bir akıl veriniz napam ben

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve papatyam_83 tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1 Aralık 2008
    Konu Sahibi : papatyam_83
  1. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    hanımlar benim kızım (4aylık tam bugün) öğlenleri ayata sallanmayla uyuyo hatta bacaklarımı yavaş yavaş çekeyim uykuya devam etsin desem de asla uyumuyo ayaklarımı çektikten sonra,,hemen uyuanıo saniyesinde sanki bacaklarımı çetiğimi hissedio yaaa,,ney farklı olan anlamadım sadece bacakları biraz aşağı iniyo onu mu hissediıo anlamadım illa bacaklarımın üstünde olacak uyurken ço özeniyorum öyle uyutup da beşiğine taşınan ve uykusuna devam edenlere,,,ofof derdim şu 10 aylık olana kadar yanındayım bebemin sonra inşallah bakıcı olcak ya bakıcı illa yere bırakcam kendi uyusun ben de rahat edeyim die düşünür ve bebeğimi uyutmassa ben şimdi bebeğim uyanana kadar bekliorum kendim de arkaya doğru yatıorum o bacaklarımda ikimiz de uyuyoruz öyle ama ya baıkıcı dayanamassa bırakırsa yere ki bebeğimin uyukus hep yarım kalırsa ,,öyle olursa uyusuzluktan dikkatini veremezki byeni hep uyuşuk olur haksızmıyım ninniler bile uyusun da büyüsün demiş ,,napcam ben yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    ozamana değişir mi şimdi 4 aylı 10.aydan bahsediorum değişir mi sizce uyku şekli?
    katı bişiler yemeye başlıcak daha çok yorulcak falan avutuyomuyum sadece yoksa kendimi

2. 1 Aralık 2008
  3. OznurEylul

OznurEylul kafa bulanık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tabiki değişir cnm. bebişler 1 saat içinde değişebilme özelliğine sahipler. sıkma canını daha neler görecesss ..

4. 1 Aralık 2008
  5. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım inşallahhh öyle olurrr gerçekten aklıma çok takılmaya başladı ,,,,,,ALLAH,BAKICIYA MUHTAÇ OLAN OLACAK TÜM ANNELERE HAYIRLI VİCDANLI İYİ BİRİN NASİP ETSİN

6. 1 Aralık 2008
  7. nerde

nerde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızımda bir süredir ayakta sallanarak uyumaya alıştı,sallamazsam mızmızlanıyor derin uyumuyor.Korkma ama bence senin bebiş bakıcının koşullarınada alışır.Çünkü çocuklar çok kısa zamandada olsa koşulları kavrayıp alışabiliyorlar...

8. 2 Aralık 2008
  9. nil1299

nil1299 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    onceleri aynen dedıgın gıbı ayagımdan indirdiğim anda uyanıyordu cozumu buldum kendi yatagına alıştırdım rahat rahat uyuyor enazından uyku bolunmuyor dene istersen canım

10. 2 Aralık 2008
  11. ELVXIXN

ELVXIXN 5 parmak kurabiyemiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm elvin'de ayakta sallanmaya alışık.ben de uzun süre sallayıp ayaklarımın ucuna doğru itiyorum yastığı önce baş kısmı geliyo yattığı yere yastıkla sonra ellerimle yastığı sallayarak ayaklarının tarafını alıyorum yastıkla.bazen uyanıyo zilli bazen de uyumaya devam ediyo.merak etme 10. aya kadar değişir,her an değişiyorlar.mesela elvin önceden gündüz uyumazdı,1 aydır ara ara kısa süreli de olsa gündüzleri de uyuyor cnm,bakıcı zamanına kadar yeni düzen kurar kendine üzülme

12. 2 Aralık 2008
  13. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Inşallah dedğiniz gibi olur :) yoksa bakıcının elinde ağlaması içimi mahveder,,hanie biz anneyiz ağlasa bile karşısındaki anne o da bilir ,,ama karşısındaki yabancı bi de salarsa kızımı çok kötü olur ooffof daha 5 ay var bakalım hayırlııs olsun ,,

14. 2 Aralık 2008
  15. cicek35

cicek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende ayakta sallıyorum iyice daldığından emin olduktan sonra bırakıyorum çok yavaşça yastığını sallamaya devam ediyorum.anlamıyor o sırada zaten. artık zaten gündüzleri çok kısa kısa uyuyor aksam ancak 10-11 arası gece uykusuna yatırabılıyorum.

16. 3 Aralık 2008
  17. momydan

momydan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar n kadar zor olduğunu biliyorum ama ayakta sallamak bebekler için çok zararlı..dr.un söylediğine göre bu aylarda yatağında uyutmaya alıştırmamız ilerisi için çok önemliymiş. bende emzirirken uyutuyordum. şimdi emzirdikten sonra gözleri kapanınca hemen yatırıyorum. gözünü açarsa da konuşmadan okşuyorum..zor ama onların iyiliği için alıştırmamız lazım..Allah kolaylık versin..bebeklerede mışıl mışıl uykular versin..

18. 3 Aralık 2008
  19. aysem_ayse

aysem_ayse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    degısır ama degısmeyebılırdedaha baya vaktın o yuzden sen sımdıden alıstırmaya basla cnm bılıyorumkı cok zor bende sımdıye kadar hıc sallamadım hep kendı kendıne uyuyordu 3 gun hastaoldu mecbur salladık sımdı sallanmadan uyumuor ama cok sukur yatagına koyunca uyuyorumarım tez zamanda cozum bulursun