bir derdim var dertten öte

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve anneadayi30 tarafından 21 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Eylül 2008
    Konu Sahibi : anneadayi30
  1. anneadayi30

anneadayi30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    herkese merhaba
    size bir sorunumdan bahsetmek ve akıl danışmak istiyorum. benim 8 senedir bir erkek arkadaşım var. Bu haziran sözlenecektik. söz tarihi yaklaştıkça sonraki ay,sonraki ay diye konuyu savuşturuyor. Aynı mahallede oturuyoruz. Babası yaz başında babamı görmüş,temmuz ayında gelmek istediklerini söylemiş ama tam tarih vermemiş.
    Bu ay oldu,hala olayı geciktiriyorlar. Artık bu ilişkiye devam etmek istemediğimi ciddi adımlar atmasını istediğimi söyledim. ve ayrıldım.
    sizce yanlış mı yaptım. 9.senemize gireceğiz.askere gitti geldi,tüm derdini sıkıntısını 9 sene boyunca çektim. ve sözleneceğim sene ayrılıyorum.erkeklerin evlilikten korktuğunu biliyorum ama o kaçtıkça beni sevmiyor gibi geliyor bana.yanlış mı yapıyorum:KK43:

2. 21 Eylül 2008
  3. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    ayrılmasaydın babasının babana temmuzda geleceğinizi ama sizden ss çıkmadı babamlara ayıp oluyor 9 yıldır bekledğini artık evlenip hayatı onunlla paylaşmak istediğini söyle sert çıkma bazen erkekler evliliğin sorumluluğunu kaldıma konusunda panik oluyorlar yoksa benimle evlenmek istemiyor musun de herşeyde bir hayır var

4. 21 Eylül 2008
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Yok hicte yanlis birsey yapmadin kanimca!!benneyaptımki

8 Sene az bir zaman degil bu zaman icinde olan olurdu, demekki erkek arkadasin senin kadar ciddi düsünmemis canim!!fisfisfis

Bence cok güzel yaptin seni cani gönülden sevseydi isteseydi simdiye kadar evli ve cocuklu bir bayan olurdun....:nazar:

Iyki simdi anlamisin bunu allahin bir lutfu olarak gör ve hic kafani bile takma:nazar:

Sevgiylea.s.

6. 21 Eylül 2008
  7. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    . Ömer de şöyle demiştir: “Aranızda bekarları evlendirin…” ayeti indikten sonra bekâr oturanlara şaşarım. Zenginliği evlenmekte arayın.” (
    Erkek için bu dünyada en büyük zenginlik ve en güzel hediye biricik sevgilisi;eşidir..
    Kadın için de aynı şekilde..
    Evlilikten neden korkmayın diyor Rabbimiz;yardımcı olur inş yuva kuranlara...
    Siz de konuşun canım;erteleme nereye kadar...
    Ya da bilmediğimiz özel sebepler vardır muhakkak;onları çözmeye çalışın elele
    desk olun birbirinize..Tek yürek tek beden olmaktan tüm hayatı paylaşmaktan söz ediyoruz çünkü..
    Zorluklar çıkarmayalım evlilik areffesinde ağır şartlar koşup çok büyük beklentilerde bulunmayalım..Herşey gerektiği gibi olsun..
    Rabbim hakkınız hayırlısını versin canım;üzme kendini stres yapma
    bu mubarek gunlerde dile Rabbimizden;olacak olanda hayır vardır..
    Sevgiler..
    (amanin iftar geldi...

8. 21 Eylül 2008
  9. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bence de en iyisini yapmışsın,bir sekiz sene daha bekleyemeyeceğine göre...Bunun evlilikten korkmayla falan da alakası yok bence...

10. 21 Eylül 2008
  11. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Uzgunum ayrıldıgınızı okumamısım:KK43: atlamısım..
    Hakkınızda en hayırlısı olsun

12. 21 Eylül 2008
  13. eates

eates Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    En iyisini yapmışsın canım.

14. 21 Eylül 2008
  15. Burcuxoxzge

Burcuxoxzge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    198
    canım bence doğru kararı vermişsin....

eğer gerçekten seviyorsa tez zamanda ipe ipeee gelecektir...

16. 21 Eylül 2008
  17. anneadayi30

anneadayi30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. Gülsüm Ben de öyle düşünüyorum. Demekki benim kadar ciddi düşünmemiş,beni oyalamış diyorum. Damlanın da dediği gibi bi 8 sene daha bekleyemem. Yaşıtlarım çoluk çocuğa karıştı,hayatımı tamamen ona ve işlerine kanalize ettim. o ne derse o,nasıl uygunsa,ne zaman müsaitse o olur dedim şuana kadar. Loweli sordum,benimle evlenmek istemiyormusun dedim .daha evlenmemize minimum 3-4 sene varmış aldığım cevap bu oldu:KK43:
    Libyana,keşke erkek için en büyük zenginliğin evlenmek olduğunu o da bilse.anlamıyor. ben de artık vazgeçtim.ama artık karşıma kim çıkar,nekadar güvenebilirim bilmiyorum:KK43:

ne dersiniz başka biri çıkar mı karşıma,onunla da bukadar uzun bi ilişki yaşamak zorunda kalırmıyım:) ya karşıma çıkacak kişi de evlenmekten korkarsa?
    ailem tanıyordu onu,ne olacak şimdi ayrldım diyince,nasıl bakıcam onların yüzüne.

Başka birini onun kadar sevebilir miyim bilmiyorum.

18. 21 Eylül 2008
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ah be gülüm düsündügün seye bak!!Şeniz

Hersey kader kismetdir güzelim herseydede bir hayir vardir mutlaka...:nazar:

Belki ondan cok daha iyisini sana cok daha sevgi ve kiymet verenini rabbim sana layik görmüs bilemeyiz...CADIARZU

Ama kararini dogru verdin bence....a.s

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.