bir müdahale ve şu an sadece İstanbul'da var. Aşağıya bilgilerini ekliyorum bir bakın bakalım...


  Zayıflama Sihirbazı Ultrason - Biokavitasyon


  Son yıllarda dengesiz ve yanlış beslenme alışkanlığının artması ve beraberinde hareketsiz bir yaşam obezite denilen ciddi bir sağlık sorununu ortaya çıkardı. Uygulanan diyet programlarının sonucunda istenilen ideal kiloya ulaşılsa dahi bölgesel yağlanma her zaman ciddi bir sorun oldu.
  Bölgesel yağlanmada kuşkusuz en etkin tedavi yöntemi cerrahi girişimlerdir. Bu uygulamalar ile istenmeyen yağ dokusu vücuttan alınır. Ancak gerek cerrahi girişim sırasında gerek sonrasında doğabilecek riskler, gerekse cerrahi iyileşme sürecinin uzun olması pek çok kişiyi bu yöntemden uzaklaştırmaktadır. Bu nedenle bu amaca hizmet etmek üzere pek çok cerrahi olmayan yöntem geliştirilmiş, bu konuda birçok cihaz üretilmiştir. LPG, mezoterapi, pasif Jimnastik, lenf drenajı bunlardan bazılarıdır.
  Son günlerde yurtiçi ve yurtdışında son teknoloji olan Düşük Frekanslı Ultrason BİOKAVİTASYON CİHAZI, etkinliği ve sonuçları ile bölgesel yağlanma, selülit, sarkma gibi problemlerde diğer cihazlara oranla belirgin bir üstünlük sağlamıştır.

  Nedir biokavitasyon?
  Düşük frekanslı ultrason teknolojisi ile yağ hücrelerini parçalayan bir cihazdır. Uygulama yapılan alanlarda mevcut yağ hücrelerinin zarlarını parçalar. Parçalanan yağ hücrelerinden açığa çıkan yağlar, vücudumuzda "serbest yağ asitleri" olarak dolaşıma katılır, yani kullanılabilir hale gelir. Bu dönemde düşük yağlı diyetle beslenip, egzersiz uygulayarak bu kullanılabilir yağ parçacıkları enerjiye çevrilir ve incelme gerçekleşir. Bu uygulama sırasında diğer doku ve organlar zarar görmez.

  Nasıl uygulanır?
  Uygulama yapılacak bölge önceden belirlenir.45 dakikalık bir seansla bölgeye cihaz uygulanır.7 günde bir seanslar tekrarlanır. Uygulama sonunda diyetisyenimiz tarafından hazırlanan düşük yağ içeren özel diyet programı kişiye verilir.

  Kaç seans uygulanır ?

  Ortalama 5 seanslık bir program önerilir. Ancak kişinin gereksinim ve beklentilerine göre bu sayı arttırılabilir.

  Diğer yöntemlere göre üstünlüğü nedir?

  Her yaş ve her cilt tipine uygulanabilir.
  7 günde bir 45 dakikalık uygulama, kişinin günlük aktivitesini engelleyecek bir zaman kaybına neden olmaz. Acısız bir uygulamadır.İstenilen bölgedeki yağların yakılmasını sağlar ve kişinin kendi yağı enerjiye çevrilir.

  Hangi bölgelere uygulanabilir?
  Kollar, Bacaklar
  Dizler ve Diz Üstü
  Karın, Bel ve Basen

  Klinik çalışmalarda elde edilen verilere göre, her seans sonucunda yapılan ölçümlerde 2-5 cm'lik bir incelme elde edilmiştir.

  Çok kilolu kişiler bu yöntemden yararlanabilir mi?
  Bölgesel zayıflamada etkin bir yöntem olması nedeni ile çok kilolu kimseler öncelikle bir diyet programı ile ideal kiloya ulaştıktan sonra bölgesel yağlanmalarında kullanılabilir.

  İncelen bölgelerde sarkma görülür mü?
  Bu yöntem yağ hücrelerini parçalayarak incelmeyi sağlar. Aynı zamanda radyofrekans uygulaması da yaptığından bölgesel toparlanma sağlayarak sarkmayı engeller.

  Sadece bayanlarda mı uygulanmaktadır?
  Hayır, erkeklerin de problemli bölgelerine uygulanabilir.

  Diğer yöntemlerle beraber uygulanabilir mi?
  Kişinin sorunlu bölgesi saptandıktan sonra (selülit derecesi, sarkma miktarı, bölgesel yağlanması gibi) yöntemin etkinliğini arttıran mezoterapi , LPG, pollagen-radyofrekans, pasif jimnastik, sargılama yöntemleri de beraberinde uygulanabilir.