Bİr Çİft Yürek - Marlo Morgan

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve cemrem tarafından 1 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : cemrem
  1. cemrem

cemrem Guest

50 yaşında. Amerikalı bir kadın sağlıkçının GERÇEK İNSAN la tanışma serüveni...

Yazar, Avustralya yerlilerinden "Aborijin" kabilesiyle çıktığı her anlamda zor, bir o kadar da yararlı çöl yolculuğunu anlatıyor. Bu uzun ve çetin yolculuğun her aşamasında bedenen ve ruhen olgunlaştığını, sağlamlaştığını ve bilgeleştiğini hissediyor. Aborijinlerin tabiriyle gerçek insan olmanın yolunu ve daha önemlisi güzelliğini yaşayarak öğreniyor.

Yaşamın -tüm varlıklarla birlikte- bir bütün olduğunu ve insanların bunu kabul ettikleri andan itibaren hayatın gerçek anlamını kavrayabileceklerini görüyor.

Şehirde yaşayan "uygar" toplumun, "ilkel" sıfatıyla niteledikleri bu insanların doğaya, canlılara, evrensel bütünlük içinde tüm varlıklara ne denli duyarlı olduklarını, hiçbir varlığa zarar vermeden hayatlarını en iyi şekilde nasıl idame ettirdiklerini izliyor. Ve istisnasız her insanın kendine has "üstün" niteliklerinin olduğunu ve bunu geliştirip ortaya çıkarmanın da yine insanlara bağlı olduğunu kavrıyor. Aynı zamanda geliştirdikleri inanılmaz şifa yöntemlerine şahit oluyor.

Beni en çok etkileyen bölümün, kabilenin, sesi, bir iletişim aracı olmaktan çok bir şifa aracı olarak görmeleri olduğunu söylemeliyim. Hareket, bakış, hatta beyinleriyle birbirlerine yolladıkları dalgalar vasıtasıyla iletişim kurmaları ve beyinlerini-yüreklerini birbirlerine karşı daima "açık" tutmaları inanılmaz etkileyici...

Karşılaştıkları ve kendisinden o veya bu şekilde yarar sağladıkları tüm varlıklara takdirlerini sunmaları, tüm bunları sağlayan, adeta düzenleyen YARATICI GÜCE her an teşekkür etmeleri etkilendiğim bir başka ayrıntı.

Kitabı bitirip, aslında "gerçek"ten asırlarca uzak "gerçek" yaşama döndüğünüzde bir süre aptallaşıp bocalıyorsunuz. Ama korkmayın! Şu ana adapte olmak maalesef çok uzun sürmüyor.)

Yaşamdan ayrılırken, geldiğimiz güne kıyasla maddi hiçbir artımızın olmadığını- olmayacağını hepimiz biliyoruz. Gerçek insan olabilmenin hiç zor olmadığını düşünüyorum. Ve inanıyorum ki; bu şekilde, diğer boyuta, buraya geldiğimiz günkü kadar saf ve temiz, ayrıca bize sunulanı en iyi şekilde tüketmiş olarak geçebileceğiz...

Okuyun ve düşünün!!!
    :kahve:

2. 1 Ağustos 2007
  3. pitikare

pitikare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mütiş bir kitap okumayanlara tavsiye ederim.

4. 1 Ağustos 2007
  5. susi

susi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    okuduğum en içerikli en güzel kitaplardan hatta ilk üç ümdedir

6. 2 Ağustos 2007
  7. shaman

shaman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    İnanaılmaz güzel bir kitap okudum okumaz olurmuyum tek kelimeyle muhteşem favori kitaplarım arasımda bence okumamak kayıp mutlaka edinip okuyun herkes kendince bir ders çıkarır bence ben çok çıkardım mesela artık böcüklerden korkmuyorum :dance:

8. 2 Ağustos 2007
  9. celibon

celibon Guest

harika bir kitap. okumayanlar kesinlikle okusun

10. 23 Eylül 2007
  11. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Yıllar önce okuduğum çok güzel bir kitap okumamış olanlara mutlaka tavsiye ederim

12. 2 Ekim 2007
  13. turkuvaz

turkuvaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Daha önce okumuş olmama rağmen Eylül ayında tekrar okudum.

14. 2 Ekim 2007
  15. XIXpek Kozasxix

XIXpek Kozasxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten çok güzel bir kitaptı yeniden okumak istiyorum

16. 16 Ekim 2007
  17. offf

offf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2-3 yıl once okumustum cok begendımm cok guzel bır kıtap herkese tavsıye ederım yazar yasananların gercek oldugunu söyluyor eger gercekse super herkese tavsıye ederım

18. 24 Ekim 2007
  19. EU1

EU1 Guest

arkadaşımın tavsiyesi ile aldığım bir kitap herkesin söylediği gibi mükemmel bir kitap!