Bir dilek tuttum ve sen gerçek oldun...

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve ozzge tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ozzge
  1. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Nasıl geçti 9 ay, toplu iğne başı kadar bi kalp atışıyken şimdi nasıl kollarımdasın? Öyle güzelsin ki…

Nasıl sakindim, nasıl huzurlu ve kararlı. Herkesle tek tek vedalaştım.Kimsenin gözlerine bakamadım, baksaydım kimse susturamazdı beni, ağlamayacaktım bundan sonra güçlü olmalıydım anne olacaktım!!! Bir tek ananene sarılması çok zordu meleğim.Hiç bırakmasın istedim beni, ayrılmasın yanımdan. Yukarı çıkmasını istemedim, çıksaydı bırakamazdım onu. Çok kuvvetliydim ama bi o kadar da çaresiz ve korkulu. Böyle zamanlarda bir tek annesini ister insan yanında. Bende bi ömür senin yanında olabilecek miyim acaba? Dirayetli görünmeye, dolan gözlerimi saklamaya çalışarak bekledim kuzum, içimde ne fırtınalar kopuyordu bi bilsen.Ama nasıl huzurluydum,nasıl inançlı…

Sonra tekerlekli sandaleyeye oturtturdular beni.Baban,sen ve ben yukarı ameliyathanenin kapısına gittik. Yeşil bi önlük ve bone verdiler bana. Kıyafetlerimi babana teslim ettim. İşin en zor kısımlarından biriydi, babanla vedalaşmak. ‘Bana bişi olursa önce Allaha sonra sana emanet kızımız, hakkını helal et aşkım’ dedim,sımısıkı sarıldım ve arkama bakmadan uzaklaştım yanından.O an bir daha hiç geri dönemeyecekmiş gibi hissediyor insan. Ama başardım, hiç ağlamadan işin en zor kısmını hallettim kuzum.

Artık sadece ikimiz kalmıştık meleğim.Başına neler geleceğini bilmemek çok kötü.Ama sonunda o cennet kokunu duyacağım için herşeye tüm acılara hazırlıklıkydım meleğim. İnanamassın ama tüm heyecanım,korkum bir anda bitti. İnanılmaz bi huzur duygusu ve mutluluktu artık hissettiğim. Yaklaşık 2 saat bekledim sıranın bana gelmesini.Nasıl da sabırsızdım. Doktorlar, hemşireler ve diğer hastalar rahatlığıma ve neşeme inanamadılar, sonunda bizi kavuşturmak için ameliyathaneye aldılar. Anestezi uzmanı bel fıtığı hastası olduğum için spinal vurmayı istemedi.Ama ‘tüm ağrıları göze alıyorum, kuzumun doğumunu görmek istiyorum ‘ deyince dayanamadılar kararlılığıma ve spinal anestezimizi vurdular. Ama gözümü açtığımda sen çoktan dışarıya firar etmiş ve benimle kavuşmak için temizlenip bekleme odasına alınmıştın bile kuzum. Maalesef tam olarak uyuşmadığım için tamamen uyutmuşlar beni, dikişlerim dikilirken uyandım.Seni aradım, yaşadığım korkuyu bilemezsin kızım, kötü bişi oldu sandım. İlk olarak kızım nerede, sağlıklı mı dediğimi hatırlıyorum.Bir iki dakika içinde kendime tamamen geldim. Sürekli ‘çabuk olun, kızım beni bekliyor ‘ diyordum, sonunda dikişlerde bitti ve ayılma odasına geldim. Sesini duyuyordum kuzum, senin sesini, bebek sesini. Sonra kaldırdılar seni havaya, bana doğru. Nasıl bi duyguydu o Allahım, ağladım doya doya hıçkıra hıçkıra hayatımda ilk defa mutluluktan ağladım meleğim. Nasıl gururluydum, başarmıştım başarmıştık. Sonra yanıma getirdiler seni uzun uzun kokladım cennet kokunu,işte o anda tüm dünya durdu benim için. Sahip olduğum herşeyi feda edebilirdim o anda. Canımı isteseler bir an bile tereddüt etmezdim kuzum. Canımın parçasısın sen benim, canımdan cansın. Canımdan kıymetlimsin. Nasıl da sokuldun göğsüme,nasıl da titriyordun. Tüm sevgimin ve varlığımın yüreğimden kopup sana aktığını hissettim meleğim. O kadar güzeldin ki… O kadar masum…

2. 17 Ağustos 2009
  3. seydahancer

seydahancer Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynı duyguları bende senin gibi yaşıyorum ama benim doğumuma daha var ve hikayeni okurken inan tüylerim ürperdi Allah sizi bir ömür boyu ayırmasın ve daima bebeğinle mutlu ol.

4. 17 Ağustos 2009
  5. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Amin çok teşekkür edeirm tatlım. Allahım sana da kolay doğum nasip etsin, sen de kuzuna sağlıkla kavuşursun inşallah. Bi bakmışsın benim gibi iki aylık bi yaramazın var :)

6. 17 Ağustos 2009
  7. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    Allah analı babalı büyütsün....hep sağlıklı hep mutlu olur inşllhh :KK46:

8. 17 Ağustos 2009
  9. glsh85

glsh85 Guest

mafoldumben mafoldumben

ayy içim titredi resmen

allah ayırmasın

huzurunuzu eksık etmesin.

10. 17 Ağustos 2009
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    masallah bebegıne de sanada allah uzun omurler versın...

12. 18 Ağustos 2009
  13. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Amin kzılar, Allahım isteyen herkese tattırsın bu duyguyu!

14. 18 Ağustos 2009
  15. UcukMavi

UcukMavi kocasının nazlı kelebeği Pro Üye

Beğenildi:
    161
    Ödül Puanları:
    203
    canım arkadasım ne güzel bi 9 ay gecirdik haziran anneleri olarak...opuyorumnanaktanne güzel dogum hikayeleri çıktı ortaya... şimdi onları anlatma zamanı...kuzularımız kollarımızda Allah hepsine saglıklı uzun ömürler versin anne ve babalarıyla birlikte inş.:Saruboceq:

16. 18 Ağustos 2009
  17. BenPembePeri

BenPembePeri Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    maşallah:nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
    yerim ben onu yerimmmmmcokacimcoook

18. 18 Ağustos 2009
  19. Miryem

Miryem Süüüüpriz bebiş Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ne kadar içten yazmışsın ne kadarda samimi anlatmışsın maşallah bebişine sağlıklı büyüsün işallah