bir aylık bebegim uyumuyor yardım

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve butterfly83 tarafından 30 Kasım 2008 başlatılmıştır.

30 Kasım 2008
    Konu Sahibi : butterfly83
  1. butterfly83

butterfly83 KÜBRANURUM PAMUK KIZIM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kızlar bebegim 33 gunluk fakat cok zor uyutuyorum uyuyor gibi oluyor sonra hemen uyanıyor
    ne yapacagımı sasırdım uykusu cok hafif 5 dk uyuyor iki saat uyumuyor gozleri kıpkırmızı uykusuzluktan ne yapmam lazım lutf yardım edin
  2. 30 Kasım 2008
  3. dilek_286

dilek_286 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :)canım aramıza hosgeldin..:) insan kafayı yicekmiş gibi oluyor değilmi..ama geçici ...3 aya kadar hergun bir değişiklik oluyor bebeklerde..1 gun uyuyor 1 hafta duzensiz oluyor..belli olmuyor ...ama 3. aydan itibaren duzene giriyor ...biraz sabret cnm ...normal
  4. 30 Kasım 2008
  5. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım gunde 30mılım olmak uzere mılupanın papatya ve rezene cayını karıstır ıcır bebegıne. allah kolaylık versın.
  6. 30 Kasım 2008
  7. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba... öncelikle bebeğiniz hayırlı osun.. benden üç gün önce doğum yapmışsınız.. ben de 30 günlük anneyim.. bebeğinize gelince... bir aylık bir bebeğin hiç uyumaması normal bir durum değil..çünkü emerlerken bile yorulup, sızıp kalıyorlar... benim ilk çocuğum da henüz bir aylıktı ve hiç uyumuyordu..meğerse sütüm yetmiyormuş yavrucak aç kalıyormuş... size tavsiyem, emziriyorsanız sütünüzün yettiğinden emin olun.. sütüm yetiyor diyorsanız, gaz sancısı olabilir.. gaz sancısıyla baş edemiyorsanız, eczanelerde zinco damlalar satılıyor bebeklerin gaz sancıları için.. ben bebeğime bu damlayı kullanıyorum ve yararını gördüm.. gazı da yok diyorsanız şayet bezini kontrol edin.. bezi de temiz diyorsanız, üzerindeki kıyafetleri kontrol edin.. belki bir çorap vs. bileğini sıkıyor olabilir.. bebekler üşürlerse de uyuyamazlar.. üşümediğinden emin olun.. tüm bunlardan da emin oldunuz, fakat sonuç alamadınız, o zaman bir hekimle konuşmanızda yarar var.. allah tüm annelere ve bizlere kolaylık versin canım...
  8. 1 Aralık 2008
  9. elam08

elam08 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar araniza yeni katildim. benimde bebegim 11 gunluk oldu bugun sut arsizi diyebilirim forumdaki mesajlari inceledigimde cogu annenin ayni dertten yakindigi gordum. benim bebegimde uyumuyor devamli goguste kalmak istiyor ama uzun arastirmalarim sonunda bu durumun gecici oldugunu anladim yani bebeklerin 3 aya kadar her ne sekilde olursa olsun anneye sevgi besledikleri icin kucaklarindan ayrilmadiklarini ogrendim gecici davranislar bunlar benim icim rahat zamanla gunduzleri uyumayip artik geceye doneceklerinide biliyorum

allah hepimizin yardimcisi olsun
  10. 2 Aralık 2008
  11. elyesa_79

elyesa_79 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bebişlerin uykusu üç aydan sonra düzene giriyor,
  12. 3 Aralık 2008
  13. melis08

melis08 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bebeğim şimdi 4 aylık, 3,5 adan sonra herşeyi düzene girdi. 3 aya kadar hep kucakta uyuttuk diyebilirim. İlk zamanlar yani 1 aya kadar kendini güvende hissetmek, kokuna yakın olmak için yapışıyorlar. 1 aydan sonra da gaz sancılarımız başladı biz metsil kullandık çok yararını gördük, gaz için bir sürü şurup var her bebek üzerinde farklı bir şurubun daha fazla faydası olabiliyormuş. 1-3 ay arası da gaz sancısından (benimki kolikti hergün akşam 6-9 arası hiç durmadan ağlıyordu, ilaçlar ancak hafifletebiliyordu) dolayı hep kucakta uyudu bırakınca uyandı, bütün günüm o kucağımda geçerdi hiç iş yapamazdım. Herkes kucağa alıştı falan diyecek hiç aldırma, onun sana ihtiyacı var ve ilk 3 ay alışkanlık edinmiyorlar. Bu günler geçici bir daha gelmeyecek, senin kokun ve sıcaklığın büyün ilaçların ötesinde, tüm sevgini ver ona rahatlasın yavrucak. Benim kızım yeni yeni gün içinde 20 dk.dan fazla uyumaya, akşamları ağlamadan sorunsuz uyumaya başladı, zor günlerdi 1,5-2 saat uyutmaya çalıştığımı bilirim. El bileklerimlerin ağırıyor tendomların zedelendio dönemde atel kullanıyoru şimdi.
    Bir de bir yerde okumuştum, bebekler 20 dk.dan sonra deliksiz uyukuya geçebiliyorlarmış, eğer 20 dk. yerinden kıpırdatmazsanız daha uzun uyur diyorlar, yani 20 dk. kucağında uyuttuysan kucağında tut, sonra yatır uyuyabilir, biz de zaman zaman işe yarıyordu. Bebeklerinize bol uykular diliyorum.
  14. 3 Aralık 2008
  15. butterfly83

butterfly83 KÜBRANURUM PAMUK KIZIM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    cnm beni cok rahattlattın tesekkur ederim . aynen dedigin gibi herkes kucaga alıstıgını soyluyordu bende korkuyordum eyvah ne yapıcam ben diyordum ama simdi korkmuyorum sizin gibi deneyimli annelerle paylasmak ve cevap almak beni rahatlatıyor
    bebegime simdi daha sıkı sarılacagım...
  16. 3 Aralık 2008
  17. elif445

elif445 anne Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım anne karnında da uyumuyordu doğdu uyumuyor hala uyumuyor ne gece nede gündüz.....
  18. 4 Aralık 2008
  19. melis08

melis08 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet canım biraz emek istiyor özellikle gazlı bebekler daha çok. Bebeğim bugün tam 4 ay 1 hafta 3 günlük ve ben bugün ilk defa 1,5 saatliğine anneme bırakıp dışarı çıkabildim yani ancak rahatlamaya başladım.