bir avukatın evliliğe bakışı...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve details tarafından 7 Ekim 2008 başlatılmıştır.

7 Ekim 2008
    Konu Sahibi : details
  1. details

details pozitif olabilmek.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar,
    burda güzel bir KK RUHU olduğunu gördüm,paylaşım platformu olarak gerçekten kaliteli.benim de söylemek istediğim bazı şeyler war.ben mesleğim gereği ewli çiftlerle içiçeyim.tabi malesef ewliliğin son demlerindeyken.profesyonel olmam gerekiyor fakat boşanma davaları konusunda duygularım da zaman zaman dewreye girebiliyor.bunun insan olmanın gereği olduğunu da düşünüyorum aslında we çok da önemsemiyorum profesyonelliğe gölge düşürmediği sürece.sitede birçok nişanlı,ewli arkadaşlar gördüm.kimilerinin sorunları war.ben de nacizane fikirlerimi belirtmek istiyorum.başlangıçta sadece aşk ile yapılan ya da sadece maddi çıkarlarla yapılan ewliliklere kesinlikle karşıyım.aşk,sewgi çok önemli ama ewlilikte mühim olan başka değerler de war.saygı,karşılıklı emek,kalite,iletişim,iyiniyet,sorumluluk bilinci,maddiyat..aslında ewlilik biraz da şans işi ama akılcı olmak her zaman önemli.sadece 6-7 aylık ewli çiftleri,ya da 30-40 yıllık ewli çiftleri,minicik bebeği olan çiftleri yada boylarınca çocukları olan çiftleri görünce insan anlıyor ki ewlilik zor iş we ne eğitime bağlı ne de ekonomiye..herkesin farklı bir öyküsü war ama ortak payda boşanmanın sıkıntılı bir süreç olması..dolayısı ile en başta akıllı we akılcı olmak gerekiyor..biraz da şanslı..dilerim herkes iyi düşünerek alır bu kararı..yoksa ewliliğin en başında nasıl heyecanla düğün hazırlıkları yapılıyorsa,tozpembe hayaller warsa,gözler bişey görmüyorsa,son demlerinde de aynı dozda sıkıntılar olabiliyor..başta iyiniyet söz konusuyken boşanma esnasında çirkin pazarlıklar olabiliyor.elbette ki hepimiz tartışmalar yaşıyoruz fakat biçimi,sonucu kadar süreci de önemli..

2. 10 Ekim 2008
  3. Aylin

Aylin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    [B
    paylasımın için tesekkürler arkadasım. elbette kimse bosanmak için evlenmez ama sartlar onu gerektiriyorsa na yapılabilir ki..akıllı karar vermek gerekir.. mantıklı.. ve gec kalmamak gerekir bazı durumlar için..[/B]

4. 10 Ekim 2008
  5. lalsuu

lalsuu lalsu Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    113
    Paylaşımınız gerçekdende çok güzel..cevremize baktığımızda birbirlerini çok seven insanlar boşanma esnasında hakaret ..mal davası ..gibi faktörleri daha ön plana getiriyorlar ..gercekden de evliliğinin şans iişi olduğuna bende sizin gibi yürekten katılıyorum.tecrubelerinizle umarım hep bizi bilgilendirirsiniz..sevgiler

6. 11 Ekim 2008
  7. details

details pozitif olabilmek.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    katılıyorum,bunu önce yaşayan bilir..
    fakat hernekadar özellikle boşanma ile ilgilenen biz awukatların çok soğukkkanlı olduğu düşünülse de aslında durum hiç de öyle değil.bizler de ewliliklerin en sıkıntılı döneminde dahil & müdahil olmak durumunda kaldığımız için üzülüyoruz.zaman zaman her iki tarafa da ama her zaman çocuklara.inanın işin içinde soğukkkanlı olmak o kadar kolay değil.ben şahsen hep profesyonel dawranmaya özen gösteririm fakat işin rengi aslında içimde farklıdır.
    bence de en son çözüm boşanmaktır.ailenin kutsallığına inananlardanım.fakat artık oluru kalmamışsa,dewamı her birey için,özellikle çocuklar için daha olumsuz olacaksa boşanmak zannedildiği kadar kötü bişey değil.herkes hayata bir kere geliyor.şiddet,alkol,ilgizilik,kayınwalide problemleri,aldatılma..sebep ne olursa olsun kabul etmek gerekir ki boşanma süreci de,sonrası da sancılı.ama hiç kimse bir diğerinin hayatını ipotek altına alma lüksüne sahir değildir.hayat herşeye rağmen dewam etmektedir we hiçbir kadın eziyeti yalnızlığa tercih etmemelidir.sırf boşanmış insana kötü bakılıyor biçimdeki saçmasapan fikre pirim werilmemelidir.yeniden ewlilikler,birliktelikler,sosyal paylaşımlar,dostluklar kurulabilir.hayata yeniden sımsıkı sarılabilir insan isterse..HELE Kİ KADIN İSTERSE..

8. 11 Ekim 2008
  9. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    hiçbir kadın eziyeti yalnızlığa tercih etmemelidir.sırf boşanmış insana kötü bakılıyor biçimdeki saçmasapan fikre pirim werilmemelidir.yeniden ewlilikler,birliktelikler,sosyal paylaşımlar,dostluklar kurulabilir.hayata yeniden sımsıkı sarılabilir insan isterse..HELE Kİ KADIN İSTERSE.. tamamen katılıyorum ve...
    evlilik ne pahasına olursa olsun korunması gereken bir kurum değildir...korunması gereken;iyi yürekli bir kalb,sevgiyi paylaşabilme,saygıyı yitirmeme,umutları kaybetmeme güdüsü,mutluluktan vazgeçmemektir... eğer bunları kaybedebileceğiniz bir evliliği sürdürme çabasında iseniz,kendizi ve değerlerinizi de kaybedersiniz..ve kayıp olan sizdeki tüm güzel değer ve duygularınızı çocuklarınızdan mahrum edersiniz... buna hakkımız yok..

10. 11 Ekim 2008
  11. Aylin

Aylin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    [/COLOR]tamamen katılıyorum ve...[/B]
    evlilik ne pahasına olursa olsun korunması gereken bir kurum değildir...korunması gereken;iyi yürekli bir kalb,sevgiyi paylaşabilme,saygıyı yitirmeme,umutları kaybetmeme güdüsü,mutluluktan vazgeçmemektir... eğer bunları kaybedebileceğiniz bir evliliği sürdürme çabasında iseniz,kendizi ve değerlerinizi de kaybedersiniz..ve kayıp olan sizdeki tüm güzel değer ve duygularınızı çocuklarınızdan mahrum edersiniz... buna hakkımız yok..
    [/QUOTE]

ne kadarda güzel yazmıssın arkadasım.. daha öncede dediğim gibi kimse bosanıcam diye evlenmez cocuk dünyaya getirmez.. ama yukarıda seninde yazdığın hayata ve evliliğe dair paylasımlar bittiyse bu sancıyı sürdürmenin anlamı yok diye düşünüyorum.. zordur elbet ama yürekler ne acılara zorluklara dayanıyor.. analar ne evlatlarını kaybediyorda ayakta duruyor.. hiçbirsey hayatın sonu değildir.. ve bu kısacık hayatta bizi mutsuz eden etmeye devam eden ne varsa kurtulmamız lazım.. yeterki insan istesin üstesinden gelinemiyecek hiçbir sorun yoktur.. kimini atlatmak uzun sürsede bu hayatın kuralıdır..

12. 28 Kasım 2008
  13. fistikezmesi

fistikezmesi bu da geçer... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    ahh ki ne ahhhhhhhhh !