bir anne için en zor durum bu olsa gerek...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve esradeniz tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

2 Eylül 2010
    Konu Sahibi : esradeniz
  1. esradeniz

esradeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    bu konu başlığına yazayım dedim. ama yöneticilerden istirhamım gerekli görürlerse lütfen bu konuyu başka bir konu başlığına taşısınlar.
    anlatması çok zor. insanın ciğeri yanıyor. eminim okuyunca sizin de içiniz cız edecek.
    bir arkadaşımız var. iki kızı olan. ikinci kızını doğurduktan sonra tüp bağlama yöntemiyle kendini koruma altına aldı. ve ikinci bebecik 18 aylıkken kansere amansız bir kanser türüne yakalandı. Allah herkesin evladını bağışlasın. kurtulma şansı %1. yazarken bile ciğerim yanıyor.
    şu anda çok çok 2 3 haftalık bir ömür biçiliyor. yapılacak tüm tedaviler yapıldı. alternatif tıp yöntemleri denendi.
    Allah daha fazla acı çektirmeden alır yanına inşallah diye düşünüyor insanlar artık. anneciği başında sürekli Kur'an okuyor. ağrıları için morfin türünde ilaçlar veriliyor.
    şu anda 26 27 aylık küçük bebecik. bir haftadır bir şey yiyemiyormuş.
    sadece paylaşayım dedim. doğru düzgün yazamadım bile. içim bomboş şu anda. hayat ne kadar kısa bazen ne kadar boş geliyor.
    affınıza sığınarak soracağım. çünkü merak ediyor insan. tüh diyor, eyvah diyor, ne kadar yazık diyor.
    tüp bağlama yönteminin geri dönüşü gerçekten yok mu?
    modern tıp buna bir çare bulamıyor mu? tabii arkadaşımızın kendi seçimiydi ama bu gibi bir durum karşısında hiç mi alternatifi yoktur?
    Allah hepinizin evladına sağlıklı uzun bir ömür versin inşallah.

2. 2 Eylül 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Çok kötü oldum okurken.
    Allahım sabırlar versin.
    Belkide hayat bu ne olacağı belli olmaz bi anda iyileşir olmaz mı yani,çok mu uzak?:gitme:
    Nutkum tutuldum inanın çok üzüldüm.
    Tüp bağlatmada en iyi yöntem tp bebek bildiğim kadarıyla.

4. 2 Eylül 2010
  5. esradeniz

esradeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    gerçekten mi
    tüp bebek yöntemiyle tekrar evlat sahibi olabilirler mi
    ya size ne kadar teşekkür etsem ne desem nasıl mutlu ettiniz nasıl anlatamam
    hiç bir kurtuluş yolu yok artık maalesef. istanbul çapa'da tedavi gördü. prof.lar artık tamam burada işiniz bitti yapılacak herşey yapıldı demişler. şu anda ağrısız acısız bir şekilde dilim varmıyor söylemeye...
    biraz daha yazmak istiyorum. paylaşmak istiyorum. 24 saat annesinin bacaklarında sallanarak uyuyormuş. annesi durduğu zaman hemen gözlerini açıyormuş. annesinin dışında başka hiç kimsenin bacağına yatmıyormuş.
    annesi başlangıçta kendisini çok suçlamış çok. ama tedavi eden prof. bu ne senin, ne doğum doktorunun ne de çocuk doktorunun hatası demiş. anneciği artık ağlamıyor bile. kendini Kur'an'a vermiş. gece gündüz okuyor bebeciğinin başında.
    hamilelik sırasında çocuğun küçük olduğunu ama alt sınırın da altında olmadığını söylemiş doktoru. yani küçük ama sınırın altında da değil demiş. doğduktan sonra bir şeyi yokmuş. fakat pişikleri zor iyileşiyormuş. sürekli burnu tıkalıymış. sonradan düşününce aklına bunlar gelmiş anneciğinin.
    ne desem ne yazsam olmuyor. öğrendiğim günden beri aklımdan hiç çıkmıyor. hiç...
    hepinizin evladını Allah bağışlasın

6. 2 Eylül 2010
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Ah yavrum benim. Minnacık bedeniyle ne acılar yaşıyor, nelere göğüs geriyor.

rabbim şifasını verir inşallah. O bir melek, ne günahı varki onun.

Annenin yaşadıkları en zoru zaten. Ne çıkmaz ,ne beter bir durum:1no2:

Elin kolun bağlı yavrunun ölümünü beklemek:çok üzgünüm: Allahım kimselere yaşatmasın, hepimizin yavrusuna can sağlığı versin inşallah.

Sarıböceğin dediği gibi tek çare tüp bebek tekrar hamile kalmak için. Ama anne şimdi bunu düşünmüyordur herhalde.

8. 2 Eylül 2010
  9. esradeniz

esradeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Allah kimselere yaşatmasın gerçekten
    tabii anne düşünmüyor şu an için tekrar hamile kalmayı. ama benim içimde hep bunun üzüntüsü vardı. tek çocukla kalacak. bir ömür bunun vicdan azabını çekecek diyordum tüp bebek yöntemini bilmediğimden
    ama gerçekten çok ama çok güzel bi şey bunu öğrenmek benim için.
    şimdilik evladının çok acı çekmemesini diliyorum yüce rabbimden.
    ileriki yıllarda Allah nasip ederse inşallah diye içimden geçirmiyor da değilim.
    sağlıcakla kalın

10. 2 Eylül 2010
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Ben işte bu yüzden tek çocuğa hiç ılımlı bakamıyorum:gitme:
    Ne olur ne olmaz diyorum yada bana bir şey olur iki kardeş kalsınlar en azından diyorum.
    Çok üzüldüm gerçekten deAllahtan sabır diliyorum.O miniği öpüyorum.
    Çok zor bir şey ya:KK43:

12. 2 Eylül 2010
  13. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Allahım kimseye yaşatmasın böyle bir acı çok ama çok kötü oldum okurken.meleğim benim ya annesine Allah sabır versin.

14. 2 Eylül 2010
  15. 20MAYIS

20MAYIS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Allah sabır ve guzel gunler versin

16. 2 Eylül 2010
  17. nisasum

nisasum birtanem,minik kelebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    allah sabır versin.. iki iyilikten biri derler ya.. ya iyileşşin ya acı çekmesin artık.. iki kızı varmıs.ilk kızındanda ne gerekıyors alanıabılır..hem tüp bebek ols abıle 3 haftalık ömür biçi,lmiş nasıl yetişilirki.. yurtdısı imkanı yokmu heryol denendımı...yokmu bir cıkısı yarabbim

18. 3 Eylül 2010
  19. esradeniz

esradeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    hastalık artık en son aşamasında
    zaten tedaviye başlanıldığında da en son aşamasındaymış
    bi ümit bi mucize olur mu diye aileciği çok zorladı ama maalesef.
    Allahın takdiri
    dediğiniz gibi kardeşinden birşeyler alınarak tedavi edilebilecek türden bir hastalık değil. sinirler aracalığıyla tüm vücuda yayılmış
    Allahım kurtarsın
    Allah acılı ailesine sabırlar versin
    sözün bittiği yer burası...