Bipolar bozukluk için NEUROFEEDBACK i deneyen var mı?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve tutibay tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

31 Mart 2010
    Konu Sahibi : tutibay
  1. tutibay

tutibay Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba arkadaşlar bende bta (başka türlü adlandırılamayan) bipolar bozukluk var.Yaklaşık 10 yıl oldu.İlaçlar hiçbir şeyi halletmiyor,ben de beyin dalgalarını normale döndürdüğü söylenen neurofeedback i denemek istiyorum.Deneyimi olan varsa paylaşabilir mi?a.s.

2. 3 Nisan 2010
  3. kelebeketkisii

kelebeketkisii Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    denemedim duymadımda ama işe yarıyan bir yöntem olsa keşke müşteririsi çok olurdu:))

4. 6 Nisan 2010
  5. tutibay

tutibay Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, cevap veren yok ama nette bu sayfaya ulaşan için ben bilgi vereyim:
    ......
    Dr. Alondra Oubré yazdı:EEG Neurofeedback for Treating Psychiatric Disorders
    by Alondra Oubré, Ph.D.
    Psychiatric Times February 2002 Vol. XIX Issue 2 .....

Bu makale araştırıldığında sonuçların bipolar için
    karışık olduğu yazıyormuş.Ben 2 uygulayıcıdan biriyle Güçlü Ildız 'la konuştum.O pek bu bipolara uygulama konusunda bilgisinin ve tecrübesinin olmadığını söyledi.Tanju Sürmeli ise ilk mesajıma sekreterini aratarak ''ücretimi kabul ederse gelsin'' dedirtti.Ücret de öyle küçük bir rakam değil ha! 270 tl ilk görüşme +1000 -2000 tl arası testler +500 tl eeg+ 200 tl kan testi derken 3.000 tl daha tedaviye başlamadan gidiyor+ yarım saatlik her seans da 70 tl.Bu davranışı bana çok soğuk geldi.Nerde Serap Ezgü'nün programındaki babacan tavırlı adam,nerde bu tavırlı adam.Sonuç arkadaşlar şimdilik rafa kaldırdım.Eğer başka şekilde iyileşmeyi başarırsam bildiririm.

Son düzenleme: 14 Nisan 2010
  6. 2 Eylül 2010
  7. nisasum

nisasum birtanem,minik kelebeğim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bir yakınımd abir polar geçiş dönemlerınd eılac kullanıyro sonrada hiç kullanmıyro dokltor kullan demesıne ragmen spor yaparak o dönemleri atlatıyor..ılac içmiyor..zaten beblli bir yasta gecıyor dıye bılıyorum