Bir akl verin Arkadalar hikayem bu...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve belma.. tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : belma..
  1. belma..

belma.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar o kadar üzgünüm ki anlatamam, ben 2 hafta önce 5 yıllık sevgilimle kaçarak evlendim,annem abim ve kız kardeşimle problemlerimiz vardı,kardesim sevgilimden nefret ediyodu,abim beni dövdüğü zamanlarda kocam abimle kavga ediyodu bu nedenle annemın erkek evlat sevgısınden dolayı kocamla araları açılmıştı! biz maaşlarımızı eve verıyoduk kactıgım gun dedımkı ben artık evlenmek ıstıyorum maasımı eve vermeyeyım çeyiz alayım:işte o zaman annem sen para vermezsen bu evden bişey yiyip içemezsin dedi.. kocamda madem oyle burda kalmasınada gerek yok dedi ve evden cıktık 28 hazirandı. neyse biz düğün yaptık annemleri çagırmıyorum diye kımsemı cagırmadım :1no2: kaynanamları sorarsanız tam bir hüsran oldu bana! ceplerinden 5 kurus cıkarmadıkları gıbı herseyıde kocama yukledıler kendi evlerinin dış cephesini bile boyattılar masrafı bizden tabi :1shok:son yaptıklarınıda yazayım evlendıgımızın 5.günü 2.kez dışarı çıkıyoruz başbaşa dedikki havuza gidelim iş başı yapmadan,kaynanamda o günün aksamı yatmaya evimize çıkıcaz dedi ki sabah erken kalkın domates soyup salça yapıcazNeyse eşim de dediki biz havuza gidicez yarın,anasıda vay efendım siz gezin ben soyarım tabi domatesleri dedi.. biz yukarı çıktık sabah giderken havuza bir kavga: neden 5 te kalkmadınız ben uyandırmanızı bekledim domateslerı soyup gitmediniz saat 10Benimkide bağırdı biz balayındayız oturup salçamı yapıcam abimler balayındayken onlara yap sıkıysa dedi(kaçtım diye düğün davetiyesine benim soyadımı da yazdırmadı,bi de herkese her şeyi ben yaptım dıye kasılması yok mu!!! eşim de bana ailem böyle değildi demekki tanıyamamışım dedi) Allah tan eşim yanımda ANNEM DÜN İŞ YERİME GELİP AĞLADI VE BARIŞMAK İSTEDİ DAYANAMADIM :sinifsinif: AMA EŞİM KESİNLİKLE AİLEMİ İSTEMİYO BİZE YAPTIKLARINDAN DOLAYI-BENDE KAYNANAMIN ELİNDE SAHİPSİZİM DİYE EZİLMEK İSTEMİYORUM ÇARESİZİM

2. 4 Ağustos 2009
  3. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    ana baba atılmaz , annenin sana gelip barışmak istemesi büyüklüktür sende evlat olarak görevini yap ve kin gütme
    Sırf kayınvalidene sahipsiz olmadığını kanıtlamak için değil onlar senin ailen olğu için kucak aç
    Ayrıca kaçarak evlenmişsin buna rağmen ailen kapına geliyorsa şanlısın, nice kızlar var yıllara aileleri küs kalıyor.
    Eşinin destekçin olması büyük avantaj ama bunu sakın kötüye kullanma

4. 4 Ağustos 2009
  5. nur_elnur

nur_elnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ay cnm ya kıyamam sana zordur şimdi senin durumun çok ama eşini ikna et ve annenle çok sıkı fıkı olmasanda barış cnm benim ne kadar kötü olsada anne annedir işte bir gün sende ane olacaksın anlayacaksın.. kayınvalidenede gelince yaptıkları yenilir yutulur cinsten değil ama kayınvalidelerin çoğu böyle inan bu bahsettiğinden beterleride var gülüm en yakın zamanda onlardan uzak küçükde olsa bir ev tutun taşının eşyanın az olsun yemeğiniz hergece makarna olsun ama inanın başınız rahat olsun..
    eşine sımsıkı sarıl bak ne güzel ailesine karşı sizi savunabilmiş afferim ona çok şanslısın tatlım

6. 4 Ağustos 2009
  7. belma..

belma.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben burada hıkayemın küçük bir kısmını yazdım,detaylı olmadığı için haksızmısım gıbı anlamışsın,üniversite dönemimde bile her tartışmada evden kovdu,kovulmalarıda bı yere kadar hazmediyor insan.. annem geldi ama hersey olduktan sonra ondan önce defalarca gıttık kaldı ki beım evden çıkısım kaçma şeklinde olmadı! evden cıkarken kimse bana ne yapıyon nereye gıdıyon demedi,evden ayrıldım saatlerce dolaştık arasınlarda detaylı görüşelim eve dönerim diye ama beni 3 gün sonra aradılar!!!!! annem benım 5 yıllık ilişkimi onaylarken kesinlikle istemediğini söyledi! ben evden keyfimden gitmedim,21 yaşımdayım 20 yasıma kadar abimden şiddet gordum ve buna annem ses cıkarmadı taki duruma kocam müdahele edene kadar,sen dayak yedın mi acaba hiç,karakollara savcılıklara gittin mi hiç!!! oradan bakınca sevdi de kaçtı olarak algılama 21 yasındayım ve kalp ritmm stresten dolayı bozuk,psikolojim zaten bozuk...

8. 4 Ağustos 2009
  9. belma..

belma.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tşk ederim,benım korkum daha yeni evliyken böyle davranıyosa sonrası???? annem eşime en son yaptığı şey onu patronlarına şikayet edip bu adam dolandırıcı,üç kağatçı..vs diye anlatması daha önceden bir sürü olay yaşandı ve hepsinde de ailem tutarsız davrandı,eşim affetmese bile haklı ama benim için en kötü aile bile bi insanın sahipsiz olmasından iyidir.

10. 4 Ağustos 2009
  11. CitlembiK

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    iyide ben senin hayatının her detayını bilemem değil mi?
    anlattığın kadarı ile naçizane yorumumu yaptım , her ne yaşdıysan bunu senden daha iyi bilen kimse olamaz.
    O sebeple ki burada gelebilecek her türlü yorumu makul karşılamak durumundasın, hakaret ve aşağılayıcı boyutta olmadığı sürece.
    Ben seni hangi cümlemde, hangi kelimemde suçlu göstermişim acaba anlamadım
    zor zamanlar yaşamış olabilirsin destek görmemiş olabilirsin ama ben yinede barışmak için evladının ayağına giden bir annenin geri çevirilmemesi taraftarıyım.

12. 4 Ağustos 2009
  13. CitlembiK

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    böyle bir cümle kurduysanız eğer aynı fikirdeyiz demektir , sadece gittiğimiz yol farklı
    siz önüze çıkabilecek tehlikeleri biliyorsuz bense farazi yaklaşıyorum

14. 4 Ağustos 2009
  15. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Sen eşine sahip çık arkadaşım.anladığım kadarı ile seni asla ezdirmeyecek bir insan .
    Ailenede kin gütme evet bazı şeyler asla insanın içinde çıkmıyor ama o senin annen var mı daha ötesi çok rahatsızsan az mesafe koyarsın olur biter.

16. 4 Ağustos 2009
  17. Umudum

Umudum geçmize mazi :( Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    aileni affet ama araya mesafe koy kaynanana gelince eşin arkanda olduğu sürece kokma ama eşini sana karşı doldurmasına izin verme

18. 4 Ağustos 2009
  19. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    annen gelip barışmak istemiş bu büyük bi artı senin için bence eşinide ikna etmelisin annenle barışmak için zaten kaynananlada aran iii olacak gibi görünmüyor en azından annenle barışırsan seni ezemezler