Bir anneye duyulan bitmek bilmeyen öfke...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve cordelia90 tarafından 26 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : cordelia90
 1. cordelia90

  cordelia90 Guest

  Hani anneler çocukları için hep en değerlilerdir,hep en sevilenlerdir ya işte ben bu duyguyu bu yaşıma kadar asla yaşamadım. Evet bende herkes gibi bir anneye sahibim ve bu anne dışarıdan bakıldığında fedakar ve sevecen bir kadın ama işte gelin görün ki ben annemi hiç bir zaman o gözle görmeyi başaramadım. belki bu benim başarısızlığım belki de annemin ama gerçekten artk birilerinin suçunun olmasının hiç bir önemi kalmadı. Evet ben bu güne kadar hiçbir zaman sevgiyle anneme sarılmadım hiç bir zaman taa içimden gelerek seni seviyorum anneciğim demedim. Ama artık buu demek istiyorum. derenin altından ne kadar su akarsa aksın bence hiç bir şey için geç değildir çünkü. Bunu içimden gelerek yapmak içinde annelerden yardım istiyorum. Anneme karşı duyduğum öfkeyi nasıl yok edebilirim? Acaba bunu başarabilir miyim?:uhm:
   
 2. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : cordelia90
 3. gamzelimm

  gamzelimm Guest

  ona neden öfkelisinki anamadım neden sarılmadın bu güne kadar..
   
 4. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : cordelia90
 5. cordelia90

  cordelia90 Guest

  İdealistlikleri yüzünden sanırım. Hep kendi hayatını kendi isteklerini yaptırmaya çalıştı bana ve hep geri tepti
   
 6. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : cordelia90
 7. dilekdilek

  dilekdilek Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.080
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Bide onun tarafından baksan olaya veya daha açıklayıcı yazsan belki sana yardımcı olabiliriz
   
 8. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : cordelia90
 9. mesure

  mesure Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  757
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Anneler bizler için hep en iyisini isterler senin kötülüğünü isteyeceğini hiç sanmıyorum ama bazı anne kız ilişkilerinde bu anlaşmazlıkların zaman zaman olduğunu düşünürüm hatta daha da ileri boyutta rekabet duygusunun olduğunu bilirim tabi bunu her genç kız yaşamaz belki ama bazı anne kız ilişkilerinde yaşanan bir durumdur.Birlikte bu döneminizi atlatabilirsiniz diye düşünüyorum mesela benimde annemle olan ilişkim onun ablamla olan ilişkisinden farklıdır hatta eskiden onları kıskanırdım artık hangisini paylaşamazdım bilmiyorum ama annemin ablamı daha çok sevdiğine inanmıştım ve bu duygular anneme karşı hep ters olmama sebep olmuştur,içimden hep ona zıt gitmek,ne istediyse tam tersini yapmak istemişimdir,fakat insan büyüdükçe olgunlaştıkça bütün bunların ne kadar boş ve anlamsız olduğunu farkediyor,anladım ki hata bendeydi gereksiz yere yaptığım alınganlıklarım çocukça şımarıklıklarımdan kaynaklanan şeylerdi.Bence çok geç olmadan hiç düşünmeden bir sebep olmaksızın ona sıkmsıkı sarıl ve sevdiğini belli et o senin annen eminim bu aranızdaki buzları biranda eritecektir,ilk adımı sen at,sen sokul göreceksin o zaman herşey biranda değişecek.Onların kıymetini hayattayken bilmeliyiz çünkü kaybettikten sonra iş işten geçmiş olacak.
   
 10. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : cordelia90
 11. cordelia90

  cordelia90 Guest

  Sana katılıyorum ama ben nedense hep daha sakin ve daha basit bir hayat istdim annemse her zaman benim başarılı olmamı istedi. Ama şu an kendimi oa o kadar uzak hissediyorum ki ona yaklaşabilmek çok zor benim için. Ona karşı içimdeki öfkeyi dindirmeyi başaramıyorum bir türlü:çok üzgünüm:
   
 12. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : cordelia90
 13. gamzelimm

  gamzelimm Guest

  anneler her zaman çocukları için en iyisini ister ama tabi bu zorla olmaz sen istemeden bişeylermi yaptırdı sana hayatın için sana karar vermede fikişrlerini söyleyip sende daha sonra karar alamayı beklemedimi ondanmı kızgındıun ona bu kadar bak annnelik çok güzel bir duygu benim annem öyle olmadı ama yinede onunda böyle olsaun dediği zamanlar oldu iyikide demiş ama benimde fikşirlerime öncelik tanıdı sonuçta bende kızımın kararlarına eğer asile olar5ak bize uyuyorsa ve onun iyiliğine ise ititraz etmem. şunu söylerimki annenle açıkça bunları konuş anlat ona bakışa açını onu sevmekten vazgeçme
  çünkü o senin için iyisini düşünmüştür muhakkak kendin ce aşılacak bi durum unutma o seni her zamn çok sevmiştir..
  ,
   
 14. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : cordelia90
 15. EU1

  EU1 Guest

  Of Ya Bu Yüzden Insan Annesine öfke Duyarmiki
   
 16. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : cordelia90
 17. etkin

  etkin Guru Üye

  Katılım:
  11 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.600
  Beğenildi:
  1.044
  Ödül Puanları:
  323
  canım benim hiç insan annesinden bu yüzden nefret edermi .her anne çocuğunun başarılı olmasını ister,başarısızlığında tepki gösteririz ama sevgimiz hep aynıdır.asla değişmez.sonra pişman olmamak için git annene sıkıca sarıl ,eminim ki o seni çok seviyordur.herşey için çok geç olmadan koş annene.
   
 18. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : cordelia90
 19. mesure

  mesure Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  757
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Keşke benim annemde beni böyle yönlendirseydi işte herkesin istekleri yada istemedikleri farklı ne garip.Bana kalırsa annen senin herşeyin her anne gibi en iyisine layık olduğunu düşünüyor ve bu yüzden senden daha fazla hevesle ve istekle bunu sana aşılamaya çalışıyor.