Bir arkadaş bunu yapar mı ?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve ozlem24 tarafından 19 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ozlem24
  1. ozlem24

ozlem24 henuz rutbeye daha var:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    degerli ablalarim veya kardeslerim bugun morelim cok bozuk sizlerle paylasmak istedim yoksa yere goge sigamiyorum ofkemden neyse uzatmadan konuya giriyorum.

ben cok arkadas canlisi bir insanim ne bileyim iyi veya kotu demeden goz yaslari yokmu sahte gozyaslari hemen kaniyorum yapim oyle ne yapayim karsimda biri aglayinca dayanamiyorum benim 6 senelik bir arkadasim vardi oyleki

yedigimiz ictigimiz ayri gitmez hatta geceleri beraber kalirdik eslerimiz ayni isyerinde calistigi icin o arkadasda yalniz kalamazdi bende kalirdi ben bu arkadasa cok deger verdim ama anlamaliydimki birkac kisiyide boyle arkadas olup

birakip hakkinda atip tuttu herneyse cogu kisi cevremden onu evine koyma yaramaz dedikce bana duygu somurusu yapti belkide yalnizim kimsem yok dedi icti hapi ilaci kendimi oldurcem diye vijdan azabi cekmek istemedim bu

arkadaslik 6 yil devam etti kocasiyla hic gecinemiyor bana gelir aglar anlatirdi bende dinlerdim tabi birgun cok hasta oldum arkadas ne aradi ne sordu ben yine olur boyle seyler dedim yalniz icten ice kizdim kendisine oda o ara bebek

deniyordu tup bebek koydurmus haliyle grip bulasmasin diye gelmedim dedi bende uzerinde durmadim hakli gordum benim 6 tane dusugum oldu bu bana dediki sakayla karisik sana gelmiyorum cunku senin cocuklarin dusuyor yaninda

duranin ya huyundan ya suyundan kaparsin dediler elinden yemek yiyip su iciyorum seninkiler dusuyor benimkide duser dedi basimdan asaya kaynar sular dokuldu hemde oyle cok agliyorumki arkadas sonradan sarildi ozur diledi iste oyle

demek istemedim falan neyse 2 gun sonrada ultrasonda bebegi gormeye gidecek tuaf birsey olmus bebek oldugu gibi kalmis yani donmus hicbirbelirti yok tesellisini veren ben oldum kimse sormadi bile bu gunleri atlatti yine ayni bebek

koydurdu yine ayni durum yine yaninda ben oldum.bu arkadas herseyde buyuklenir kimseyi begenmeyen birtip elestiren boyle birine arkadas dedim cok kotu bir yanlis yapti ve ben bunu uyardim sanane dedi e tamam oyleyse diyip sustum

sonra bu icmis zil zurna sarhos eline bicagi almis kocasini aramis iste oldurcem kendimi falan kocasi beni aradi ne olursun yetis delidir yapabilir diye gittim gece yarisi saat 1.30 bardaklar camlar heryerini kesmis bicagi elinden alirken

benimde elimi kesti neyse sen bu hatamdan dolayi uzaklasiyorsun benden pismanim falan dedi yalvardi yakardi iyi dedim bunu affettim cunku gercekten vijdan azabindan korktum aradan 1 yil gecti duydumki arkadas yine ayni yolda o

ara ben biraz okul falan derken uzak kaldim anca telefonla gorusur olduk yaptigi hata duyuldu ta esime kadar gelince esim konusmami istemedi geriden geriye merhaba de o kadar hakkinda iyi seyler duymadim dedi ben yine esimi

karsima alarak dedim o benim arkadasim dogru yolu gostermek dururken terketmek niye bunu kendine sordum arkadasimin dogru dedi bana karisma artik yollarimiz ayrildi ben kotu oldum kizim ya sen bana uyacaksin yada beni

unutacaksin dedi yemin ederim aynen boyle dedim defol mayyakmisin kafayimi yedin sen dedim olay bu oldu simdi ne konusuyoruz nede baska birsey hakkimda atip tutmaya baslamis simdi ben agzimi bir acsam etrafinda kimsesi

kalmicak diyorum allahindan bul benim yaptigimi kimse yapmadi ona boyle bir arkadasi siz olsaniz ne yapardiniz bu durumda allahindan bulmu derdiniz sonuna kadar sizde onumu kotulerdiniz?kusuruma bakmayin cok uzun yazdim ozur dilerim simdiden yorumlariniz icin tesekkurler.

Son düzenleme: 19 Kasım 2008
  2. 19 Kasım 2008
  3. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Yazin cok zor okunuyor , cok pes pese yazmisin, arkadasin kötülük olarak ne yaomis secemedeim yada sen yazmadin, yani kötü yolami gidiyor?

Öyle veya böyle bence uzak dur, bununla bas edemesin, nekadar agizini acsanda etrafa o daha fazlasini atar senin hakkinda, ama tabii senin hakkinda konustugu insanlara,
    laf acildignda deki,
    ben kimsenin özelini arkadasligimiz bittigi icin anlatmam sag da soldan, benim terbiyem buna müsade etmez, bende onun gibi mi olayim,aramizdaki fark ne olacak bende onun yaptiklarini etrafa söylesem?
    Benim kibarligim buna müsade vermez, ayrica ben kendimi biliyorum esimde biliyr oda ne atarsa atsin bakalim de.
    Ama agizimi acacak olursa o da kendine kacacak bir delik bulsun de, bunu etrafa yay sen .

Aslinda suratina tükürelecek bir insanmi gercekden hastaaa be bu kadin uzak dur.

4. 19 Kasım 2008
  5. schnitCELL

schnitCELL £PİRELİ PİRELLİ GÜZELİ£ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ACIMA ACINACAK HALE DÜŞERSİN diye bi laf vardır güzelim...sen ona bütün iyi niyetini göstermişsin seninle düşüklerin için dalga geçmiş boynuna sarılınca unutmuşsun...ne biçim şaka bu böyle zaten dangalak insanlar ettikleri boş laftan sonra şaka der çıkar işin içinden.yok kendine zarar vermesi seni yaralaması üstüne üstlük de yaptığı ahlaksızlığa karsı sana,ya bana uy yada beni unut demesi....çokda TIN yani tabiri caizse
    bence bu ilişkinin bitmesi senin açından çok iyi olmuş.insanlar yanlışı ve doğruyu bilecek yaştaysa eğer senin onu düzeltme çaban zayıf bi ihtimal bence...kendini mümkün merbete uzak tut derim sana canım...böyle insanlar senin evliliğinede zarar verir
    sormuşsun allahından bulmu dersiniz yoksa etrafınızdakileremi kötülersiniz diye...ben ikisinide demem karşılaşırsam eğer ve konuşmak durumundaysam beni rahatsız etme bundan sonra derim o ne söylerse söylesin tek cümlem bu olur...
    zaten allah kötülüğüde iyiliğide boş çıkarmaz....bu sana bundan sonra yasayacağın arkadaslıklarında tecrube olsun.... insanlara hak ettiği değeri ver bence.....CADIARZU

6. 19 Kasım 2008
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    önce yazdıklarınızı anlamakta çok zorlandım. bazı yerlerini ,tam anlayamadım. anlayabildiğim kadarı ile ,size şunu söylemek isterim ki bu arkadaşınızın ruh hali, son derece bozukmuş. acil bir psikolojik tedaviye ihtiyacı var. kendini öldürmek istemesi,bıçaklar alması,heryeri aşağı indirmesi ,normal değil. ,
    hata yapmış demişsiniz. eşini mi aldattı. hatta bunu devam ettirdi ,aynı yolda ,yazmışsınız çünkü.... yani hata yı 1 kere yapmıyor ,devam da ettiriyor.
    böyle bir arkadaşın sizin hayatınız da yeri olmamalı bence. yarın öbür gün evliliğinizde de ,sorunlara yok açabilir..en doğrusunu yapıp ,arkadaşlığı bitirmişsiniz. sizle ilgili konuşmaya ,sizi kötülemeye devam ediyorsa ,hele bu iftiraya namusa, şerefe kadar uzanıyorsa, ben kendi adıma söyleyeyim, susmazdım... önce kendine baksın derdim. üzgünüm ama, suratıma tokat yediğimde ,öbür yanağımı çevirip, buna da at diyenlerden ,değilim. karşılığını veririm...

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Kasım 2008
  8. 19 Kasım 2008
  9. ozlem24

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslarim yorumlariniz icin tesekkur ederim yazim biraz karisik olmus evet o sinirle nasil yazdigimi bilemedim biraz oldugu kadar duzelttim ama. bu bana ders oldu gercekten kendinden baskasina deger vermiceksin ben bunu anladim allahindan bulsun tesekkurler yorumlariniz icin.

10. 19 Kasım 2008
  11. ozlem24

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadasim cok dogru anlamissin hatayi bir yapti uyardim cok pismanim dedi yalvardi yakardi hatta ilaclar icti oda yetmedi elini kolunu kesti uzuldum affettim affetmek buyukluktur dedim ve bana soz verdi yeminler etti hergun pismanligini dile getirdi ben uzun birsure 6 ay kadar falan okul ve tedavim suruyordu bebekler icin sadece telefonda konusur olduk haftada bir defa etraftan duyduklarimi sordum ona aynen duyduklarin dogru dedi sen ne yaptin diyince bana o yukarda yazdigim gibi cumleyi kullandi bende bitirdim defol dedim hayatimdan ve bitti simdi cenesi kapanmiyor tesekkur ederim yorumlariniz icin hepinize yazimi biraz duzeltmeye ara vermeye calistim ama ancak cok morelim bozuk cunku sagolun yorumlariniz icin

12. 19 Kasım 2008
  13. flurya

flurya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sen insanlık arkadaşlık görevini fazlasıyla yerine getirmişsin zaten canım. Yeter artık hiç muhatap olma. Yıllardır onunla arkadaşlık etmemen için uyaranlar olmuş kıyamamamışsın. Demekki onun dengesiz kişiliğini başkaları farketmiş. Hakkında ileri geri konuşmasına kimse inanmaz. Bir süre konuşur muhatap bulamazsa susar kendi hayatına bakar. Duygu sömürülerine falanda artık inanma kendi huzurunu riske atma canım. İyilikten maraz doğar. Denize düşen kurtarıcısını da aşağıya çeker.

14. 19 Kasım 2008
  15. ozlem24

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadasim hakkimda atip tuttugu namus konusu degil zaten dil uzatamaz yirtarim kendinide herseyi ayri sorun stresli arkadas oldugu icin biraktim ben onu ben gorusmuyorum benim gibi cilgin degil dusuk yasadim diyor cilgin arkadas ariyorum ben kendime benimle ayni olsun bana yol gostermesine kiziyorum demis iyilikten maraz dogar o benden buyuk ama akli kucukmus ben anne babasini tanidigim icin onlara uzuluyorum uyardim yapma dedim e kendi bilir artik ne yaparsa yapsin ben 6 ay onceden uzaklastim bunuda duyunca tam bitti ben diledigimi yaparim bana akil verme diyor ne yapabilirimki?

16. 19 Kasım 2008
  17. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    namus konusu yani böyle iftiralar değilse boşverin o zaman.hiç cevap vermeye değmez... o gitsin kendine ,abuk sabuk, çılgın, kocasını aldatan o hayatı seven arkadaşlar bulsun.. boşverin siz... doğru yolu göstermenize de kızıyormuş.... iyi,.. o çılgın arkadaşları ,ona yanlış yollar gösterirler... o bundan mutlu demek ki. bu arkadaşınızı unutun gitsin. değmez

18. 19 Kasım 2008
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Sana, yuvana, huzuruna zarar verecek insanlardan uzak durman lazim.:nazar:

Heleki bu insan ailenden biri bile degil, neticede kirk yillik yabanci...:kahve:

Tabiki insan birseyler paylastigi zaman yapilan haksizliklara nankörlüklere cok üzülüyor hayal kirikligi yasiyor fakat söyle düsün, o kadin senin hayatinda olsa ne olur olmazsa ne olur!!:1closedeyes:

Birak konusup dursun be güzelim bence allah cezasini vermis zaten...:nazar:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.