» Bir erkeğe mesaj atmamanız gereken 5 durum!

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve hotcouture tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

8 Aralık 2009
    Konu Sahibi : hotcouture
  1. hotcouture

hotcouture Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    796
    Ödül Puanları:
    153
    Mesajlaşmak, ilişkilerde telefonla konuşmaktan daha sık başvurulan bir iletişim yöntemi haline geliyor. Dolayısıyla gün geçtikçe mesaj atmaya daha çok alışan parmaklarınız, ilişkilerinizin iyi ya da kötü anlarında her an başrolü kapmaya hazır durumda bekliyor. Ancak bu alışkanlığın ilişkilere çok büyük zararları olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. "Mesajlaşmayı abartmak bazı durumlarda erkekleri çıldırtabilir" diyen Arlene Krieger, bunun erkekleri istemedikleri zamanlarda cevap vermeye zorlayan bir hareket olduğunu söylüyor. Bu ve bunun gibi birçok durum ve neden mesajlaşmayı ilişkiler için tehlikeli hale getiriyor. Özellikle de o ilişki daha tam olarak rayına oturmamışsa...

1) İLK BULUŞMA SONRASI

Rüya gibi bir akşam geçirdikten sonra sevgili adayınıza mesaj atmamak için kendinizi zor tutuyor olabilirsiniz ama tutmalısınız.
    Çünkü bu mesaj, içinde az da olsa bir dürtme ve ısrar isteği barındırıyor.

Hatta psikolog Diane Kirschner'a göre randevu sonrası attığınız bu adım, onun sizin peşinize düşme hevesinin azalmasına neden olabiliyor.

2) SARHOŞKEN

Cep telefonlarında alkolmetre teknolojisi olmadığı sürece, içkiliyken kime ne mesaj atacağınızın kontrolünü kendiniz sağlamak zorundasınız.
    Özellikle onu görmek istediğinizi söyleyen, yalvarır moddaki bir mesajla tüm ipleri karşınızdakinin eline vermiş olursunuz.

3) KIZGINKEN

Aranmamanın ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyoruz. Ama atacağınız "Neden beni aramıyorsun?" mesajının da onun gözünde sizi küçük duruma düşürecek bir mesaj olduğunu bilmelisiniz.
    Ayrıca karşınızdakini kızdıracaktır da.
    Kirschner'in tavsiyesi kendinize kızgınken mesaj atma yasağı getirmeniz.
    Bazen hiç mesaj atmamak bile bundan daha iyi bir çözüm.

4) ESPRİ YAPMAYA ÇALIŞTIĞINIZDA

Karşınızda sizi, yaptığınız espriyi anlayacak kadar tanımayan bir insan varsa belki de içinde imalar, alaylar ve zor anlaşılacak espriler olan mesajları ona hiç atmamalısınız.
    İyi niyetle attığınız bir mesaj, kelimelerin yanlış anlaşılması sonucu amacına ulaşmayabilir, hatta ters bir şekilde algılanabilir.

5) O GÜNKÜ İLK MESAJLAŞMANIZ DEĞİLSE

Yeni başlayan ilişkinizde gün içinde düzenli ve sık bir SMS trafiği yaşamak istiyor olabilirsiniz. Birbirinizden haberdar olmak istemeniz de son derece normal.
    Ancak sürekli SMS iletişimi yapmak birbirinizi telefonla aramanız için bir neden kalmamasına sebep olabilir.
    Nitekim erkeklerin büyük çoğunluğu, bir tercih yapmaları gerekirse kısa kısa kelimeler yazarak değil net telefon konuşmalarıyla iletişimde kalmayı tercih ettiklerini söylüyorlar.

TELEFON MESAJLARI AŞKINIZI SABOTE Mİ EDİYOR?

Eminiz ki gelen mesajlar kutunuzda; "Naber?" veya "Bu akşam görüşelim mi?' gibi tonlarca mesaj vardır. Bugünlerde, mesajlaşmak, her zaman olduğundan daha popüler. Türkiye'de günde 60–70 milyon adet SMS atılıyor. Peki, problem tam olarak nerede?

Zen And The Art of Failing in Love (Zen ve Aşık Olma Sanatı) adlı kitabın yazarı Dr. Brenda Shoshanna, "Mesaj yollama, erkeklere, ilişkileri için daha az enerji harcamanın yolunu açıyor. İlişkinizde, SMS'ler yüzünden birbirinize karşı tembel bir hale geliyorsunuz" diye açıklıyor bu durumu.

2. 8 Aralık 2009
  3. yok_sun

yok_sun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben vlla telde konusmayi sevmem msjlasmayi dha heycanli buluyorum:)

4. 9 Aralık 2009
  5. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    alkollüyken msj atmamayı hatta hiç bir şekilde iletişim kurmamayı tavsiye ediyorum arkadaslar.. ben ne zaman sarhoş olsam saçmalıyorum..çok fazla duygusallaşıp ağlamaya zirlamaya başliyorum o yüzden içki yasak hatta =)) gizli gizli artık.. =)

6. 9 Aralık 2009
  7. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    hahahaha benden bı tane daha :KK70: :KK70:
    bana da yasak :KK70: erkek arkadasım yasakladı bı tek onun yanında ve aılemın yanında ıckı ıcebılırmısım :KK70: :KK70:

mesaj olayına gelınce :KK70: eskıden bır gecede 250 kontoru bıtırırdım ama erkek arkadasım mesajdan nefret eder sagolsun benı de alıstırdı artık onun sayesınde hıc mesaj atmıyorum :KK70: dırek arıyoruz bırbırımızı

8. 9 Aralık 2009
  9. umman

umman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İşte bunu biara çok yapardımm alkisalkisalkis
    Aynı şeyi karşı taraf bana diyince de arayasım varsada aramıyordum hihoyyyt

10. 9 Aralık 2009
  11. oOopitipiti

oOopitipiti Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben her daim mesaj atarım, severim tıktıktık yazmayı huyum kurusunkaydirigubbakcemile3

12. 9 Aralık 2009
  13. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    ayhhh eşimle sevgiliyken parmaklarım acırdı artık.......sağolsun oda çok severdi msjlaşmayı yanında konuşmasıda cabası saatlerce ama baya yıpratıyo insanı :) hala aynıdır eşim uzak kalsak saatlerce konuşur msjlaşırız kaç yıl oldu bu böyle gidecek heralde ....eşim hep der bu operatör bu günlere geldiyse bizim sayemizde aşkım diye :)

14. 9 Aralık 2009
  15. susu_

susu_ 22.06.2013 :) Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    kızgınken çok sakıncalıkaydirigubbakcemile5

16. 10 Aralık 2009
  17. SreCa

SreCa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    velhasılıkelam çok muhabbet tez ayrılık getirrir demek istiyor psikologlar :roflol: vereliniortak

18. 10 Aralık 2009
  19. mnkks

mnkks Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben atmadan duramıyorum , içimde bomba var gibi oluyo
    illa mesaj atacam