Bir gün mutlu...Dört gün mutsuz.......

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EU1 tarafından 31 Mart 2009 başlatılmıştır.

31 Mart 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

EŞİMLE ÇOK DENGESİZ BİR İLİŞKİMİZ VAR İNANIN BAZEN ÇOK MUTLU EDİYOR BENİ BAZEN İSE NEFRET ETTİĞİMİ HİSSEDİYORUM ONDAN.ÇOK BASİT ŞEYLER YÜZÜNDEN BİRBİRİMİZİ KIRIYORUZ SONRA BARIŞIYORUZ HEMEN AMA TEKRAR OLUYOR AYNI ŞEYLER VE BEN HER TARTIŞMADAN SONRA YETER BIKTIM SENDEN AYRILMAK İSTİYORUM DİYORUM:KK43:ELİMDE DEĞİL ÇOK ÇABUK KARARLAR VERİYORUM.SANIRIM HALA GENÇLİĞİN VERMİŞ OLDUĞU BİR CAHİLİK VAR ÜZERİMDE.HENİZ 19 YAŞIMDAYIM VE 9 AYLIK EVLİYİZ.....
    NE YAPICAM BİLEMİYORUM.ÇOK BUNALDIM.AMA EŞİMDEN AYRILAMAM .ÇÜNKÜ AİLEMİN YANINDA DAHADA MUTSUZDUM EVLENMEDEN ÖNCE.senağlama

2. 31 Mart 2009
  3. PeSpEmBe

PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bunun sakıncalı bir söz olduğunu düşünüyorum... Bu cümleyi her kavgadan sonra sarfederseniz , ilerde karşılığını alma olasılığınız artar ... Eşiniz de öfkeyle " ben de bıktım , ayrılalım ya ..." hatta

daha da ağır bir şekilde karşılık verirse bu sefer gururunuz incinmiş olacak , üstüne üstlük yıpranacaksınız ve sözünüzün bir hükmü de kalmayacak ...

Henüz 9 aylık evli biri için "ayrılma" kelimesi en son kullanılacak söz olur ancak ... Canına " TAK" deme durumunda yani...Aksi takdirde yıpratır evliliği...

Her evde tartışma oluyo olmaz mı , ama kırmayın birbirinizi... Hemen de barışıyormuşsunuz , bu bile çok önemli bence...

Yanlış anlamayın sadece okuduklarımdan hareketle sizin sözünüzün kırıcı olduğunu düşündüm ... Kırıyorsunuz ama kırılmak istemiyorsunuz ...

Bence önce kendinizi düzeltin eşinizden önce...

NOT:Yaşınızın küçük olmasından dolayı böyle yaptığınızı düşünüyorum ben...

Son düzenleme: 31 Mart 2009
  4. 31 Mart 2009
  5. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    eşin kaç yaşında merak ettim. Yaşınızın verdiği toylukla biraz fevri olduğunuzu düşünüyorum
    Evliliğiniz çok yeni birbirinizi bu kadar kısa zamanda yıpratırsanız başa çıkamazsınız.
    Ayrıca her tartışmada ayrılalım demekte neyin nesi oluyor?
    Ortada ciddi birşey yoksa bunu aklınızdan bile geçirmeyin, kendinize yazık.
    Hem ayrılamam deyip hemde bunu sık sık dile getirmek ne kadar doğru.
    Adamın canına tak edip birgün tamam hadi ayrılalım derse ne cevap vericeksin
    Aklınızı başınıza alın gençliğinizin ve evliliğinizin kıymetini bilin.
    Zira ortada sorun edilcek bir konu yok , yada var mı?

6. 31 Mart 2009
  7. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ''ELıMDE DEĞıL ÇOK ÇABUK KARARLAR VERıYORUM.SANIRIM HALA GENÇLıĞıN VERMıŞ OLDUĞU BıR CAHıLıK VAR ÜZERıMDE.HENıZ 19 YAŞIMDAYIM VE 9 AYLIK EVLıYıZ.....''

yasınız kucuk demıssınız ama suda varkı evlılıge hazır hıssetmeseydınız kendınızı evlenmezdınız.. sorunlarınızda yasınızın ve cahıl oldugunuzun arkasına saklanmanız tuhaf geldi bana acıkcası..

eşinizle tartısmaya gırmemeye calısınınız bence.. ikiniz içinde en faydalı olan bu ,,,
    kavgalarda genelde bi tarafın alttan alması gerekıyor ( ben haksızsam susarım ama haklıysamda sonuna kadar savasırıma ma erkekler bunu genelde sındıremezler ve ben haklı oslamda ''pappbuc kadar dilli'' olurum )

çok buyuk kavgada etsenız eşinize bıktım yeter gibi cumlelet kurmayınız , bide soyle dusunun esınız nasıl bir meslekte bılmıyorum ama sonucta her işin kendıne has zorlugu sıkıntısı var.. işyerınde o gun için kotu bişey olmus olabılır ve eve gelınce sızede patlamıstır sonucta..

unutmayın ''öfkeyle kalkan zararla oturur ''

8. 31 Mart 2009
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.629
    Ödül Puanları:
    363
    Hiç kimsenin evliliği dört dörtlük değil ki.:nazar::nazar:
    Herkes bir gün gülüyor,yarın ağlıyor..
    Ama kırıcı sözlerden kaçının.Hele ki "bıktım,ayrılalım vs." hiç doğru değil bence..
    Siz boşanamam diyorsunuz ama Allahım saklasın eşiniz boşanmaya karar verise ne olacak?:çok üzgünüm:

10. 31 Mart 2009
  11. acemiperi

acemiperi Şükür Rabbime Üye

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153
    Sanırım alışma dönemindesiniz tartışma olması normal ama her tartışmanın ardından ayrılık kararı almak normal değil. yaşın çook genç erken evlenmişsiz o yaşta o sorumluluk iyi cesaret valla.
    eşinden sırf ailenin yanında rahat edemem diye ayrılmıyorsan sorunların büyür. önce eşini anlamaya çalış kendini daha iyi ifade etmeye çalış
    geçici bir dönemdir atlatırsın inşallah

12. 31 Mart 2009
  13. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok normal çünkü daha birbirinize nasıl davranacağınızı tam olarak anlamadınız çünkü daha 9 aydır evlisiniz.Birbirinize alışmaya başlayınca her şey düzene girecek.
    Aradan seneler geçtikçe düzelecek bu durum,çok büyük meseleler olmadığı sürece zamanla rayına oturacaktır evliliğiniz.
    Sevgiler

14. 31 Mart 2009
  15. purplem

purplem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok gençsin evlilik için 19 yaş nedir ki.
    her evlilikte kavgalar olur. bence eşine boşanalım falan deme.körükleme olayları.
    ilk yıllarda olur böyle kişilik çatışmaları.

16. 31 Mart 2009
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    diğer konularınızı da hatırlıyorum.
    sürekli eşinizden şikayet eden bir durumunuz var.
    aşkım bitti yeniden aşık olur muyum, ondan soğudum vs.. aynı şeyleri yazdınız hep..
    madem bu evlilik bu kadar çok acı veriyor size, kaç aydır sürekli yakınacak kadar neden evlendiniz?
    ailemle daha mutsuzdum evlenmeden önce diyorsunuz ya; şimdi daha az mı mutsuzsunuz?
    yani gene mutsuzsunuz ama daha az??
    hedefiniz niye daha az mutsuzluk yerine mutluluk olmuyor??

eşinizin yakışıklı, iyi ve seven biri olduğundan bahsetmiştiniz..
    acaba sürekli aynı şeyleri söyleye söyleye kendinizi dolduruyor olabilir misiniz?

18. 31 Mart 2009
  19. EU1

EU1 Guest

Inanın kendimi çok bunalmış hissediyorum çok...eşime aşık değilim bunu anladım bu geçen zaman içerisinde.birde .çok hayal kırıklıklarım oldu eşim ve ailesinden yana...duygularım çok dengesiz zamanla düzelirmi bilmiyorum ama onu kendimden soğuttuğumunda farkındayım artık.:çok üzgünüm: