Bir Çocuğun Hayatını Kurtarmayı Yani Evlat Edinmeyi Düşündünüz mü?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve nurbotam tarafından 5 Aralık 2007 başlatılmıştır.

5 Aralık 2007
    Konu Sahibi : nurbotam
  1. nurbotam

nurbotam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hiç çocuk evlat edinmeyi düşündünüz mü? Ben bazen düşünürüm eğer çocuğum olmasaydı ve her yolu denedikten sonradaa olmuyorsa evlat edinmeyi düşünürdüm. Tabi bunu çok iyi düşünmek geretiğine inanıyorum. Evlat edinmek bir çocuğun hayatını kurtarmak için gösterilen bir çabadır. bir pisikolog yardımıyla o çucuğun ihtiyaç duyduğu sıcak bir yuvayı sağlayabil
    riz diye düşünüyorum. Evet kızlar siz ne düşünüyorsunuz.

2. 5 Aralık 2007
  3. Azeri kizi

Azeri kizi Türkiye'mmm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Eger bende yiilarca cocuk özlemi cekseydim,ugraslara karsilik yinede cocugum olmasaydi,bende mutlaka evlat edinirdim.Ama evlat edinecegim cocugun bebek olmasini isterdim o zaman.Hem gecmisini hatirlamamasini,herseyi bende yasamasini isterdim.Bide bebek bakmaninda zevkini yasamak isterdim.Ama yinede keske hic bir anne baba cocugunu evlatlik vermese,sokaklara atmasa.Herkes kendi ana babasinin yaninda olsa.

4. 5 Aralık 2007
  5. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Eğer çocuğum olmasaydı ve hiç çocuk sahibi olamayacağımı bilsyedim,bir evlat edinirdim hemde hiç çekinmeden..neden olmasın..

6. 5 Aralık 2007
  7. esram

esram Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben çok düşündüm ve hala düşünüyorum. Oğlum şuan 8 yaşında. Biraz daha büyüsün. Liseye geldiği zaman çok istiyorum. Yasal değil ama. Koruyucu aile olarak. Neden 2. çocuk yapmıyorsun derseniz eşim kesinlikle istemiyor. Senelerdir ikna edemedim. Artık bende vazgeçtim.
    Bu arada eşim evlatlık almayı kabul ediyor. Nedenini soduğumda ise ikisi çok farklı diyor.Sahipsiz bir çocuğa aile, ev vereceğiz. Aynı şey mi diyor. Bu da beni mutlu ediyor.
    Bu arada arkadaşlar 2. çocuğu ben çok istedim. Kavga ettim. Küstüm. Aile büyüklerimizi araya soktum ki onu ikna etsinle diye. Asla dedi. Ben de artık vazgeçtim. Allahım oğluma uzun, mutlu, sağlıklı bir ömür versin....

8. 5 Aralık 2007
  9. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hemde nasil dusunuyorum ama benim esim bu konuyu konusmak bile istemiyor,elimden gelse hemen alirim,az seymi?kimsesiz ve sevgisiz bir cocuga sevgi vereceksin,hayatina anlam katacaksin,hayatini kurtaracaksin,bundan daha yuce birsey olabilirmi?ahh anlayisli bir esim olsaydi...

10. 5 Aralık 2007
  11. zxuxm@rxuxt

zxuxm@rxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ne güzel bir düşünce böylea.s Evlat edinemesek de,koruyucu aile olamasak da belli günlerde,özel günlerde onlara evlerimizi açsak bence biraz sevgi,ilgi sanırım onları biraz da olsa mutlu edecekdir...uzun zamandır düşünüyorum bu konu da... dilerim gerçeğe dönüştürmek mümkün olur..selamlar

12. 5 Aralık 2007
  13. nurbotam

nurbotam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence bunu anlayışsızlık olarak düşünme onunda kendince sebepleri vardır.belki korkuyordur.bu fikre yavaş yavaş alıştırmayı dene en başta bu tür yerleri ziyarete götür. sonra bir çocuğa koruyucu aile olarak başlayıp zamanla çocuğa karşı güen ve sevgi duymasını sağla bence belki bu şekilde
    halledebilirsin Allah sana inşallah o günleride gösterir.

14. 5 Aralık 2007
  15. nurbotam

nurbotam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aslında haklısın illa çocuğumuzun olmaması gerekmiyor. Çocuğumuz varkende böyle bir şey yapılabilir. enazından koruyucu ailelik. birkaçgünde olsa bir çocuğu sevindirmek güzeldir.

16. 6 Aralık 2007
  17. nurbotam

nurbotam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar

18. 6 Aralık 2007
  19. profiterol

profiterol Guest

bende sadece çcuk sahibi olamayınca evlat edinilebilir diye düşünmüyorum bir çocuğum var ikinci bi çocuğu evlatlık olarak almayı çok istiyorum eşimde bu konuda bir zorluk çıkarmıyor illla kendi çocuğuma bakarım diye bi düşüncesi yok oğlum gibi her çocuğun sıcak bi yuvada yaşamaya hakkı var diye düşünüyorum belki sizlere yanlış gelebilir bu ama ben gerçekte çok fazla istiyorum