bir ayda birden fazla yumurta

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve beatrise tarafından 16 Ekim 2008 başlatılmıştır.

16 Ekim 2008
    Konu Sahibi : beatrise
  1. beatrise

beatrise annesinin bir tanesi o... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar ben bu ay ovulasyon testi kullandim yumurtlama gunumu bulmak için ve adetimin 14. gunu testi yaptim ve bingo sonuç pozitifdi.sonra ardan bir kaç gun geçti ne kadar bilmiyorum ben tekrar ovulasyon testi yaptim sonuç bu defa negatif çikti.bir onceki hamileligimde doktorum bana adetine 7 gun kala hamile kalmissin demisti ama ben o ayda ovulasyon testi yapmistim ve yine 14. gundu yumurtlama zamanim.doktor yaniliyor demistim kendi kendime.ama doktorun bu tahmini aklima gelinca adetime 7 gun kala tekrar ovulasyon testi yaptim yine pozitif çikti.bu durumda benim ovulasyon tarihim adetmin 14. gunumu yoksa adete 7 gun kala mi ,yoksa her ikisi mi?bir ayda iki kere yumurtlama olabilir mi ne dersiniz?bu arada ilk bebegim dustu malesef, bu ay tekrar denemeye basladik.hayirlisi Allahim kimsenin kucagini bos birakmasina.s.

menekse5858 ve karamuk kurusu bunu beğendi.
  2. 14 Nisan 2009
  3. cancer

cancer Maşallah Barekallah:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bende senin gibi benzer bir durumla karşı karşıyayım buay 15.gün hem normal ovulasyon testinde hemde digital olanda gülen suratı gördüm yumurtladığımı düşündüm hatta 16.gün silik çıktı.sonra ateş ölçümüme görede ateşim artmadı dün birden düştü bende akşam gene ovulasyon testi yapayım dedim 19.gün gene iki çizgi gayet net canım..bu durum nedir? iki kez yumurtlamamıdır?

4. 5 Ekim 2011
  5. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    benimde adetimin 12. gunu normalde hic yasamadigim bir akinti geldi lekelenme seklinde 2-3 damla kan glemiste
    kahverengi olmus birazda leke gecmis . herhalde yumurtladim dedim cunku bazilarinda yumurtlarken leke geliyormus
    sonra adetime 5-7 gun kala benden su parmak arasinda uzayan beyaz ve seffaf bir akinti geldi 2 gun
    bende anlamadim niye boyle oldu?
    5 gun sonra test yapicam. bugun yaptim negatifti. ona gore bir hukum veririm artik :)

6. 6 Ekim 2011
  7. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    evet kızlar bazı zamanlar birden fazla yumurtamız olabiliyor. yaptığınız testler doğru sonuç vermiş aslında
    ben daha önce doktorda yumurta takibi yaptırmıştım.o ay iki adet arasında 2 defa yumurtladığımı tesbit etmişti

8. 6 Ekim 2011
  9. Yesim83

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    oo cok iyi 2 kere sans var yani ozaman
    mesela ilk yumurtlama tuttu 2.de tutarmi? ikiz gibi yani yoksa bir yumurta dollennce daha yumurtlama olmazmi??

10. 6 Ekim 2011
  11. Yesim83

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar hic bilgisi olan yok mu?? :KK43:

12. 6 Ekim 2011
  13. suzan361

suzan361 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    galiba bu benim başıma geldi çünkü ilk doktor kontrolümde 2 kese gördük kesenin biri dolu ikincinin içi ise bulanıktı doktor aralarında döllenme farkı varsa diğer bebek gelişiyor olabilir 1 hafta sonra gel bakalım demişti kontrole gittiğimde ikiz annesi olacam diye çok umutluydum ama kese boştu kızım büyürken diğer kese ufalıp kayboldu doktoruma neden böyle oldu diye sorduğumda pek çok sebep saydı yani kesin bilinen bir şey yok 2 yumurta atıp biri döllenmişte olabilir diğeri boş gebelik veya bir yumurtlamada biri döllenirken ikinci yumurtlamada diğeri döllenmiştir ama genetik bir bozukluğu olduğundan büyüyemeden ölmüştür demişti bana .....

14. 6 Ekim 2011
  15. bebisim1

bebisim1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Ben de bazı kadınların 2 kere yumurtladığını duymuştum....

Ama nasıl ayrıntısını bilmiyorum...

16. 16 Ekim 2012
  17. ezgi0909

ezgi0909 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canım merhabalar aynısı benim başıma geldi ondan sana danışmak istedim.Bebeğin daha yokmuş muhtemelen o zmn.15.güün yumurtladım sonra ateşim yükselmedi 19.gün tekrar test yaptım yine yumurtlama testi pozitif çıktı demişşin 2009 yılında.şu an aynı durumu bende yaşıyorum.15.gün yumurtladım sonra 19.gün ateşim baya düştü yumurtlama günümdeki gibi bel ağrım oldu.sen o ay hamile kalmışmıydın?5 aydır deniyoruz fakan sonuç alamadık henüz bu ayda böyle ateşim düşük çıkınca çok üzülmüştüm ama heralde hala bi umut var.bu günü değerlendirdik yarınıda boş geçmeyiz sonrasıda kısmet artık:)

18. 17 Ekim 2012
  19. ezgi0909

ezgi0909 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    yazdıklarımı görmüyo mu kimse neden cvp vermiyorlar bana:KK43: