Bir bebeğimin olmasını çok istiyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve chelik tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

11 Ekim 2010
    Konu Sahibi : chelik
  1. chelik

chelik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu aralar öyle çok üzülüyorum ki sürekli gözlerim dolu dolu geziyorum...

aslında yaşım daha geç 25 yaşımı yeni bitirdim. bu yaşıma bir de biten evlilik sığdırdım. evlilik kısa sürmüştü ocuğumda olmadı zamanında olmasını çok istemiştim ama iyi ki olmamaış diyorum şimdilerde...

ama bu günlerde ondan bebeğim olmamasına şükrederken diğer yandan o küçücük elleri hayal ettiğimde dayanamıyorum. şu anda bu satırları yazarken bile gözlerim doluyor. benim yaşadığım evlilikte hiç hayal kurma fırsatım olmadı hep sorunla boğuşmuştum daha büyüyememiş bir adamla uğraşırken açıkçası hiç fırsatım olmamıştı. ama şimdi aradan 2 yıla yakın bir zaman geçti ve kendi düzenim olsun bebeğime minicik kıyafetler dikeyim öreyim odasını hazırlayayım istiyorum. arkadaşlarımın bebekleri olduğunda öyle çok seviniyorum ki,. çocuklarına kötü davrananları gördüğümde öyle kızıyorum ki.. ama önceden elbet ben de anne olacağım derken şimdi gözlerim doluyor elimde olmadan.. sanki hiç bebeğim olamyacak gibi.. sürekli hayaller kuruyorum oysa ki evlilikten de çok korkuyorum önceden yaşadığım olaylardan ötürü. güven problemim var bir sürü şeye karşı ama anne olmak başka bir şey bir mucize bence... bende mucizem olsun istiyorum...

2. 11 Ekim 2010
  3. gulisk

gulisk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    894
    Ödül Puanları:
    148
    üzülme canım, hayatta herkesin başına herşey gelebilir. yaşadıkların elbet zor ama
    inşallah karşına iyi insanlar çıkacak, seninde güzel yavruların olacak, sıcak mutlu bir yuvan...

eğer umudunu kaybedersen karamsarlık , güvensizlik hep seninle olacak

yaşın daha genç önce güven sorununu aşmalısın sonra gerisi kendiliğinden gelecek...

4. 11 Ekim 2010
  5. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    allah korusun neden bebeğiniz olmasın...

6. 11 Ekim 2010
  7. Sim

Sim Bilmemek güzeldir,bilmekse daha da güzel ! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    hani sağlık problemim var, yaşım ileri ve o yüzden bebeğim olmayacak deseniz; mutlu bir evliliğim var,eşimde istiyor ama olmuyor deseniz haklısınız ama, daha yaşınız küçük, böyle üzülmek için çoook erken,üstelikte şuan artık evli bile değilsiniz.
    hayat sizin, düzeniniz yeniden kurmak için çok zamanınız var önünüzde
    kendi kendinizi dolduruyosunuz böyle yaparak,
    hem bebeğiniz olsaydı şuanki durumunuzda daha mı iyi olacaktı yazık değilmi dünyaya getirdiğiniz o cana,
    böyle körü körüne bebek istiyorum demek bence mantıksız.sırf siz annelik duygusunu yaşayacaksınız diye,bencilce hareket ederek ,kendinizi tatmin edeceğinize ,dünya ya getireceğiniz canı düşünün önce,
    kendinizi tatmin etmek şurda kalsın.
    beyninizi bu konuya odaklarsanız çıkamazsınız işin içinden,sonuçta düşünüp düşünmemek sizin elinizde
    ilginizi başka konulara verin

8. 11 Ekim 2010
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    hayatın daha başındasınız. en güzel zamanlarınız.
    kötü de olsa bir tecrunbeniz var.

ben inanıyorum ki,güzel bir aşk evliliği yapabilirsiniz. ve bu aşkın severek isteyerek dünyaya getirilen bir meyvesi de olabilir.

10. 11 Ekim 2010
  11. chelik

chelik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    elbette ki lerleyen zamanlarda allah nasip ederse olur ama bu günlerde değişik bir duygusallık yüklendi üzerime bebeklerle ilgili sanki her doğum yapan kadın doğum yaptığında bende onunla yaşıyorum o duyguları hem çok seviniyorum hem çok imreniyorum zamanla evlilikten korktukça daha da uzaklaşıyorum sanki bu güvensizlik anne olma hakkımı elimden alıyor gibi
    inişallah herhangi bir sorunum olmazsa anne olurum...çok çok istiyorum bunu sabretmem lazım bunu da biliyorum zaten hayırlı bir eşten baba olamayan bir adamdan bebeğim olmasındansa böylesi daha iyi sıf kendi egom ve özlemlerim yüzünden bir meleğe haksızlıkda yapamam kıyamam mutsuz bir yuvaya doğmasını istemem evlatlarımın.
    o yüzden çok şükrediyorum mutlu olma ihtimalim artık en azından...

12. 11 Ekim 2010
  13. chelik

chelik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sizinle aynı fikirdeyim zaten mesajımda da açıklamaya çalıştım bu günlerde elimden olmadan bu ruhu haliyediyim inan elimde olsa elbette ki bunu yapmam. ki bencilce bir istek olsaydı bu önceki mutsuz olduğum evliliğimde ısrar ederdim çocuk hususunda sonuçta 1,5 sene süren bir evlilik yaşadım bir kaç aylık bir şey değildi.. bencilce davrandığımı düşünmüyorum ben açıkçası bu sadece bir özlemdi...özlediğim şeyi paylaşmak istedim sizlerle..

14. 11 Ekim 2010
  15. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    bir kadinin anne olma k icin en uygun yasi 25-30 mus
    bu yaslar en kadinin en dogurgan yasiymis
    bi yerde okumustum sizde daha o yasa yeni gelmissiniz
    kaldiki 35 e kadar sorunsuz cocuk sahibi olabilirsiniz

16. 11 Ekim 2010
  17. Sim

Sim Bilmemek güzeldir,bilmekse daha da güzel ! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108

vereliniortak

şuan yapabileceğiniz bişey yok ,kendinizi üzmekten başka,herşey istediğiniz gibi olsun hayatınızda...

18. 11 Ekim 2010
  19. umran80

umran80 Zayıflamalıyım Üye

Beğenildi:
    637
    Ödül Puanları:
    188
    dua etmek allaha sığınmak en iyisi şuanda hayırlısını versin inş rabbim sende bebeğine kavuş ama ümitsiz olma sakın çok isteyipte anne olamayacak olanları düşün şükret daha gençsin yaşıtların bekar daha çok mutlu bi evliliğinde olur bebeklerinde pozitif ol canım