Bir erkeğin korkusu...

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve smileeee tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

13 Kasım 2010
    Konu Sahibi : smileeee
  1. smileeee

smileeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    onu tanıyalı 6 yıl oluyor. yaklaşık bir yıldır samimiyetmiz arttı. bazı şeylerin farkındaydım ama bunu karşımdakine söylemek zor. geçenlerde o bana açıldı. sorunlarından bahsetmeye başladı. arkadaşım erkek. çevresiden sürekli tepkiler alan bi erkek. hareketleri yürümesi konuşması... bu durumdan fazlasıyla rahatsız. kendine çözüm arıyor ve benden bi yardım bekliyor. kendisini annesinin büyüttüğünü ve sürekli onu taklit ettiğini söylüyor. küçükken kızlarla ip atladığını oyunlar oynadığını anlattı bana. genelde arkadaşlarının kız olduğunu ve buyüzden sürekli çevresinden tepki aldığından bahsediyor. arkadaşları akrabaları hatta ailesi dahil herkes ona tepkili, önyargılı. o kendisine çözüm ararken insanlar onun yüzüne gülüp arkasından çok rahat konuşabiliyor. ve o bunların farkında. herşeyin okadar farkındaki kendine bir çözüm bulabilmek umuduyla psiolojik yardım bile almaya çalışmış. internet aracılığıyla eşcinsellerle konuşup onları dinlemiş. arkadaşım eşcinsel değil ama öyle olmaktan korkuyor (benim anladığım kadarıyla). sanırım şimdi yardım etme sırası bende. ona karşı nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. yanlış birşey söyleyip onu kırmaktan korkuyorum. elimden geldiğince birşeyler yapıyorum. ne bileyim yanımdayken durşunu, konuşmasını düzeltiyorum. ama daha fazlası gelmiyor elimden... bu konuda benimde yardıma ihtiyacım var.ona karşı nasıl davranmalıyım. o bi erkek olarak bana bu konuyu açtı bende bir bayan olarak bunu görmezden gelemem. ne yapmalıyım...

2. 13 Kasım 2010
  3. ellendesegeneres

ellendesegeneres Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Eşcinsellik takıntısı olabilir...

Benim LEZBİYENLİK TAKINTISI adlı konum var orayı okuyun...

4. 13 Kasım 2010
  5. smileeee

smileeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    yazını okudum. öncelikle geçmiş olsun. umarım arkadaşamınkide sadece takıntıdır. bu konuda ben ne yapabilirim. ona karşı nasıl davranmalıyım...

6. 14 Kasım 2010
  7. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    Müslümansaniz dinimizde ne kadar büyük günah oldugunu anlatmakla baslayabilirsiniz
    hic degilse meyilliyse azalma olabilir Allah korkusundan...Allah yardimciniz olsun...
    internette arama yapin lut kavmi diye yeterli bilgiye ulasirsiniz...

8. 14 Kasım 2010
  9. smileeee

smileeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar ben yeteri kadar açık anlatamadım mı acaba. arkadaşm eşcinsel değil. hareketlerini annesine benzetiyr. diğer erkeklere göre daha kibar davranıyor ve bu yüzden çevresinden tepki alıyor. ama bu durumdan kendiside rahatsız ve düzelmek istiyor.( allah inancı olan bi insan). bunları bana anlatan bi ''erkek''...

10. 14 Kasım 2010
  11. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    Son yazindan anladigim kadariyla bayanlarin tavirlarini sergiliyor ama escinsel degil
    erkek oldugu icinde cevresinden irim kirim tavirlar degilde daha erkeksi haraketler bekliyorlar...

Eger durum bundan ibaret ise ne yapabilirsin ki bazi erkekler karakter olarak yumusak
    kendisinden korkmasin emin olsun ,demekki daha cok merhametli sefkatli bir erkek
    yasi kac yazmamissin ama illa erkek dedimmi vuran kiran sert tipli olmasi gerekmiyor :)

Annesinin yaninda büyümüs ,bir babanin aile icindeki tavirlarini haraketlerini bilmiyor olabilir
    psikolog destegiyle dedigin gibi kendisini bulabilir...

12. 14 Kasım 2010
  13. kelebek_84

kelebek_84 Maddenin en canlısı yürek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    baba figürü olmadığı için anneyi örnek almış kendine.
    kızlarla daha iyi anlaşmasının sebebi onları bi bayan gibi iyi anlıyor olması.
    büyük ihtimalle erkekler ona kaba geliyor olabilir.
    bu durum daha ilerlemeden
    bi şekilde bi amca olsun dayı olsun
    sürekli onunla vakit geçirmeli
    biraz erkeklerin dünyasında olmalı.
    şu an eşcinsel değil belki ama,
    durum ilerleyen zamanlarda büyük ihtimalle
    istemediği yönde değişecektir.
    senin ona verecegin en iyi tavsiye
    mutlaka bi psikologa gitmesi gerektiği yönde olmalı.
    çünkü bu konular hassas konular ve bir uzmana
    işi bilen birine danışılması gerektiğini düşünüyorum.

14. 14 Kasım 2010
  15. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    PSİKİYATRe gitsin. bakın psikolog demiyorum, bilerek büyük harfle yazdım. pskiyatre gitsin. o yönlendirecektir. siz de zerre karışmayın, kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz istemeden de olsa. çünkü bu mevzu bir insanın hayatını tümden etkileyebilecek kadar mühim bir konu. direkt gönderin iyi bi psikiyatre.

16. 14 Kasım 2010
  17. peptyy

peptyy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    eşcinsellik hastalık değildir bu kanıtlandı . benim eşcinsel bir yakınım yada tanıdğım olmadı . güneşi gördüm filminde bir sahne vardı izleyenler hatırlar ağbisi eşcinsel olduğu için kardeşini katlederken son sözü içimi acıttı .(ben şimdi yanına gidince soracağım allah a beni neden böyle yarattın ). ne kadınlık ne erkeklik nede eşcinsellik . herşeyden önce insanlık .

18. 14 Kasım 2010
  19. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    decembercim haklisin ama psikiyatr ilaclarla geri yolluycak
    terapi yapsa dahi o kisa zaman dilimleri icerisinde yapilan konusmalar
    yeterli olmuyor ...

yukardaki kardesin yaptigi gibi arkadasini düsünmesi
    uzun zaman icerisinde ona yardimci olmasi güzel birsey...