Bir Göz Kalemi İle 25 Numara ...

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve Japon KIZ tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

6 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Japon KIZ
  1. Japon KIZ

Japon KIZ IŞIL' IM Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Bir göz kalemi ile neler yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü? İşte size 25 süper taktik…

1- Kaşlarının daha kalın ve belirgin görünmesini istiyorsan, göz kalemini kaş kalemi olarak kullanabilirsin.
    2- Koyu renk farın mı bitmiş? Siyah, gri ya da kahverengi kalemlerin ile göz kapağını boya ve bir pamuk yardımıyla dağıt.
    3- Geçici dövme yapmak için göz kalemini kullanabilirsin. Tek yapman gereken istediğin şekli çizmek! Üstelik beğenmezsen yıkayarak kolayca çıkartabilirsin.
    4- Not almak için kalem bulamadın mı? Göz kalemin bu iş için birebir!
    5- Kedi gözlere sahip olmak için çektiğin kalemi göz bitiminden şakaklarına doğru uzatman yeterli!
    6- 60’ların modasına uymak istersen, kaleminle yanağına bir ben kondurabilirsin!
    7- Göz kalemi erkeklere de çok yakışıyor! Johnny Depp bunun en büyük kanıtı! Sen de erkek arkadaşının gözlerine sürmeyi dene:)
    8- Uzun saçların seni bunalttı ve yanında toka yok… Saçlarını dolayıp topuz gibi yap ve kalemini saçlarının ortasına batırarak toka olarak kullan!
    9- Japonlar gibi çekik gözlere sahip olmak istiyorsan, göz kalemini üst ve alt kirpiklerinin ortasından başlayarak göz bitimine kadar kalem çek!
    10- Resim yaparken fonu renklendirmek için göz kalemini kullanabilirsin! Kalemi yatay olarak tutup kağıdı boya ve sonra da parmağınla dağıt!
    11- Okuldaki tiyatro gösterilerine hazırlanmak için göz kaleminden faydalanabilirsin. Kedi bıyığı yapmak, göz altında morluklar oluşturmak için siyah bir göz kalemi yeterli.
    12- Eğer beyaz tenliysen, kahverengi göz kalemi çekerek yüz hatlarını yumuşatabilirsin!
    13- Gözlerin büyükse, iç kısımlarına kalem çekerek onları daha küçük gösterebilirsin.
    14- Gözlerini daha büyük göstermek istiyorsan, alt ve üst çevresine kalem çekmen yeterli!
    15- Gözlerin aşağı doğruysa, kirpik diplerine düz şekilde kalem çekerek hoş bir görüntü elde edebilirsin.
    16- Gözlerinin çekik görünmesini istiyorsan, göz pınarından başlayıp gözün bitiş çizgisine kadar kalem çekmelisin.
    17- Gözlerinin iç ve dış kısmına kalem çekmen, bakışlarının daha da anlamlı olmasını sağlar.
    18- Göz kalemini çektikten sonra bir kulak çubuğu ile çizgiyi dağıtmayı dene. Böylece Cansu Dere’ninki gibi buğulu bakışlara sahip olabilirsin.
    19- Alt göz kapağına beyaz kalem çekersen, gözlerinin daha parlak görünmesini sağlayabilirsin.
    20- Gözlerin birbirinden uzaksa, göz ortasından göz pınarına kadar alt ve üst kısmına kalem çekmelisin.
    21- Gözlerin birbirine yakınsa, ortasından göz sonuna kadar alt ve üst kısmına kalem sürmelisin.
    22- Kaşlarını daha uzun göstermek istiyorsan, uygun renkli bir göz kalemi ile kaş çizgini uzatabilirsin.
    23- Renkli gözlüysen, renkli göz kalemleri kullanmayı denemelisin. Mavi ve yeşil tonlarındaki kalemler bakışlarını yumuşatır.
    24- Sadece üst kirpik diplerine kalem sürmen, gözlerinin daha kalkık görünmesini sağlar.
    25- Düz renk bir tişörtünün üzerine istediğin deseni çizip geçici bir süreliğine yeni bir tişörte kavuşabilirsin.

hihoyyythihoyyyt

2. 6 Ocak 2009
  3. CHOCOLATEA

CHOCOLATEA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Göz kalami deyip geçmemek lazımmışkaydirigubbakcemile3. Capon sen bunların kaçını yapıyorsun-tatlicadiarzu-?

4. 6 Ocak 2009
  5. DreamLover

DreamLover Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    valla en 7 tanesini yapıyorum ben diyebilirim
    kalemsiz asla olmaz diyenlerdenim
    makyaj yapmasam bile göz kalemi mutlaka kullanırım

6. 6 Ocak 2009
  7. pembeinci

pembeinci Canan & Murat Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    göz kalemi sen nelere kadirsin ...
    asla vazgeçmem göz kaleminden benim olmazsa olmazım.

8. 7 Ocak 2009
  9. AnnemBirMelek

AnnemBirMelek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    farsız yapabilirim ama göz kalemsiz asla.gözleri vurgulamak için gözkalemı şart

10. 17 Ocak 2009
  11. derinderin

derinderin huzurlubirhayatistiyorum. ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3.863
    Ödül Puanları:
    163
    gözlerime fardan başka birşey süremiyorum:S
    çıkarması zor oluyor...

12. 25 Eylül 2010
  13. senemsaruhan

senemsaruhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    gözkalemii en önemli makyj malzemesii

14. 25 Eylül 2010
  15. papatyam58

papatyam58 ŞipidikYüzenGurbaa Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Wayy be neler varmış ben sadece gözüme sürüyorum

16. 26 Eylül 2010
  17. pnrarsln

pnrarsln güneşe aşık . . . Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    kalem olusn yater bana
    hangi markalrı kullnıyosunuz kızlar

18. 19 Ekim 2010
  19. VivaLaJuicy

VivaLaJuicy :) Üye

Beğenildi:
    2.253
    Ödül Puanları:
    238
    Geçici dövme yapıyordum ben göz kalemiyle. Vayy salak kafam. sempatiksalakcinni
    Tabi herkes de gerçek sanıyordu. Baya havam olmuştu. sempatiksalakcinni
    13, 14 yaş civarı yaptığım bir şeydi. :CüvCüv: