Bir çıkmaza girdim ki...

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve balizza tarafından 29 Ekim 2010 başlatılmıştır.

29 Ekim 2010
    Konu Sahibi : balizza
  1. balizza

balizza Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    as kızlar
    başlıktada dediğim gibi öyle bi çıkmazdayımki....
    daha önce bi kaç başlık açmıştım ilişkimle ilgili....ilgisizliğinden yakındığım başlıklar...
    1 yıldır süren bi ilşkim var...çok güzel başlamıştı herşey...kısa sürede bağlanmıştık birbirimize...ilişkimizin başlamasından 1,5 ay sonra ailesinin bulunduğu şehre gitti,işini ordan bulmuştu çünkü...ama yanıma gelmek içinde kpss ye hazırlanıyordu tekrardan...
    gittikten 1 ay sonra ilgisizlikler baş gösterdi ve bu zamana kadar sürdü...ve ben bu zamana kadar düzeli umuduyla sabrettim...şehir değiştirdi,işi,düzeni değişti diye anlayışlı davranmaya çalıştım.bu şekilde ilişkimiz çat pat devam etti bu güne kadar...ama artık bunaldım...yoruldum...bazı öğrendiğim,şüphelendiğim şeyler içimi kemiriyor adeta...
    erkek arkadaşım benimle çıkmadan önce hayatında ilk defa bi kıza delice aşık olmuş...
    üniden sınıf arkadaşına...fakat kız hor görmüş sevmemiş...hiç karşılık vermemiş...ama erkek arkadaşım büyük bi aşkla bıkmadan usanmadan sevmiş onu...üni yıllarında bu sevdayı duymayan kalmamış...tüm arkadaşları ailesi...hatta kzın abisini arayıp söylemiş...annesine gitmiş niyetim ciddi demiş...fakat bu ısrrlar boşa çıkmış...derken üni bitmiş...ve biz tanıştık hemen ardından...muhtemelen benle çıkmaya başladığında seviyordu bu kızı...yeni anlamaya başladım...nerden anladınız diyecesiniz...benim facebookum yok ama abimin var ve abimle arkadaşlar...abimin hesabından paylaştığı şeylere bakayım dedim...çımaya başlamadan 10 gün önce yazılmış 'kavuşamama' şiirleri şarkıları...biz tanıştığımız gün çıkmaya başlamıştık..yani bu şiirleri yazarken beni tanımıyordu...ama ne şiirler...seni asla unutmayacağım,asla böyle sevemem artık...gibi anlamları olan şiirler....senden önce olmuş boşver diyeceksiniz ama...bugün tekrar baktım...daha 20 gün önce gene şarkılar yazılar paylaşmış...kavuşamamayla ilgili...'senden tepki görmeden sevdiğimi söyleyemem yar...bilseler bu sevdayı ortalık yıklır...'gibi bişeydi...bu sözde kastettiği YAR ben olamam bu kesin....zira bu ilişkiyi onunda benimde ailem biliyor onaylıyor ve hiç bi sorunumz yok...belliki o kızı kastederek yazdı...türküleri dinledim...gene aynı...benim bulunduğum şehirle ilgili bi şiir paylaşmış...benim bulunduğum şehirde okudu ve o kızı bu şehirde tanıdı...benden çok şey aldın ankara...ama daha güçlü döneceğim...o gariban x olmayacak...beni küçümseyenler görecek....gibi yazılar...
    burdan anlaşılıyorki hala seviyor onu...ve ben nasıl gözlerim kapalıysa görememişim....
    ben ankaraya gelişinin günlerini sayarken...onun yolunu gözlerken o kalbinde başka birini tutuyormuş demekki....
    demiştim çok ilgisiz...
    1 hafta aramadığı mesaj çekmedği oluyordu...
    bahanesi:kpss kursu,işinin zorluğu,bulunduğu şehre alışamaması...inandım hep inandım....
    geçen camda konuşuyorduk...düşünebiliyormusunuz benim okuduğum bölümü bilmiyor!!
    unutmuş!!
    1 yıldır çıktığı kızın bırak doğum günü(onu zaten bilmez) okuduğu bölümü bilmiyor!!
    karıştırdım bi tanem x miydi y miydi okuduğun bölüm diyor?ve bunu şakaya vuruyor,gülüyor....suratım düştü ve bilmene gerek yok...çok değerliymişim senin gözünde dedim(!)
    kızdı ve dediki: değer vermek böyle şeylerden anlaşılmaz...eğer ben bi kızın yüzüne bakıpta seni görüyorsam,gözüm kaydığında aklıma sen gelip başımı çeviriyorsam ben sana değer veriyorum demektir! dedi...
    ama ben tatmin olmadım...düşünebiliyormusunuz yıllıardır sevdiği kızı şiirler yazabilen,türküler atfeden o ROMANTİK İNSAN sevgilisinin bırak okduğu bölümü bilmeyi,doğru dürüst aramıyor bile....
    annesinin kapısına gidip ben kızınız seviyorum evlenmek istiyorum diyen adam ben evlilik mevzusunu açında yarım ağız cevap eriyor...maddi durumu yokmuş...o kızın annesine giderken öğrenciydi bi işi bile yoktu...şimdiyse 2 ksür bin maaş alan biri...çelişkiyi düşünün artık...
    asıl olan şu ki...1 aydır...biri var... bana çok değe veriyor çok önemsiyor...öok ciddi düşünüyor,bu ilişkimide biliyor ve bana tavsiyeler veriyor...ve beni bekliyor...
    benim niyetim çok ciddi..bi an önce karar verip netleştirirsen eğer ailemle gelmek istiyorum,seni Allahın emriyle isteyeceğim diyor...acılarını biliyorum bende yaşadım aynılarını bir zamanlar...birbirimizin yaralarını sarabiliriz diyoradar iyi düşünceliki...beni benden çok düşünüyor...öğretmen kendisi...bu ilgisi çok hoşuma gitti...konuştukça farkediyorumki...o ve ben aynıyız...sanki birbirimizi tamamlayan 2 parça...yaralarımız bile aynı... :teselli:
    ama ben şuanki ilişkimden dolayı bi karşılık vermiyorum...neden bitirmiyorsun diyeceksiniz...
    her ne hikmetse erkek arkadaşım son 1 aydır çok ilgili...hergün arıyor...ilgileniyor...belkide bendeki soğukluğu hissetti kaybetme korkusu sardı bilmiyorum....bi yandanda dediğim gibi aileler biliyor bu ilişkiyi benim annem abim babam seviyorlar erkek arkadşımı...huyu suyu iyi abdestli namazlı,işide düzgün diyorlar...bilmiyorlar benim yaşadıklarımı...
    beni seven çocuksa öğretmen,çok efendi ve o da abdestli namazlı,çok iyi biri...
    bitirince ilişkimi aileme ne diyeceğim...birde öğretmen olduğu için sıcak bakmazlar diye korkuyorum...zira babam bana öss zamanı tercih listeme bile yazdırmamıştı maaşı az diye...ama benim gözüm yok parada...yetinmeyi bilen bi insanım mutlu olayım yeter...beni seven çocuğada anlatıyorum bunları...eğer biz birbirimizi çok sever ve mücadele edersek hepsinin üstesinden geliriz...yeterki kararlı olalım ve sen kendinden,ne isteiğinden emin ol...ben bu mücadeleye girmeye hazırım...
    fakat vicdanım beni rahat bırakmıyor kızlar mafoldumben
    o çocula bunları konuştuğum için erkek arkadaşımı aldatmış gibi hissediyorum kendimi mafoldumben
    uyuyamıyorm...uykularım kaçıyor....
    bi yandanda son bir aydır bana çok iyi davrandığı için dahada üzülüyorum...mafoldumben
    acaba ona son bi şans vermelimiyim,yoksa artık kredisini tükettimi bu ilişki...
    bi an önce bi karar vermem lazım...dha fazla bu durumda bulunmak istemiyorum vicdanım çok sızlıyor...o yüzden sizlere danışıyorum ve benim için çok değerli fikirlerinizi bekliyorum....sizleri çok seviyorum ve fikirleriniz benim için çok önemli...eleştirileriniz bile benim için öğüt niteliği taşıyor...o yüzden en samimi tavsiyelerinizi verin olur mu opuyorumnanaktan
    bu kadar uzun yazdım okuduğunuz için gözlerinize,yüreğinize sağlık....Allah razı olsun opuyorumnanaktan
    şimdiden çok teşekkürler....
    not: bu arada kızlar yarına kadar evde olmayacağımdan yaazacaklarınıza cevap yazamayabilirim...konusunu bıraktı gitti sanmayın :kedi:
    girer girmez tüm yazdıklarınıza tek tek cevap vereceğim inşaAllah opuyorumnanaktan

2. 29 Ekim 2010
  3. balizza

balizza Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada kızlar....sonlara doğru yazdığım
    biz birbirinmizi seversek mücadele edersek başarırız diyen ben değilim beni seven çocuk...ben demişim gibi olmuş kaydirigubbakcemile3
    birde eklemeyi unutmuşum,facede 20 gün önce paylaştığı yazılara arkadaşları yorum yapmış...söylede kurtul falan diye....
    beni kimseye söylememiş anlaşılan...benimle ilgili en ufak bişey yazmamış...
    arkadaşnı biri söylede kurtul demiş..erkek arkadaşımda söylesemde bişey olduğu yok demş...
    bu arada kızlar bu 1 senede benim yanıma sınavı olmadığı sürece hiç gelmedi...yani benim için gelmedi hiç...bi işi olduğu zaman geldiğinde görüştük o da toplam 3 kez...geldiğinde çok iyi davranıyor,çok ilgileniyor evime kadar bırakıyor...
    ben anlamıyorum amacı ne.....

4. 29 Ekim 2010
  5. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    diğer çocukla ilgili kafan karışmasın bence çunki senin şimdiki sevgilinin yaptığını sen ona yapmış olacaksın eğer onu tercih edersen. Onada yazık.Aklında başkası varken biriyle olma, sen üzülüyorsun bu yüzden ama başkasını üzme. Hayatındaki insana gelince ; Gerçekten seven adam değil okulunu unutmak ilk tanıstıgınız andaki kıyafetini hatırlar. Gerçekten seven adam , sevdiğini yanından ayırmaz evlenmek için çaba gösterir. Gerçekten seven adam, ilgi delisi yapar sevdiğini.

İnsanlar birilerini unutmak için hep başkalarını sokarlar hayatına. Çivi çiviyi söker mantığı. Ama kendilerini kandırmaktan öteye gitmez bu. İstemediğin bir insanla nereye kadar gidebilirsinki gönlünde biri varken. Zorla birini sevebilirmisin? Seninle beraber olmasının sebebi bu bence. Ama son bir ayda düzeldi diyorsun. Umarım bu hep böyle devam eder. Ama senin aklında sürekli şüphe olacak. Bence ilişkini bir gözden geçir devam kararını ona göre ver. Diğeriyle ilgilide kesinlikle kafan karışmasın ve eğer varolan ilişkin biterde öğretmenle başlarsan hem kendine hemde ona çok büyük haksızlık yapmış olacaksın.

6. 29 Ekim 2010
  7. Nurten1982

Nurten1982 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Amacım yargılamak değil lütfen yanlış anlama.. Erkek arkadaşının yaptıklarından şikayetçisin psikolojini çok iyi anlayabiliyorum aslında içindeki şüphe ve bunun sonrasında oluşan güvensizlik seni yiyip bitiriyor. Ama senin yaptığında doğru bir davranış şekli değil.. Sen karşındakini dert ortağı gibi görürken yada kaba tabiriyle el altında bulundururken aslında şu an o veya bu şekilde ilişkinin devam ettiği kişiye dolaylı olarak ihanet ediyorsun. Çünkü karşındaki insan seni duygusal manada seviyor ve gelecek planları kuruyor. Bence yapacağın tek şey erkek arkadaşınla tüm soru işaretlerini paylaşman ve bu olaya netlik kazandırman...

8. 29 Ekim 2010
  9. LPGLi_FeRRaRi

LPGLi_FeRRaRi PiSiKoLoJik DeLi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    yaa anlamadmki çok karışık senin şimdi sevgilin var ama ilgisiz bide ilgili bi çocuk var oda evlenme teklif etti ? doğrumu çok karışık yazmışsın

10. 29 Ekim 2010
  11. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Baştan sona kadar okudum.

Ne yapman gerektiğini zaten kendin biliyorsun.

Bana göre öğretmen insan pek de efendi bir insan değil. a.s

Biriyle olan insanı baştan çıkarmaya çalışıp seninle ciddi düşünüyorum ailemi çağırıp isteyeceğim diyen bir insan ne haysiyetlidir, ne de gururlu... :umursamaz:

Senin kafan karışıkken bundan faydalanmaya çalışıp seni elde etmeye çalışıyor besbelli... :eek:lmaz:
    Seni suçlayamam çünkü erkek arkadaşının yaptıklarından dolayı acı çekiyorsun, yanlış da olsa sapmalara uğruyorsun...

Sana vereceğim tek tavsiye illa hayatında biri olmayabilir.

Önemli olan ne istediğine karar ver.

Erkek arkadaşınla açıkça konuş, seni sevmediğinden eminsen eğer ve seni tatmin etmiyorsa yaptıkları ondan ayrıl.

Ama sana şu kadar açık ve net söylüyorum:

'O öğretmenden uzak dur...'

Böyle adamlardan hayır gelmez... :umursamaz:

Şahsiyetli olsa ilişkine saygı duyup sana yanaşıp böyle tekliflerde bulunmazdı zaten :umursamaz:

12. 29 Ekim 2010
  13. icimdeki_sen

icimdeki_sen 17.10.2014 miladim kizim Pro Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    153
    acabalarla dolu bir iliski...
    sen onun sevgisinden süphe ediyorsun son bir ay ilgili davrandi diye hic birsey degismez bence...
    bir iliski sürerken baska biriyle konusman dogru degil tabiki, erkek arkadasin hala o kizi seviyor diye kandirilmisim diyorsun yani bir bakima senin yaptiginda farkli birsey degil bence...
    iki kisi arasinda kalmissin ve inan bana su anda ne kadar karar verirsen yanlis olacak...
    ilk önce ne istedigine karar ver...
    akil o ögretmende, kalbinse erkek arkadasinda..

14. 29 Ekim 2010
  15. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sevgisinden şüphe ettiğin biriyle neden devam ediyorsun.
    tamam işi gücü yerindeymiş, iyi bir insanmış ama...
    senin daha okuduğun okulu bilmeyecek kadar ilgisiz aynı zamanda.
    1 hafta aramayacak kadar sorumsuz..
    bu nasıl ilişki balizza....
    gerçi son 1 aydır değişti demişsin.
    o zaman öteki ile görüşmeyi kesmelisin..
    çünkü sevgilinin sana yaptığını yapıyorsun o kişiye.

16. 29 Ekim 2010
  17. gulisk

gulisk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    894
    Ödül Puanları:
    148
    Eğer sevgiliyseniz ve 1 hafta karşılıklı görüşmeyi bırak telefonla bile görüşmüyorsanız çok ciddi bir problem var derim ve hatta sizi sevgilisi olarak bile görmüyor diyebilirim. Eğer sevgilin en son 20 gün önce şiirli mesajlar yazdıysa facebookta ve sonrasında seninle çok ilgiliyse o kişiden karşılık göremediğinden emin olmuş ve sana yönelmiş olabilir.

Ama kafasında o kız varken seninle sağlam bir ilişkisi olamaz

Öğretmende bana inandırıcı gelmiyor, onunla sadece arkadaş olarak kal ve dertlerini paylaş okadar

bence ikisinden de sana yar olmaz

18. 29 Ekim 2010
  19. Benimdilemmam

Benimdilemmam Pain... Üye

Beğenildi:
    1.019
    Ödül Puanları:
    163
    canım bencede bu suphelerle kendını cok yersın
    en guzelı huzur nerdeyse oraya yonelmen

banada acıkcası cok ılgısız geldı
    yanı okudugun bolumu bılmemesı sadece ısı oldug zamanlar ankaraya gelmesı
    senı cok ıyı anlıyorum benımde sevgılım baslarda cok ılgılı degıldı sehır dısındaydı, yanımdayken ıyıydı
    ama benı gormeye gelıyordu
    sonrasında bı sans sonucuyanıma geldı tam ben ayrılmayı dusunurken
    bızımkı boyle devam ettı
    ama hala sehır dısında olsa ayrılırdık sanıyorumkı sımdıye