Bir arkadaşım var...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve DepresifPolyanna tarafından 22 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : DepresifPolyanna
  1. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Bilmemek Mutluluktur. Pro Üye

Beğenildi:
    6.453
    Ödül Puanları:
    238
    Benimde bir arkadaşımla sorunum var, sorun demeyelim de nasıl davranacağımı kestiremiyorum, bu benim arkadaşlıklarımda hep başıma gelen bir durum aslında; iletişim kopukluğu..
    Yine bunu yaşıyorum, ama benden kaynaklı değil, karşımdaki insanla gayet güzel muhabbet sohbet giderken birden görüşmeleri azalttı hatta şu an yok gibi diyebilirim ben kendisine hayırdır gibilerinden çıtlattım yani farkında olmadan bir hatam mı oldu acaba diye bana tabi "yok" dedi, daha önce bahane etmediği şeyleri bahane etti çoluk çocuk ev iş falan gibi birde bozuk attı bunları söylerken bende cevap verip bir müddet arayıp sormadım.. sonra o aradı, o günden beri mesafeli de olsa görüşüyoruz ama samimiyet yok gibi, birden böyle mesafe girmesini anlamıyorum yadırgıyorum.. ikimizde böyle şeylere önem veren insanlarız, hep vefasızlıktan, menfaat dünyasından yakınırız, hayatlarımıza kolay kolay insan sokmayız..
    Şimdi ben nasıl davranacağımı bilemiyorum, bir yanım yine kullanılıp bir kenara atılmış oyuncak gibi hissediyor, bunun kızgınlığı ile kopar bağları diyor, öbür yanım onu anlamaya çalışıyor sende mesafeli davran diyor, ama 3 yıldır epey samimi iken şimdi ne kadar bir mesafe koyacağımı bilemiyorum, bir de ağrıma giden şey; daha önce yine nedensiz yere 12 yıllık dostumu kaybettiğimde yaralarımı saran, bana destek veren arkadaşsızlıktan yakındığımda " ben varım" diyen birinin bana bunları yaşatması..
    Çok içimi yiyor bu konu eşim "boşver, sorun yapma seni aramayanı sende arama" diyor ama işte gel bunu yüreğime anlat, zaten bu arkadaşımı da kaybedersem bir daha kimse ile yakınlaşamam, çünkü hep yaşadığım bir durum bu, ilişkilerimde kullanılıp kenara atılan oyuncak muamelesi görmekten bıktım, siz şimdi bana ayna olun lütfen bende bir tuhaflık mı var? ve bu arkadaşıma nasıl davranmalıyım?

Bana arkadaşınla açık açık konuş diyeceksiniz ama daha önce çıtlattım hiç iyi karşılanmadım.. ben bu tür şeyleri ortaya koymaktan hiç çekinmem varsa bir arızai durum kartlarımı açık oynarım gurur yapıp saçma davranışlar içine girmem, şimdi tekrar konuyu açsam; abartan durduk yere sorun çıkaran biri konumuna getirir beni offlayıp pufflar bana eminim...

Son düzenleme: 22 Ağustos 2009
  2. 22 Ağustos 2009
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Sebepsiz böyle davranmıyordur.Ya size kırılmıştır,siz farkında olmadan,ya da sizi kıskanmıştır.
    Özellikle bayanlar arasındaki kıskançlıklar arkadaşlıkları bitiriyor.Devam ederse tavrına ve gerçekten ona karşı hiçbir yanlışınız yoksa bırakın konuşmayın.Keyfi bilir,kendi kaybeder.zemuszemus

4. 22 Ağustos 2009
  5. frezya_34

frezya_34 kimse vazgeçilmez değildr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilginçç... sizi neden kullandıklarını düşünüyorsunuzuukki onu anlamadım..onlardan bi konuda üstünsünüzde sizden mi faydalanıyolar gibi geldi size
    eğer zaten böyle düşünüyorsanız sizde onları samimi bulmuyorsunuz demektir..
    bence bu kadar sizden bi anda soğudularsa iki arkadaşınızda belkide siizn göremediğiniz bi problem vardır..
    yinede onlar mesefa koyuyolarsa size nedenini söylemeyip sizde mesefa koyun
    sonra kokusu çıkar zaten :nazar:

6. 22 Ağustos 2009
  7. DepresifPolyanna

Beğenildi:
    6.453
    Ödül Puanları:
    238
    işte sordum Lirik Güzel, öyle bir şey yok bahaneler üretti bana çoluk çocuk işten görüşemiyormuş falan filan, daha önce aramızda böyle şeyleri konuştuğumuzda seni sallamayanı sende sallama derdi şimdi aynı konuma ikimiz geldik... hayırlar olsun benneyaptımki fisfisfis

8. 22 Ağustos 2009
  9. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi sürekli yaşadığını bir durumsa ki bunu öyle ifade etmişiniz bence oturup kendi hal ve hareketlerinizi iyi analiz edeceksiniz hiç sorun yokken birden bire tüm arkadaşlarınız mı kaçık çekip gitsin arayı soğutsun demek ki sizin farkında olmadan yaptığınız ve onları ciddi anlamda yaralayan bir davranışınız var ve siz bunun farkında değilsiniz.bunun en güzel yolu arkadaşınızı karşınıza alacaksınız onun davranışının nedenini, onu çok önemsediğinizi ve sorunun nerden kaynaklandığını bilmediğinizi anlatıp ondan davranışının gerekçelerini samimi bir şekilde öğreneceksiniz.

10. 22 Ağustos 2009
  11. DepresifPolyanna

Beğenildi:
    6.453
    Ödül Puanları:
    238
    Asla ne üstünlük taslayabilirim ki, işte bende hep bunu düşünüyorum bende bir tuhaflık sorun mu var diye, ama göremiyorum, o yüzden bana ayna olun diyorum ya, benimle görüşürler samimi olurlar sonra birden çıkar giderler hiç anlayamıyorum, birden olmasa bile zamanla mesafeler koyarak hayatımdan çıkanlar da olmuştur, böyle olunca kendimi kullanılmış gibi hissediyorum işte

12. 22 Ağustos 2009
  13. DepresifPolyanna

Beğenildi:
    6.453
    Ödül Puanları:
    238
    Sorduğumda aldığım cevaplar iş güç yoğunum gibi bahaneler... ben dürüstsem onlar niye bana karşı dürüst olmuyorlar anlamıyorum

14. 22 Ağustos 2009
  15. EU3

EU3 Guest

bazı insanların genel yapısıdır bu cnm ..
    önce samimi olurlar seni hayatlarının merkezi haline getirirler sonrada istekleri olunca sıkılır araya saçma bahaneler üreterek mesafeler koyarlar ..
    bu durumda senin yapıcağın şey onun koyduğu mesafenin daha fazlasını koymak üzerine gidersen emin ol kendini bişi sanıp kırıcı bile olabilir ..
    iyisimi bırak sen değil senin değerini bilmeyip kaybedenler üzülsün..
    hiç sorgulama kendini bilmemiz gerek tek şey BEN DEĞERLıYıM olmalı a.s.

16. 22 Ağustos 2009
  17. DepresifPolyanna

Beğenildi:
    6.453
    Ödül Puanları:
    238
    Belkide dediğin gibidir ve ben göremiyorum belki de görmek istemiyorum.. bu arada aynı burçtanız kaydirigubbakcemile5

18. 22 Ağustos 2009
  19. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    eskiden olsa karsima alip konusurdum artik onemsemiyorum beni yanlis anlayan yada sorununu bana soylemeden tavir alan zaten hic dostum olmamistir..
    biz bayanlar samimi olunca karsimizdakine kendimizi fena kaptiriyoruz..
    ne kadar yakin olursan ol mesafe gerekiyor..
    eger kendinde hata gormuyorsan o sana nasilsa sende ona oyle ol..simartmaya gelmiyor insanlari.
    arkadasin vefasizliktan sikayet ediyor olabilir dile degil kalbe bakacaksin..her insan gercek niyetini soylemez..uzulme,dusunme eger sana kizdiysada siniri gecince arar..
    aramazsadaa bosverr...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.