bir bakın ne olur

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve yages tarafından 11 Kasım 2007 başlatılmıştır.

11 Kasım 2007
    Konu Sahibi : yages
  1. yages

yages Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim 10 aylık bir kızım var ve malesef ayağımda sallanarak uyuyo ve benim ayak bileklerim artık çok ağrıyo yok mu bunun bir çözümü nasıl sallanmaktan vazgeçireyim ne olur bilenler yardım edin

2. 11 Kasım 2007
  3. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim öncelikle allah yavrunu sana bağışlasın..gün boyunca zaten koşturuyorsun birde bebegin büyümeye başlayınca ayakların ağrımaya başladı sanıyorum ama bence ayakda değilde bir beşik veya bir salıncak kurup orda salla..kendine ve bebeğine iyi bak..:nazar::nazar:

4. 11 Kasım 2007
  5. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Ben kızımı üç yaşına kadar sallayarak uyuttum ve bu zaman zarfında her gün bugün bu sallama işine son vereceğim diye uyandım. Malesef kızım uyumuyordu ben de bir an önce uyusun diye sallamaya devam ediyordum. Sonra bir baktım aslında sallayınca da hemen uyumuyordu. Kızıma dedim artık büyüdün ve sallamak yok. Ağladı, sızladı kendini yerden yere attı:) ama ben yılmadım ve sallamadım. Çünkü başka çarem yoktu.

Bence sen de kızının karnını doyurduktan altını temizledikten sonra yatır yatağına ve uyumasını bekle. Sakın yılma çünkü pes edersen bu böyle devam edip gidecektir. Zamanla alışır nasıl olsa. Çevrede görüyorum çocuklar her ortamda uyuyabiliyorlar, bizimkilerin onlardan farkı ne?

6. 11 Kasım 2007
  7. aleyna19

aleyna19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ewet katılıyorum canım sürekli ayakta sallamak zor insanın topukları kopuyo ben sallarken oglumu resmen hisetmiyordum ayaklarımı arkadaşın dedigi gibi bir salıncak kur bebişine veya bir sallanan karyola al rahat ederin hayırlı ömürlü olsun bebişim canım

8. 11 Kasım 2007
  9. kumsalll

kumsalll Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım anakucagı al onda salla benim kızım onda uyuyor

10. 11 Kasım 2007
  11. yages

yages Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya arkadaşlar sallanan beşiği var anakucağı var yok yinede ben sallayacağım daha doğrusu kim sallarsa uyuyoda genelde benbaşka bir yöntem olmalı off offf
    yinede teşekkürler hepinize

12. 11 Kasım 2007
  13. rubi

rubi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    184
    Ödül Puanları:
    163
    hayatım benim kızım da 19 aylık oldu daha yeni yeni yanıma yatırınca uyumaya başladı. her çocuğun huyu başkadır. eğer alıştıysa yapacak birşeyin yok bence. inan bende çekiyorum. ama 12 yaşındaki oğlum öyle değildi. hep kendi kendine uyurdu. bebekler değişikliklere kolay uyum sağlayamıyorlar. sende arkadaşların dediği gibi uyku vakti gelince yatağına yatırıp uyutmayı dene ama ben başarılı olamadım şahsen..(feryat figan koptu vallahi )

14. 12 Kasım 2007
  15. melek83

melek83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım Allah bağışlasın yavrunu! bence daha fazla sallamamalısın! yaşı ilerledikçe algılayıp daha çok alışıçak. 1 gün gündüz uyutmayın, iyice yorulsun akşam olunca kendi yatağınıza yatırıp sende yanına yat! normalde sallarken nini söylüyorsan yanına yatınca da aynısı yap. yanında olduğunu hissetsin. ve kesinlikle aydınlık olmasın! sakın pes etme! AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR!

16. 12 Kasım 2007
  17. cnvr

cnvr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben beşiğine yatırıp sallıyorum bu arada ee ee ee ee bazen de elimle pışpış aynı zamanda sallama. arada sallamayı bırakıp sadece eee ee diyorum yavaş yavaş arasını seyreltiyorum sesimi kesip sallıyorum bu defa kendi başlıyor ee demeye. sonra sallamadan ee ee ee arada bir sallama sonra gözleri kapanınca biraz sıvazlayıp sever gibi yapıyorum yanında olduğumu sansın diye. sonra da görmesin diye sürünerek kaçıyorum:1ninca:

18. 8 Aralık 2007
  19. YAREM

YAREM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence sabırlı olup kendılıgınden uyumasını ogretmen gerek. ben soyle yaptım: oncelerı bebekken emzırıyordum bu sekılde gogsumde uyuyp kalıyordu. 11 aylıktan ıtıbaren de bır kere deneyım dedım yatagına yatırayım ne yapacak dıye. bır sure oyalandı ve uyudu kaldı. daha sonra da boyle surup gıttı su anda 3 yasına gırdı. bazen huysuzlanıp dıretıyor ama yarım saat 45 dk oyalanıp kendı yuzunu ortup uyuyup kalıyor askım benım... :1closedeyes: