bir çözümü var mı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve elifinannesi tarafından 28 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : elifinannesi
  1. elifinannesi

elifinannesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bir süredir depresyonda olduğumu biliyordum ama işler zıvanadan çıktı kendimi çok kötü ve beceriksiz bir insan gibi görüyorum sürekli kavga ediyorum ve çok ciddi boyutlara varıyor kavgalar bir türlü ev veçocuk ile ilgili yetemiyorum hep eksik yanlış kirli evden nefret ediyorum çünkü kontrol altına alamıyorum eşimle boşanma durumları var kavgalarda söylüyor sonra vaz geçiyoruz ben onun bana yeterince yardım etmediğini düşünüyorum o ise ediyorum diyor sadece kendi isterse ve çok üstelersem yapıyor bir ara çok hasta oldum evle ilgilendi şimdi yine aynı.ne yapıcam ben ne olur söyleyin bir erkekten beklememem mi gerekir temizliğe filan yardım çok şey mi bu eve yetememek sadece benim sorunum mu ilaç almadan nasıl atlatılır
    forumda bazı arkadaşlara yzadım akıllar verdim gel gör ki kendi kendime zaten iyi gelemiyorum kızıma karşı kendimi suçlu hissediyorum ayrılırsak ne yapacağımı bilmiyorum.

2. 28 Ağustos 2008
  3. kafadar

kafadar yaşadık... gördük... Üye

Beğenildi:
    213
    Ödül Puanları:
    113
    canım benim şöyle bi silkelen bir toparlanmaya çalış..
    unutma ki sana senden başka kimse yardımcı olamaz
    yani biz burda ne desekte çözüm sensin unutma
    anladımki sorunun kendinle onun için böyle yazıyorum
    ve de eşin konusunda da şunu öneryim sana erkekler bu konularda eşlerine
    pek de yardımcı olamıyorlar canım ya yani onlr biz kadar duygusal değil hemen pes edebiliyorlar.. dikkatli olmanı tavsiye ederim..
    hayat gerçekten güzel mutlu olmaya bak olur mu :1hug:

4. 28 Ağustos 2008
  5. eylulum

eylulum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım bence yanlış düşünüyosun. eşine yardım etmeyen birsürü erkek var etrafımızda. Bu bir boşanma nedeni olsa etraf boşanmış insanlarla dolu olurdu.Benim eşim yardım ediyo. Etmese ayrılırmıydım tabiki hayır. Sorunun kaynağını bulmak lazım. Çocuğunla ilgilen evi boşver uyuduğu zamanlarda yavaş yavaş yaparsın.Eşin eve geldiğinde de çocuğu ona emanet et ve ev işini yap. Kafanda büyütme bazı şeyleri. Olduğu kadar yap. Ya da bırak dağınık kalsın. Ev neden dağınık derse de izah edersin oda anlar. İlacı çöüm olarak görme bence. Sıkıldığında al bebeğini dışarı çık. Kafan dağılır rahatlarsın.

6. 28 Ağustos 2008
  7. elifinannesi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biliyorum bu güne kadar hep böyleydi nazlı bir insan değilimdir tam tersi hep kendi işimi kendim yapar yardımsız altından kalkarım hamileyken bile bu böyleydi bu yaz çok şey üstüste geldi babamı kaybettik üzerine aile içinde yanlış anlamalardan kaynaklı üzücü kavgalar .hiç bu kadar çaresiz değildim.ben kızımla birlikte huzurlu günler yaşamayı beklerken 2. aydan bu yana tepetaklak oldum.biliyorum bir yol mutlaka bulucam.

8. 28 Ağustos 2008
  9. yonca74

yonca74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım sorumluluklar mı fazla geldi sana? :uhm:
    kızın yeni mi doğdu?
    neden bu kadar çıkmazda görüyosun kendini? sebep sadece eşinin temizlikte yardımcı olmaması değil di mi? sadece temizlikse bunu kesinlikle bahane ediyosun sen... olduğu kadar yaparsın, eşin yardım etmezse de bişey demeye hakkı yok zaten.

elifini ihmal etme annesi, ona sarıl atlat bu durumu. bak ne kadar çok insan çocuk sahibi olmak için senelerce uğraşıyor... :KK46:
    eşinle de temizlik dışında bişey yoksa adamın üstüne gitme... biraz sakinleş... sakin düşün, keyif aldığın şeyleri yapmaya, sevdiğin arkadaşlarınla birlikte olmaya ve seni sıkan üzen şeylerden, negatif herşeyden uzaklaşmaya çalış. ben olsam öyle yapardım...:kahve:
    boşanmak son nokta....

10. 28 Ağustos 2008
  11. elifinannesi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol yonca kızım 4,5 aylık aslında kızım sakin bir çocuk.beni yoran o değil. temizlik sadece bir yönü ama yıllar geçti çok yıprandık kendimi iyi hissettirecek şeyler bekledim konuştum direndim. doğrusu o da iyi bir insan eksikleriyle bile. fakat birbirimize değer verdiğimizi gösteremiyoruz artık.uzun zamandır alelade biriymişim gibi hissettiriyor çünkü söylediklerim ona etki etmiyor onu değiştiremiyorum ortak yaşamı başaramıyoruz.o kadar çok şey birikti ki.

12. 28 Ağustos 2008
  13. asiyansari

asiyansari Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biraz sabır..ben de aynı durumdayım..benim bebiş te 5,5 aylık olacak..işin içinden çıkamadığımda sadece kızımın sağlığı önemli diyorum kendi kendime..onların tırnağına zarar gelse ne ev işini ne de eşimizin mızmızlıklarını gözümüz görmez.Allah bebeklerimize sağlık versin..gerisi kendiliğinden geliyor zaten..en iyi olma zorunda değiliz..evimiz çok temiz olmak zorunda değil..saatlerce uğraşıp çeşit çeşit yemek yapamayız..ya da bazen eşlerimizi bile ihmal edebiliyoruz..ama iyi bir anne olmak zorundayız..çünkü bebişlerimizin kaçırdığımız hiçbir anına geri dönemeyiz..herşey zamanla daha iyi olacak inşallah..hihoyyytlaelaelaelaelae

14. 28 Ağustos 2008
  15. u2rem

u2rem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım bi an önce düzelir umarım durumlar...insanın başına gelince farklı oluyor tabiii.aama çocuk büyütmek gerçekten sabır gerektiriyormuşşş...

eylülüm sana özelden bir mesaj attım yardımcı olursan sevinirimm...

16. 28 Ağustos 2008
  17. elifinannesi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok doğru sözlerin bende bunu yapmaya çalışıyorum o herşeyden habersiz öyle güzel bakıyor ki ümitsizliğie düştüğüm için kızıyorum kokusunu içime çekip unutmaya çalışıyorum.sabır diyorsun ya işte ben artık sabretmenin sonlarına geldim.değişmeye karar verdim önce bebeğimi ve kendimi düşüneceğim.
    eşimde görsün yada görmesin. hiçbirşey beklememeyi başarıp kızımla kendime göre bir düzen kurucam.yapabilirim umarım.

18. 28 Ağustos 2008
  19. elifinannesi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    güzel sözlerin ve doğru tespitlerin için teşekkür ederim.