Bir günümüz...

Konusu 'Ocak Anneleri' forumundadır ve montesori tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

17 Ocak 2010
    Konu Sahibi : montesori
  1. montesori

montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    oglum yaşına girdi ama hala bir düzen otutturamadık malum kardesi de olucakakannehir bazı topiklerde okuyorum 8 de kalkar 10 da yatar 1 de şunu 3 de bunu yer yatar şöyle yapar böyle eder diye :nazar:ocak bebeleri hariç hepsi kurulu düzen kaydirigubbakcemile3bizim nasıl geciyo bir günümüz :KK46:ne zaman kalkarlar :ecrin_bebek:ne yerler cokacimcoooknasıl uyurlar aklinialirimsmilehangi oyuncak ilgisini ceker neden hoslanır kural koyarken ne gibi zorlukları asarız alsanaalsanasmilefilan falana gerci gec acılmıs bir topik ama zararın neresinden dönsek kardır dimi ama:hulya:

2. 17 Ocak 2010
  3. montesori

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ben yazıyım da acılısı yapıyım metin bizle yatıyo gerci yatagında uyuyo ama uyurken bile özledigimiz için aramızda yatıyo eger ben o gün işe gitmediysen 6 da kalkıyokötükedihüsobabası evde oldugu için ben gidince 9-10 a kadar uyuyomus mafoldumbenben varken uyusa yaalsanaalsanasmileneyse 9 da devam sütü cavdar mısır tahılının içine keçi peyniri yumurta pekmez ıhlamur yada portakal suyu karıstırıyorum miniminicik bir kase yiyo ama mutlaka reklam izlicek mümkünse bayan olcak reklamda laelaelaelaelaehadise filan lülülülülülü2 saat sonra muz cici bebe yogurt karısımında yine minik kase sonra yatar ama saat filan yok canı ne zaman isterse ayakta da sallanmaz nerde sızarsa 2-3 saat uyur:nazar:kalkar tarhan köfte balık sebze cesitlerinde birini güç bela yer ama ekmek agzına sürmez cok sonra bir biberon portakal suyu aksam da gece muhallebisi yer yatar altını almak kabus illa reklam olcak yoksa her yer bokkötükedihüsoama bunun dısında tv acılmaz...
    oyuncak olarak da ilk arabam playskool un iç içe gecmeli küpleri geri gidip güç alınca ileri giden arabalar pet şişe içine nohut ıvır zıvır koydum onlar ilgisini ceker ....bu kadar:kahve:

4. 17 Ocak 2010
  5. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ah canım topik güzelde bizim hiç düzenimiz yok valla bugün 11 de yattıysa yarın gece 3te yatıyor çözemedim gitti tabi yatış saatine göre kalkış değişiyor zaten yemesi ayrı dert bugün yerse yarın yemiyor uyku olayı sabit yanlız ayağımda sallanarak uyuyor oyuncak desen en fazla 5 dakka oynuyorsonra sıkılıp üç beş çekmece boşaltmaya yada mutfak dolaplarını boşaltmaya gidiyor kuralları hiç sevmiyor benim oğlum pek özgüğrlük meraklısı

6. 17 Ocak 2010
  7. linay34

linay34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eguş sabah 9.9,30 gibi kalkar
    10-10,15 gibi babası tarafından kahvaltısı yedirilir..
    uyandıktan 2-3 saat sonra uykusu gelir ve öğle uykusuna yatar..
    bu arada babasıyla oynar,arka odaya gider dolapları karıştırır
    yatak odasına gider babasının gömleklerini çeker düşürür dolabından
    oyuncaklarıyla oynar..babasının sıktığı taze meyve suyunu içer..
    uyandıktan sonra 2,30-3.00 gibi çorbasını veya yemek ne varsa onu yer..
    o saatte ablası gelir onunla ve kendi kendine oynar yine
    saat 4,30-5,00 gibi ablası tarafından yine uyutulur ama ben bu uykuya itiraz ediyorum
    ama dinlemiyorlar ve abla kardeş uyuyorlar..çünkü saat 6 gibi uyanıyor gece geç uyuyor bu sefer
    saat 7 de ben gelince yarım saat meme keyfi yapar,sonra benimle birlikte mutfakta vakit geçirir
    o karıştırır ben kızarım bağırırım ama dinlemez kaçar gene gelir karıştırır..
    9,00-9,30 gibi muhallebisini yediririm ve 10,00-10,30 gibi de uyur
    eğer ikinci uykudan geç kalkmamışsa hemen uyur yoksa biraz uğraştırır beni
    kısaca yaramaz ama yinede uysal bir çocuk..

müzikli oyuncakları çok seviyor,onunla oynanmasından keyif alıyor..
    ama ben yavrumu günde sadece 3 saat görebiliyorum maalesef..

8. 17 Ocak 2010
  9. montesori

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    hehehehe guclubacismileben anormal degili yani....
    ya ne biliyim baska topikleri okuyunca kendimi mutsuz hissettim ocak bebekleri hep böyle sanırım ...:eek:klava:

10. 17 Ocak 2010
  11. montesori

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    bizde de vardı o ikinci uyku kaldırdım rahat ettim annem cocuk uyuyarak büyür diyo ben bir kere uyutulmasından yanayım o uyku da güç topluyo sonra aksam gec saatlere kadar bana bacaksız boyuyla gövde gösterisi yapıyodu :))

12. 17 Ocak 2010
  13. linay34

linay34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ayağında ki çoraplarını çıkarıp tekrar giymeye çalışır giyemez sinirlenir
    ama bir süre öyle oyalanır :)))aynı şekilde yelek hırka ne bulursa giymeye çalışır
    alttan girer üstten çıkar beceremez :)

14. 17 Ocak 2010
  15. linay34

linay34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    valla abla kendide uyuduğu için beni dinlemiyorlar sıpalar...

16. 17 Ocak 2010
  17. montesori

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    degişik bir oyunkaydirigubbakcemile3bizimki de coraplarını cıkarır yer sırılsıklam agzından alırsın -tatlicadiarzu-

18. 18 Ocak 2010
  19. barcli

barcli ELVİN'İM ABLA OLUYOR Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    elvinin sabah ne zaman kalkacağı belli olmuyo ama en geç 10.30'a kadar uyur..eğer erken yatarsa 8.30 veya 9 gibi kalkar.kahvaltısında bi gün karışık mama(ya irmiiğin içine pekmez peynir ceviz yada sütün içine cici bebe pekmez peynir vs)bi günde peynirli omlet yer yanında ıhlamur veya süt içer.saat 1.30,2 gibi bi portakal içine bi tane muz ezerek cici bebele onu yer.sonra emer uyur...uzun uyursa bi kere uyutuyrm uyumazsa eğer 2 kere uyuyo günde gecede 11.30 gibi uyuyo.. neyse öğle uykusundan kalktıktan sonra çorba yoğurt yada o akşam ne varsa balık tavuk köfte onları yer.yatmadan bi saat önce de muhallebisini yer..düzenimiz böle bizim..
    bu aralarda yaptığı yaramazlıkları yazmıyrm..çünkü hangi birini yazazağımı şaşırdım...her yeri karıştırmasını çok sevio oynadığı oyuncak yok hiç sepeti önüne koyuyrm napıcak die önüne oturup oyuncaklarnın yüzüne bile bakmadan tek tek içinden alıp fırlatıyo nereye giderse artık her yer oyuncak dolu hiç toplanamıyrm mutfak girş hol her yerde bişiler mevcut..