Bir de benim derdimi dinleyin, fikirlerinizi paylaşın lütfen:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Slinn tarafından 7 Nisan 2009 başlatılmıştır.

7 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Slinn
  1. Slinn

Slinn Zamanla Degil Zamaninda!! Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    ...... degisiklik ..............

Son düzenleme: 11 Kasım 2012
  2. 7 Nisan 2009
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    kızınızı bile bile ateşe atmışsınız....
    kızınızı niye küçük yaşta kocaya verdiniz?

4. 7 Nisan 2009
  5. Slinn

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

bundan 5 sene oncesiydi , insanin nutku tutuluyor heralde yada bilemiyorum burda gider bir yabanciya asik olur kimse yoken hatayinda gonlunde gozunu acsin nisanlisini sevsin diye dusunduk heralde en basta yaptik yanlisi
    ( genelde yabanci bir ulkede yasayan gurbetcilerin buyuk bir kismi boyle dusunuyor) :çok üzgünüm:

6. 7 Nisan 2009
  7. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    kusura bakmayın ama baştan sonra hatalısınız.
    kendiniz 15 yaşında el evine gitmenin ne demek olduğunu görmüşsünüz yaşamışsınız kızınızın niye hayatını kararttınız?
    şimdiyse aşık olmuş yaşaması gereken hayatı sonunda yaşamaya başlamış elalem ne der diye hata mı yaptım diyorsunuz.

ben sizin yerinizde olsaydım kızımı zaten 16 yaşında nişanlayıp 18 yaşında işsiz gçsüz ipsiz sapsız bir kocaya vermezdim zaten ama şu anda kızım mutlu diye en başta onun arkasında ben dururdum.
    kendi yaptığınız hataların aynısını çocuğunuza yaşatmanın hiç gereği yok ayrıca buna hiç hakkınız da yok.
    kızınız yine iyi evlatmış ki böylesine olgun böylesine anne sözü dinleyen ailesine değer veren insanmış. sizi kırmamış.

ben olsaydım eğer çoktaaan italyan sevgilimle evlenip kaçmıştım. kızınızın değerini bilin ve artık mutluluğunun arkasında durun. yarın birgün etrafınızda laf söyleyenlerin hiç birisi kalmayınca kızınıza vah gençliğim boşa giden hayatım dedirtmeyin...

8. 7 Nisan 2009
  9. Slinn

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    ahhh canimm su anda bende senin dedigin gibi kizimin yanindayim o gencle nisanlandi kimseye laf soyletmiyorum ama insanlar arkadaslarim komsularim esimin ailesi oyle incidiyorki tarif edemem senağlama

dedigin gibi ilk basta kucuk yasda dayimin beni kandirmasina izin vermem cok buyuk hata

kizimi evlendirirken benim yanimda gozumun onunde dedim damata is kuracaktik isini evini biz yapiyorduk biz cok matdi olarak yanindaydik altina arabasini cobune harsligini ustune giysisini almakdan gocunmadik bizim evledimiz dedik oyle dusundugumuzden oldu isiz gucsuz kopuk demedik dememiz gerekirmis gec anladim
    senağlama

10. 7 Nisan 2009
  11. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    su zamanda gercekden haklisin ama kizin sana sonradan demis iste istemedigini zaten kucuk yasda vermissin keske o zaman dinleseydin cocukla dayini dinlemeyip....italyan yabanci diyede cocugu anlamamayi secmeyin bence yabancilarda iyi bir damat olurlar adetlerimizi ogretirseniz heleki kiziniz seviyomus ilk tercihini siz kullanmissiniz erkenden evlendirmekle hata yapmissiniz ama buna hakki yokmu istedigi biri cikmis karsisina...hakkinizda hayirlisi olsun ne diyim...

12. 7 Nisan 2009
  13. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yaptiginiz yanlis kizinizi italyan bir cocuga vermek degil, bu kadar gencken vermek. size ilk sorum su: 18 yasindaki bir cocuk neden okula gitmez?

2- kac yasinda kizinizin arkadasi olan cocuk? isi ne? egitimi ne?

cocugun musluman olmasindan anladigim kadariyla iyi niyetli. ama sizin en son sorun etmeniz gereken sey onun italyan olmasi. bunun hic ama hicbir onemi yok. etrafinizdaki insanlarin ne dedigini takmayin bu konuda. elin agzi torba degil, birakin istedikleri kadar konussunlar. onemli olan kizinizin mutlu olmasi. o mutluysa, mutlu bir evlilik yapacaksa kimseye soz hakki dusmez. italyanmis almanmis hicbir onemi yok. onemli olan adam olmasi.

bir muddet arkadaslik yapmasina izin vermekle cok buyuk akil etmissiniz. bu muddet zarfinda cocuk evinize girsin ciksin, sizin onun ailesiyle tanisin, mumkun oldugunca sik gorusun. kiziniz en az 1 sene arkadas kalsin.

dedigim gibi; en son mesele edeceginiz konu cocugun milliyeti. hicbir onemi yok bunun cocuk namuslu, durust, caliskan ve iyiniyetli olduktan sonra...

14. 7 Nisan 2009
  15. Slinn

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    Allah razi olsun bacim cumlemizin hakinda hayirlisi insallah :Saruboceq:

16. 7 Nisan 2009
  17. Slinn

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

Ahh canim kizim okuyordu okulu bu sene bitdi turizimci cikti akili zeki mantikli ahlakli bir kiz Allah ondanda razi olsun , hic bir zaman yuzumuzu onumuze egdirmedi ne soylediysek elinden geleni yapti Allahimdan tek dilegim ne muradi varsa versin o bizi incitmedi Allahimda yavrumu incitmesin :Saruboceq:

2. kizimla ayni yasit nisanlisi canim , zaten biz cocuga kizima yaklasma dedigimizde annesi geldi bizimle tanisti benim oglum cok seviyor kotu bir cocuk degil biz soyle bir aileyiz sizn kiziniz gibi bir gelinim olmasini ck iserim diye kadin inanin agladi burda kocama ama o zaman esim olmaz boyle birsey demisti sonra cocuklarinin din degismesine ses cikarmadilar o kendi secimi oglumuz ne yaparsa dogru yapar dediler arkasinda durdular cocukda hergun goruruz esimde goruyor bende ahlakli dedigim gibi cocugun hic bir yanlisini gormedim simdiye kadar
    3. cocukda kizimin bitirdigi okulu bitirdi ama is ariyor simdi (ekonolik kriz) kizim bizim yanimizda calisiyor

18. 7 Nisan 2009
  19. SutluKahve

SutluKahve Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.183
    Ödül Puanları:
    188
    Kızınız akrabanız olan o işsiz güçsüz, geleceği olmayan ve belki de hiç sevemeyeceği gençle gözyaşlarıyla ömrünü çürütse kimsenin sesi çıkmazdı değil mi?
    Önemli olan kızınızın sevdiği ve onu dinini değiştirecek biriyle mutlu olması... Gerisi boş. Bir hata yapmışsınız ama Allah yüzünüze bakmış, telafi şansınız var. Kimseye aldırmayın ve kızınızla o delikanlıın yanında olun. Lafa söze de aldırmayın. Tüm dünyayı değil çocuklarımızı mutlu etmek görevimiz...