Bir bayan çalışmalımı yada evde uğraşmak ona yetermi..........

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve REYYAN tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Şubat 2010
    Konu Sahibi : REYYAN
  1. REYYAN

REYYAN Guest

a.s. günümüzde çalışan bayanlar çok sıkıntı çekiyor bayanssulusmile . eğerki anlayışlı bir eşe sahip değilse vay ki vay haline . akannehir ev iş çocuklar derken bir koşturmaca sormayın . kaydirigubbakcemile
    sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz .bana göre eğer ihtiyacı yoksa bir bayan çalışmamalı zaten evde yeteri kadar çalışıyor .kafamçokkarıştı
    diyelim çalışıyor :hulya:
    aldığı maaşı çocuk bakıcısı ev temizleyici kendi ihtiyaçları derken bitiriyor çalışıp koşturunca eline birşeyde geçmiyor eee neden bu kadar yorulsunki sorarım size kaydirigubbakcemile5

2. 14 Şubat 2010
  3. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    bu kişiden kişiye değişir canım
    kimi onca sene okumasına rağmen çalışmak istemez ev onu zaten yeterince yoruyordur
    kimi ise evde duramaz, çalışmadan yapamaz, o kadar okudum emeklerimin karşılığını almak istiyorum der. örneğin ben 5 yıl ünv. okudum, belki yüksek lisansımı da yapacağım. evliyim, şu an çocuğumuz yok ama olunca yaşayacağım zorlukları tahmin edebiliyorum. evin işi 2 kişi olmamıza rağmen yine de yoruyor ama artık herşeyimi bir sisteme oturttum o yüzden fazla zorlanmıyorum. eşimden de Allah razı olsun çok yardım eder bana. yemek yapmaya kalksam birlikte der, diğer türlü kendime hzmet ettiriyormuşum gibi geliyor bana der. her işte elinden geldiğince yardımcı olur. şu an haftada 4 gün çalışıyorum onun için pek problem yaşamıyorum. ama çocuğumuz oldu ve ben daha fazla gün çalışmak zorundayım diyelim yine çalışmayı isterim. ömrüm okumakla geçti ve doğal olarak emeklerimin karşılığını almak istiyorum. olaya sadece maddiyat olarak bakmıyorum ben. kendimi iyi ve huzurlu hissetmem için çalışmak istiyorum. diyelim işsiz kaldım ki mezun olduktan 1,5 sene sonra iş buldum evde olduğum zaman dilimi içerisinde de evden yapabileceğim bir şeyler ile uğraşmayalım. ama dediğim gibi bu kişisel bir tercih...

4. 14 Şubat 2010
  5. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    ne olursa olsun ben bir kadinin mutlaka calismasindan yanayim hem kendisi hem ailesi icin calismaya sirf para kazanmak olarak bakmiyorum ben
    calisan insanin daha bi farkli oldugunu düsünüyorum

6. 14 Şubat 2010
  7. REYYAN

REYYAN Guest

daha bir farklı ne demek açarmısınız

8. 14 Şubat 2010
  9. sevinctas

sevinctas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bence çalışmalı, çünkü ayaklarının üzerinde duran kadının hayata bakışı farklı olur. Çalışırken kabul etmeyeceğiniz hal ve hareketleri, birine bağımlı olduğunuzda kabul etmek zorunda kalabilirsiniz.
    Üstelik insan her zaman genç kalmıyor, eğer evliliklerde ilerleyen yıllarda bir çatırdama olursa, bu sefer kadın daha zor durumda kalabilir.
    çocuk dediğin, hep bebek kalmıyor ya, bir şekilde büyüyor. bakıcı parası uzun sürmez yani:)
    Kadının, bir birey olarak ayaklarının üzerinde durması gerektiğine inanıyorum.

10. 14 Şubat 2010
  11. NohutluPilav

NohutluPilav :)))))))))))))))))))))))) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bu kişinin kişiligine baglıdır diye düşünüyorum yanı kimi insan yogun tempoyu sever kimi insana ev işi bile zor gelır....ben evi daha çok sevıyorum mesela çalışma hayatımda hep çok baarlı oldum fakat evıme ilgilenmenın benı daha mutlu ettıgıne kanaat getirdikten sonra işten çktım pişman degılım...ama işten ayrılıp da eskı günlerini özleyen de çok arkadaşım var bu tercıh meselesı bence...

12. 14 Şubat 2010
  13. kedi34

kedi34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    baska topiklerde konu bu calisma - calismama meselesine gelince kavga cikmisti, aman diyeyim...
    kadinin calismasini kadina yapilan en buyuk haksizlik olarak goruyorum

14. 14 Şubat 2010
  15. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben üniversite okumayı isterim yarıda bıraktım üniversiteyi bölümümü sevmiyordum
    şimdi ikinci bi lise okuyorum seneye bu diplomamala üniversite sınavına girmeyi düşünüyorum kpssye gir diyenler falan oluyor üniversite okumak istiyorum ama çalışmayı istemiyorum
    eşimde ayn fikirde

16. 14 Şubat 2010
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    iş yerinin kadına kattıkları varsa (olumlu yönde) ve de iki tarafı da güzelce idare edebiliyorsa çalışsın niye çalışmasın ki
    evde gün boyu başka ne yapacak, tv deki o canım kadın programlarını mı zleyecek

18. 14 Şubat 2010
  19. REYYAN

REYYAN Guest

canımsın evde iş bitermi emekçi aslında ev hanımları ...çalışan kadın işyerinde oturma imkanı buluyor ama eve gelene kadar eve gelince koşturma başlıyor

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.