Bir bebek neden uyumaz?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve aysun444 tarafından 1 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1 Haziran 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sabahtan beri uyumadı, emiyor dalıyor yatağa bırakıyorum 3 dk sonra tekrar uyanıyor. kucakta tutuyorum duruyor, kanepeye yatırınca en fazla 2dk duruyor tekrar bağırıyor.. ben yoruldum o yorulmadı, uyuması 3 dk kadar oluyor.
    Birde bilmiyorum yanılıyormuyum; böyle uyumadığında daha sık emmek istiyor, böyle oluncada göğsüm tekrar dolmak için fırsat bulamıyor, böyle mi oluyor sizdede. birde düzensiz emdiği için gaz sıkıntısı çok oluyor. napılırki bebek uyusun diye, belkide tam doymadığından uyumuyordur, olabilir mi?

2. 1 Haziran 2009
  3. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bebeğin ne kadar oldu??? Ne zamandır böyle??? Birtek bugün böyleyseniz muhtemelen gaz sancısı çekiyordur. Eğer hep böyleyse ya doymuyordur yada sigara kullanıyorsan süte geçen nikotindendir.

4. 1 Haziran 2009
  5. sherry456

sherry456 Guest

benimde aklıma ilk doymadığı geliyor ne kadarlık bilemiyorum ama ek bişeyler vermeyi dene istersen.belkide diş çıkarıyordur ondan da uyumaz.benim kızımda diş çıkarırken uyuyamıyor pek beraber yatıyoruz o zaman uyuyor.

6. 2 Haziran 2009
  7. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1 aylık daha ya, bu kadar nasıl dayandı anlamadım gitti, gaz sancısıda var evet... Valla doymuyorsada ikide bir emdiğinden doymuyordur, uyumadığında en geç bir saatte bir meme istiyor ağzını açıp kapatıyor, e haliyle göğsümün dolması bir türlü tam gerçekleşmiyor.. o da yeteri kadar ememiyor demekki..
    Şu gaz sancısına çözüm bulan şahıs asırların formulünü bulmuş olacak sanırım.

8. 2 Haziran 2009
  9. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    hemen ek bişiye geçmeyin sakın arkadaşın dediği gibi sık sık emzirin çok küçük daha.. koliği olabilir.. sab simplex ve nurse harweys kullanablirsin bebişi çok rahatlatır bitkiseldir ben çok çektim bu konuda 48 saat hiç uyumadığım olmuştur 4.5 ay hiç durmadan ağlamıştı artık bıngıldağı çöküyordu ağlamasından... ve hala huysuz uyumuyor 27 aylık birgece bile deliksiz uyumadım hergece sabaha kadar ağlar nedeni yok karakteri böyleymiş .. inş seninkide benimki gibi olmaz çok çektim çekiyorum hala uykusuzluktan..

10. 2 Haziran 2009
  11. sule-46

sule-46 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana doymuyor gibi geldi.
    sen mama da denedim yazmıştın,bıraktın mı ?

12. 2 Haziran 2009
  13. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ilk günlerimizde biberon maması vermiştim bikaç kere aç olduğunu düşünerek , vermiyorum şimdilik... İnşallah gerek kalmaz. ama yine vermem gerekirse(aç olduğunu şiddetle hissedersem) emzirip öyle hemen ardından vericem.

14. 2 Haziran 2009
  15. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı bebekler böyle işte, sağlıklı olsunlarda, bi rahatsızlıktan ağlamasınlarda, durduk yere ağlasınlar yeterki..

16. 2 Haziran 2009
  17. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu sab simplex çok meşhur galiba çok övülüyor, devlet mi ödüyor bu gaz ilacını?
    birde ben şunu anlamadım gaz ilacını içirdikten ne kadar süre sonra rahatlatıyor bebeği bize doktor metsil yazdı, ama anlayamadım bişey farkettimi diye, sanırım farketmedi yada ben hemen tesir edecek zannediyorum anlayamadım gitti..

18. 2 Haziran 2009
  19. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    63
    canım kilosuna baktır,kilo almışsa doyuyordur zaten.Sakın mama verme hemen.Evet,o ilacı devlet ödüyor.Benim oğlum saaterce ağlardı,susmazdı,saat başı da kalkardı ve hepsi gazdandı.Gaz yapıcı şeyler yeme ve bebişin ayaklarını sıcak tut,kimyon,rezene,anason iç.Ve sabret bu günler de geçer canım