Bir fikir verin lütfen...

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve EU1 tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

20 Ocak 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar bu aralar doğalgaz faturasının yüksek gelmesinden dolayı maddi sıkıntı içindeyiz.merkezi sistem olduğu için kısamıyoruz da,üstelik 2 kişiyiz sadece,çocuk yok ve çalışıyoruz sadece akşamları evdeyiz.
    kiradayız ve ev değiştirmeyi düşündük kontratımız aralıkta dolmuştu.

aynı sitede bi ev var kiralık,yeni yapı ve bu sene doğalgaz başlamamış yani soğuk apartmanda 5 aile falan oturuyo elektrikli sobayla idare ediyolarmış.. şimdiki evimizin kirasından da 100tl düşük kirası

hani dedik çıksak o eve,3 ay idare ederiz ufoyla taksitlerimiz de biter rahat ederiz
    şimdiki oturduğumuz evin sahibiyle görüştük
    adam baya kötü oldu sonuçta bütün yakıt parasını kendi ödeyecek ve burda çok kiralık ev var kiracı da bulamaz
    yardımcı olsanız dedik 50tl düştü kiradan ama yine de diğer ev çok daha cazip bizim için

yaa offf diğer evden de haber bekliyolar ama biz karar veremedik şimdiki ev sahibini de mağdur etmek istemiyoruzz
    siz ne dersiniz
    belki benim göremediğim noktalar vardır yardımcı olur musunuz

2. 20 Ocak 2009
  3. bonibon

bonibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evler birebir ayniysa düsündürür gercekten... seneye kadar maddi durumunuz daha iyi olacak ve dogal gaz yüzünden yine sorun yasamayacaksaniz düsünülebilir diger ev. ama hersey ayni olacaksa hic degmez. ev sahibini düsünüyor olmaniz büyük incelik. ama yetrince erken haber verirseniz cevrede o da yeni kiraci aramaya baslayabilir... sonucta zorluk yasiyorsunuz ve cebiniz de düsünmeniz gerekli...

4. 20 Ocak 2009
  5. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Şimdi yeni taşınacağınız evde doğalgaz yok bu sizi daha zorlar canım çünkü Mart ayına kadar malum havalar soğuk oluyor....

Eğer çok zorlanmayacaksanız ev sahibi de 50 Tl indirim yapmış bence kışı çıkarın....

Diğer eve depozito vereceksiniz, mesafesini bilmiyorum ama nakliye ücreti var taşınıp yerleşme ayrı bir dert....

Yinede siz bilirsiniz canım.... Hepimizin hakkında hayırlısı olsun valla bu doğalgaz faturaları hepimizi mağdur etti....

6. 20 Ocak 2009
  7. gugukkusu

gugukkusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Offf offf zor valla canım bu sene de havalar soğuk.Allah yardımcımız olsun.Eğer diğer evde daha rahat oluruz diyorsanız taşının.

8. 20 Ocak 2009
  9. EU1

EU1 Guest

offff bilemiyorum yarın karar vermemiz gerekiyo ama hala yüzde elli yüzde elli
    kararsızlık çok kötüymş yaa

10. 20 Ocak 2009
  11. ufoyla idare edibelirsiniz akşamları cok mantıklı cebinizi düşünün..orijinal ufo dışındakiler aşırı elektrik yakıyor.ufo ise 8saatte 1.5ytl cidden hesaplı..
    ama su da var kapadıgınız an oda soğuk oluyor.ve diger odalarda tabi..kararınızı verin..ben kombiyi pek kullanmam ufoyla idare ediyorum ama tek basımayım genelde ve akşamalrı evdeyim..

12. 21 Ocak 2009
  13. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım merkezi sistemden kastın şu herhalde..apartmna ortak geliyor fatura sonrada kaç daire varsa arasında paylaştırılıyor değilmi? ben olsam çıkardım o evden..sonuçta hem doğalgaz pahalı hemde çalışıyormuşsunuz..kaç saat yakıyorsunuz ki..sen ev sahibini düşüneceğine kendini düşün..hem yeni apartman hemde kira ucuzmuş..ya ufo ile idare edin yada soba alın..kömür alın birde fındık..inan biz soba yakıyoruz..fındık desen koca çuval 10 gün gidiyor bize...günde 1 defa soba yakıyorum akşama kadar yanıyor..kömürde alırsın ooohhhhhhh mis gibi...fındıkla yaktığım soba akşama kadar yanıyor...çokta güzel ısıtıyor valla...bence taşının

14. 21 Ocak 2009
  15. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Eşim tutturdu Merkezi sistem eve geçelim diye
    Oysa İkimizde çalışıyoruz aylık Doğalgaz giderimiz 200 bulmuyor bile
    ısınma ocak sıcak su dahil..

Bence bir an önce kombili eve geçin canım.
    Hem çok para veriyorsunuz
    Hem Ev daha güzelmiş.

Yada Kışı geçirin tercih senin.

16. 21 Ocak 2009
  17. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    güzelim bak ne güzel ev sahibin var indirim yapmıs bizim ev sahibi mümkü olsa her ay zam yapacak hem taşınmak da ayrı masraf demek nerden baksan 1 milyarı bulur ıvırı zıvırı bu evd oturmak daha ekonımik ouyor o anlamda hemde konya da sınız ben izmirde kısı zor geçriyorum soguk oldumu evimiz korkunç sguk oluyo hem ufo da hiç ısıtmyor ben hiç memnun değilim hediye geldi zaten bizede para verip ufo alacağına klima al aynı para nerdeyse yazında serinlersin klima ile

18. 21 Ocak 2009
  19. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    zor bi karar
    kendince tabikide haklısınız
    taşınmak çok büyük bi külfet helede soğuk havada

bugün karar verecektiniz neye karar verdiniz canım :uhm: