Bir fikri olan varmi arkadaslar !

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve zemmrax tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1 Kasım 2010
    Konu Sahibi : zemmrax
  1. zemmrax

zemmrax hastasiyim...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu dert sizdede varmi bilmiyorum ama oglum geceleri cok dönüyor ve saat basi, yada 2 saatte bir uyaniyor meme verince yeniden uyuyor ama bu arada ben perisan oluyorum. Yakinligimi istiyor diye yanima aldim artik huzur bulup rahat uyusun diye ama yok. Onun uyanmasinin disinda sürekli döndügü icin üzerini aciyor ve her seferinde örtüyorum. Artik bende hastalik oldu döndügünü duyup hemen uyaniyorum. tabi buna uyumak denebilirse... Normalde uykum cok agirdir ama artik uyudummu uyanikmiyim anlamiyorum hic.
    Deneyebilecegim farkli bir yöntem daha kalmadi yani üsüyor diye sicak tutmaya calisiyorum, sicakliyor diye odayi serin tutuyorum yine dönüyor yine yönüyor. ne oluyor anlamadimki. zaten terleyen bi cocuk. asiri terlemesi var. bi terledimide haliyle üsüyor. beyefendiye uyku tulumu giydiriyorum onlada isitamiyorum kucagima almadan isinmiyor. Acda yatirmiyorum zaten emerek uyuyor yani ac susuz kalmasida mümkün degil.
    Doktorlara sorsaniz cogu bagirta bagirta yerinde ve kendi basina uyumaya alistiracaksiniz diyorlar ama ben buna karsiyim. Fayda yerine cocugun ruh sagligini zedeleyip güven kirikligi ve korku olusturacagindan eminim. Zaten bende hayatta böyle biseye dayanamam. Daha merhametli bir yol secmek istiyorum.
    Oglusumun disleride geliyor ama ondan oldugunu pek sanmiyorum cünki 2-3 aydir geceleri böyle uyanir oldu yani dis onu bukadar uyandiracagini vede bukadar uzun sürecegini sanmiyorum.
    Bunu yasayanlar varmi, ah bana bi care. Bildiginiz tecrübeleriniz varsa paylasirsaniz sevinirim. :KK36: :KK43:

2. 2 Kasım 2010
  3. hece

hece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    203
    Ödül Puanları:
    78
    Bunu birebir yaşadık biz yeğenimde, hemde yıllarca:KK43:
    Nedenini bizde çok düşündük çeşitli çözümler üretmeye çalıştık, hepsinde de başarısız olduk ve en son bulduğumuz kesin çözüm üzerini hafif giydirip odasını sıcak tutmak oldu.

4. 2 Kasım 2010
  5. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynen durum bizdede var .Çok dönüyo sıcaktan oldugunu pek snamıyorum cünkü bizim ev pek sıcak olmaz ona ragmen dönüyo.üstünü cok acıyo saat bası uyanıyo yada 2 saate bir ve emerek uyumadıgı zamanlarda oluyo hiç bi sıkıntısı yoksa uyuyo ama bazende tutturuyo mecbur ayagımda sallıyorum.Bunun pek çözmü oldugnu sanmıyorum bazı cocuklar yapı itibariyle cok sakin aksam yatır sabah kaldır halinde.Ve bende kendi basına aglaısn da uyusun kesinlikle yapamam iyi kötü gidiyoruz bakalım.Allah bol sabırlar versin hepimize.Ama suan cok uykum var ve basım felaket agrıyo

6. 2 Kasım 2010
  7. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bizimki de cok donuyor ama oyle her saat basi uyanmiyor ,yataginin carsafini degistirdim ben kis geldigi icin bez degil yumusak pamuklu olanlardan simdi daha az donuyor,heralde bez de usuyordu,zaten uzerini hic ortmuyorum,cunku cok donugu icin battaniyeye dolasiyor kurtulmaya calisirken aglayarak uyaniyor,zaten evin ici soguk degil ben de ortmuyorum ustunu.

Gecen de basini yatagin diger tarafina koydum acaba tersine mi geliyor diye cok guzel uyudu cunku bende de oyle bir cinslik var asla yatagin sag tarafinda uyuyamam illa ki solda uyuyacagim,sen de dene.Insallah ne demek istedigimi anladin :KK3:

Her uyandiginda emzirmeni tavsiye etmem o sekilde alistirirsan hem memeden birakmakta cok zorlanirsin hem geceleri daha cok aglar ve o sekilde de ruh sagligi zedelenir ,eger aglatarak uyutma taraftari degilsen memeden kestiginde kesin aglayacak hemde daha cok cunku asil o zaman istedigini alamayinca guvensizlik olusacak bu durumda.
    Zaten aglatarak uyutmak istesen bile cok zor,cunku 1 yasinda olmus oglusun artik neyin ne oldugunu daha iyi biliyor.O Dedigin uygulama daha erken yasta yapiliyor 5-6 aylikken.

8. 2 Kasım 2010
  9. mars34

mars34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Tam da aradığım soru buydu.Benimle aynı kaderi paylaşan başka anneler var mıdır diye bakarken bu başlığı da bakayım dedim.İyi yapmışım.Büyük kızıma 10.ayından sonra gece saat 12:00 biberonla mama verip sabaha kadar uyudum.Şuan 4 yaşında gece kalktığı ya da erkenden kalkıp oturduğu zamanlar çok nadir.Küçük kızım ise ilk 3 ay sabahın ilk ışıklarına kadar ağlayan kolikli bir bebekti.Ondan sonrada 1 yaşında olmasına rağmen her gece 5-6 defa ağlar uyanır ,oturur hatta başka odaya gider.Aynı şekilde Onu da biberonla mutlaka acıktığını düşünerek besliyorum.Yine de fayda etmiyor.Yanında yatıyorum mecburen.Kalkınca beni görmezse yatmıyor.İnsanın sinirleri çok yıpranıyor.Bence sebep çocuğun huyu diyebilirim.İnşallah bir gün deliksiz uyuruz.

Son düzenleme: 2 Kasım 2010
  10. 2 Kasım 2010
  11. nisannur

nisannur Utku Çınar'ım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynen senin durumunu yaşıyorum canım oğlum 13 aylık ve herseyı aynı bizimde dişlerimiz geliyor hemde aynı andaa 6_7 tane allah yardımcımız olsun.....

12. 3 Kasım 2010
  13. zemmrax

zemmrax hastasiyim...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hepiniz cok sagolun verdiginiz fikirler ve paylasiminiz icin arkadaslar. :KK16: Yalniz degilmisim.
    Anladigim kadariyla biseyden rahatsiz olduklari icin dönüp durup uyaniyorlar bunlar. dün bende odanin kaleriferini acip yattim bayagi bi sicak oldu icersi (hicde yatamam kaleriferli yerde ya bi deneyeyim dedim). Daha az döndü. Yine ince örttüm. Ama yinede gece ayaklarina hafif dokunup bakiyorum üsüyormu diye halen soguk oluyor. hamamdami yatirmak gerekiyor anlamadimki bu cocugu. örtüncede ayaklarina dolandigi icin sinir oluyor.
    cok pimpirikli olucak demek bizimkiler eyvaaaaahhh yandikkkkk. Gece uyaninca meme vermiyim dedim kafasini oksadim yanina sokuldum filan hepten delirdi sinirlendi. aman aman deyip memeyi verdim hemen sesi kesildi.
    :KK5:
    Hepimizin Allah yardimcisi olsun. Tez zamanda su disler cikar, rahatsizliklari ortadan kalkar yada huylari düzelirde kurtaririz insallah.!:KK24:

14. 3 Kasım 2010
  15. hemxsxirem

hemxsxirem gamzeli kelebeğim beniiim Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı sorun bizde de var. hem her uyandığında emmek istiyor, memeyi vermezsem sinirleniyor daha çok ağlıyor, hem de habire dönüyor hem de ne dönmek, beşik dar geliyor, hareket edemediği için kendi kendini uyandırıyor bu sefer. bende her dakka mızıldanmasından bıktım, yanımıza alıyorum artık. yanmızda da ortamızda yatıyor, döne döne kafası benim yanımda ayakları babasının kafasında oluyor. çok sık uyanıyor, 10 aylık oldu kızım ama hala 40 lı bebek gibi.

ne yapsak bilmem ki? :18:

16. 3 Kasım 2010
  17. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    gece uyanmasına bir cözüm bende bilmiyorum. ama terliyor demisin cok burda özel termal atletler satılıyor. ter emici özeligi var. ben büyük kızıma onlardan alıyorum ve cok rahat ettim. oda cok terler ve okullda sürekli atlet degisdirme imkan yok tabiki. almanyada vardir belki. cok kalın degil bunlar cokda sıcak yapmıyor yani. yani kızım cok terleyen bir cocuk daha fazla terleme yapan birsey degil bu,sadece teri emiyor ve vücudu sogmuyor.
    burda mothercare ve marks and spencerde va

18. 3 Kasım 2010
  19. zeze26

zeze26 günışığımsın,tek günışığı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aaaa..bizi anlatmışsınız:)))yaşasınız yalnız değilmişim..kafayı yemek üzereyim çünkü...uykusuzluk başıma vurdu..sorun açlık,üşüme değil zannetmiyorum..çok denedim..benimki gece 1 kez ya emer ya emmez..su da içmez..sanırım sadece yanında olduğumuzu bilmek istiyo ya da klasik..diş sancısı var..her neyse bir an önce bitsin benim pilim de bitti,sinirlerim de yıprandı..

gece öyle oldum ki..bi bakıyorum boş yastığı sallıyorum:KK53:eyvah çocuğu düşürdüm diye telaşla yere bakıyorum yok..bi bakıyom beşiğinde uyuyo:)))acaba emzirdim mi ben bu çocuğu,acaba uyuttum mu diye tereddütte kalıyorum..saatler birbirine karıştı iyice:))sersem sersem sabahı ediyoz işte..öyle de okula gidiyom...kafa mı kalır,her şeyi unuttuğumdan çocuklara soruyom..