Bir erkeğin ayrılık sonrası halleri

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve bir_bulut_olsam tarafından 3 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  3 Eylül 2009
  Konu Sahibi : bir_bulut_olsam
 1. bir_bulut_olsam

  bir_bulut_olsam öLüMüNe "ATATÜRKCÜYÜM" Üye

  Katılım:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  878
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Henüz ayrıldığınız sevgilinizin kısa süre sonra bir başkasıyla ilişkiye başlaması her kadın için iğrençtir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda aklınıza gelen ilk soru ‘Böyle iğrenç bir hareketi nasıl yapabildi?’

  Aslında bu tamamen erkeklerin bir ayrılığı nasıl yargıladığıyla ilgilidir. Texas Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre erkekler, sevgilisinden /eşinden ayrılmadan kısa bir süre önce onu aldatıyor. Ayrıldıktan ya da boşandıktan hemen sonra da erkekler, kadınlara göre daha kısa süre içinde daha rahat bir şekilde cinsel ilişkiye girebiliyorlar.

  Bu araştırmadan erkeklerin daha hızlı hareket ettiğini çıkartabiliriz, ancak onların yaptıkları duygularını ve hislerini tamamen yansıtmıyor. Aslında, bir erkeğin ilişki sonrası hemen bir kadınla tekrar ilişkiye başlaması, zarardan başka birşey değil.

  Bir erkek eğer, ilişki bittikten hemen sonra bir başka kadınla çift olursa bu uzun süreli olmuyor.
  Ayrıca erkekler kadınlara göre boşandıktan sonra 10 misli daha fazla intihar etme olasılığına sahip.

  Kadınların da ayrılık sonrası hemen kendilerine gelmek için yapabilecekleri var;

  1. Eski erkek arkadaşınız hakkında kötü konuşmayın ama ayrıldıktan sonraki bir ya da iki hafta boyunca mızmızlanmayı sürdürün.

  2. Sorular sorun. Güvendiğiniz bir erkekle yemeğe çıkın ve hesabı kendinizin ödeyeceğini söyleyin. Karşılığında da ondan gerçek bilgiler ve tavsiyeler alın. Ona moralinizin bozulmasını daha fazla istemediğinizi ve ayrılık nedeni hakkında neler düşündüğünü sorun. Bunları bir erkek ağzından duymak sizi rahatlatacaktır. Seçeceğiniz kişinin sizden romantik olarak etkilenmemesi gerekiyor çünkü böyle birisi size gerçekleri anlatmaz.

  Kadınlar stres anında daha fazla akıl alır
  Kadınlar, stres oldukları zaman sosyal çevrelerinden daha fazla ve daha iyi faydalanırken, erkekler sosyal destek için sevgililerine ya da eşlerine danışırlar. Yani bekar olduklarında daha fazla psikolojik ve fiziksel acı çekerler!

  3. Tekrar ilişkiye başlayın. İlişkinizin bitttiği hafta içerisinde iki ayrı erkekle yatmayı istemeyebilirsiniz ancak kendinizi hazır hissettiğinizde yeni birisine kalbinizi teslim etmelisiniz.

  Kalbinden yaralanan normal bir kadın karşı cinsin ona çıkma teklif etmesini bekler. Bunun yerine, seçim yapma şansınızı kullanın. Dışarı çıkın, barlara gidin ya da okulda etrafınıza göz atın. Etrafınızda size en uygun yer neresiyse. Tüm muhtemel adayları değerlendirin ve ne hissedeceğinizin sorumluluğunuzu üzerinize alın.

  Eğer birisinden hoşlanırsanız ona yaklaşmaktan korkmayın. Başınıza gelecek en kötü şey geri çevrilmektir ancak hatırlayın, siz daha önce de reddedilmiştiniz!


  paylaşmak istedim umarım faydalı olur opuyorumnanaktan
   
 2. 4 Eylül 2009
  Konu Sahibi : bir_bulut_olsam
 3. Ally

  Ally Vadideki Zambak Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.072
  Beğenildi:
  23
  Ödül Puanları:
  148
  Bencede ayrılıktan kısa süre sonra başka biriyle birlikte olmak hiç doğru değil,ne kadın için nede erkek için.... Ama fazlada uzatmamak lazım arayı,hayat geçiyo... :içelim:
   
 4. 4 Eylül 2009
  Konu Sahibi : bir_bulut_olsam
 5. irna

  irna Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.862
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  146
  duygusuz şeyler nolcak,
  kardan çok zarar getiriyorsa neden aynı hatayı son hızla yapıyorlar peki
   
 6. 5 Eylül 2009
  Konu Sahibi : bir_bulut_olsam
 7. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148

  Bu soruyu onlara sorsan muhtemelen şu cevabı alırsın "ihtiyaçtan şekerim".
   
 8. 5 Eylül 2009
  Konu Sahibi : bir_bulut_olsam
 9. yasmin45

  yasmin45 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  26 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  500
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  niye yapacaklar ki canım kafa mı war öyle erkeklerde,içi saman dolu mübarek kaydirigubbakcemile3 bi laf war şekerim ya nato kafa nato mermer kaydirigubbakcemile3 (kendi sewgilimi ayırt ediyorum buarada)