Bir ilişkiyi kurtarabiliriz belki...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve SorunluyumSorunlu tarafından 6 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Eylül 2008
    Konu Sahibi : SorunluyumSorunlu
  1. SorunluyumSorunlu

SorunluyumSorunlu Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaslar bu olay çok yakın bir kız arkadaşımın başına geliyor.
    Bu kızın başka bir şehirde çıktığı bir çocuk var.10aydır falan çıkıyorlardı olay olduğunda.Aralarında mesafeler var ama seviyorlar birbirlerini.Ne kadar tartışsalarda kopamayıp barışıyorlar.Birgün kızla çocuk çok büyük kavga ediyolar.Çocuk kıza bitti ilişki diyor.Tam 1 hafta kız arıyor ağlıyor.Hatta ilişki bitti diyo çocuk ama kızla msnde konuşurken ağlıyor bir yandan.Derken barışıyorlar ve birgün kız çocuğun msnine giriyor ve birine yolladığı maili ve orda yazan adresi görüp hemen çocuğun şifreyi deniyor.Msn açılıyor.Erkek arkadaşının kızdan habersiz kullandığı bir msn.Msnde bi grup var askım askım diye.Alttaki gruptada 900 küsür kişi.Kız deli oluyor tabi hemen arıyor.Kim bu falan diye.Çocuk diyoki bitsin ilişkimiz ne anlatıyım falan diyor.Kız ısrarla anlat diyor.Çocukta üniversiteden arkadasının arkadası olduğunu.Üniversitedeki arkadasının onların orda oturduğunu.1haftalığına msnde askım askım diye grupta olan kızla geldiklerini.Çocuk arkadaslarını ve o kızıda eve yemeğe götürdüğünü annesi varken.Hatta annesinin o kızı beğenmediğini sonra birdaha orda görüşmediklerini sadece kızı uğurlamaya garaja götürdüğünü sonrasında kızla telde ve arada msnde yazıştıklarını ama kızın aradığını söylüyor.Seninle ilişkimizin kötü gittiği bitti dediğimiz dönemde oldu sonrada kıza arama demek için bahane bulamadım.Çünkü ailemede o kızada ilişkimizin bittiğini söylemiştim diyo.Arkadaşım çocuktan o kızın telini istiyor.Çocuk veriyor numarayı.Kız konuşuyor o kızla gerçekten çocuğun anlattığı gibi sadece telden görüşüyolarmış arada.Çünkü esas kızla oğlan telden görüşürler durmadan.Çocuk sonra yemin etti tövbe etti artık gizli hiçbir şeyim kalmadı bundan sonra senden başkası olmayacak dedi.Arkadaşım yakaladığı o msn adresinden bikaç arkadaşlık sitesine üyelik yakalamıştı onları falanda kapadı.Orda zaten pek bişey yokmuş sadece üyeymiş arkadaşımın anlattığına göre.Ama yine de ne gerek var üyelik yapmasına diyor tabi.Kız olayı unutmaya çalıştı ama içinde acısı var çocuğu çok seviyor.Çocukta bunu seviyor diye tahmin ediyorum.Bişey olcak hasta olcak diye içi gidiyor.Hatta askere gitmeden önce kızı evine davet etti tüm ailesi hatta sülalesi ile tanıştırmış.Aileside kızı çok sevmişler.Kız orda hasta olmuş.Çocuk hastanede elini bırakmamış başından bir dakika ayrılmamış.Çocuğun annesi ablası eniştesi gece gece koşturmuşlar hep.Şimdi bu olay üzerinden 2 ay falan geçti ve araları çok iyi.Birbirlerine bakışlarından sevgileri anlaşılıyor.Hem uzakta olup çok şey paylaşamadıklarından hem üst üste gelen sorun ve kavgalardan dolayı çocuk böyle bir hata yapmış ve sonuçta döndüğü kız olmuş.Ama kız çok sevdiği halde belli etmesede hep içi kırgın.Acaba yaparmı diyor kendi kendine.Çocuk askerde hergün arıyor.Evi bile aramıyor kız arkadaşını arıyor.Sizce kız ne yapmalı?Ben sevgilerine inanıyorum ama içi kırgın...Nasıl atmalı bunu içinden?

Herkes yorumunu yapsın lütfen.Arkadaşıma okutucam hepsini.Belki kafasında bir karar oluşturur...

2. 6 Eylül 2008
  3. BENOZ

BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    birçok zorluğu atlatmışlar
    artık sorun kalmamış dürüst olarak herşeyi anlatmış erkek artık kafasına takmasın bence arkadaşınız
    eğer kendi inanmıyorsa söylenenler yapılanlar kendisini rahatlatmıyorsa diyecek bir şey yok
    bu soru yarınlarda sürekli aklına gelecek
    başka biri ile evlensede gelecek bu sorular
    fakat inandıysa söylenenler rahatlatıp ilişkiyi sürdürüyorsa artık sorular sormaktan vazgeçmeli hem kendisini hemde yaptığı hatadan pişman olan erkek arkadaşını yıpratmaktan başka işe yaramaz
    inandıysa sürüyorsa ilişkileri inanmaya güvenmeye devam etmeli

4. 6 Eylül 2008
  5. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ne yaparsa yapsın, böyle kırgınlıklar hiç unutulmuyor...

6. 6 Eylül 2008
  7. eates

eates Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çok dikkatli olsun,şahsen ben olsam eskisi kadar güvenmezdim.

8. 6 Eylül 2008
  9. eates

eates Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende de bu düşünceyi uyandırdı açıkçası.Beni bu kadar seven olur mu acaba demiş ve geri dönmüştür.Artık ne yaparsam yapayım beni bırakmaz gibi bir düşünceye kapılmıştır,belki birazda içinde bir vicdan azabı vardır onu üzdüğü için.Bu vicdan azabıyla bu kadar iyi de olabilir.

10. 6 Eylül 2008
  11. SorunluyumSorunlu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    bir yanı inanırken bir yanı acıyor işte.ama beraberlerken hiç sorun yok çok mutlulular.Deli gibi aşık iki insan var ve gözleri kimseyi görmüyor.Elleri ayrılmıyor birbirlerinden.Ama araya yine mesafe girince en ufak özlemde yada sorunda kızın aklına bu olay geliyor.Tek sorun bir anda kafasından atması lazım işte.

12. 6 Eylül 2008
  13. SorunluyumSorunlu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    bu yaşanan olayın öncesi için arkadaşım hiç şüphe duymuyor ilişkisinden ve çocuktan.Çünkü heran telefonda yada msndelerde.Gündüz bile nerdeyse tel tüm gün açık haldeydi.Eve geldiklerinde hemen msn başındalardı.Msn kapanır gece telefonda olurlardı.İşte ne olduysa ilişkilerinin bozulduğu o 1 2 hafta içinde olmuş.İlişkileride şu yüzden bozuluyor.Tartışıyolar bunlar çocuk sabret askerden gelmemi bekle diyor.Kızda böyle devam ederse beklemem falan diyor.Çocukta ya şimdi bırak yada bekle askerdeyken sakın bırakma beni diyor.Kızda inada bindirip olayı merak etme gitmeden 1hafta önce bırakırım bırakcak olursam diyor kavga esnasında.Sonra olay uzuyor gidiyor ve çocuğun güveni sarsılıyor.Kızı intirhar etti sanıyor bide olayın üstüne çünkü çocuk bitsin ozaman bu ilişki şimdi diyor.Kızda sen olmazsan bende olmam deyip çıkıyor.Çocukta kız kendine bişey yaptı yapcak sanıyor.(Bu olay benimde başıma gelmişti anlamam erkekler neden hep kızların intihar etceğini sanır en ufak şeyde)Aslında kız sen yoksan bu ilişki için iyi bende yokum ozaman demek istiyor.İşte sonra çocuğa aslında onu sevdiğini askerde bekliyceğini iyi olduğunu falan anlatana kadar.Çocuğun biraz abartması biraz kırılması biraz endişelenmesi ve güveninin sarsılmasından dolayı bu ilişkinin toparlanması 2 haftayı alıyor ve bu olay olmuş oluyor bu esnada.Ama şunu biliyorumki çocukla bende konuşmuştum.Onu çok seviyorum ama beni yıprattı kendine bişey yapıcaktı yarın öbür gün evlensek tartışsak böylemi yapcak demişti bana.Bende anlatmaya çalışmıştım öyle bişey olmadığını ama çocuk odaklanmış kendine bişey yaptı diye ona bişey olsa ne yapardım diyor.Çocuğun psikolojiside bozulmuştu sanırım biraz askere gitme telaşı birde çocuğun ailesinin tarlasında çalışan işler varmış.Çocuk onların başında duruyormuş işçilerden biri çukura düşmüş ve çocuğun kollarında ölmüş.Ölen adamın kızıda abi babamı hastaneye götürmedin mi demiş.Çocuk çıldırcak gibiydi benim konuştuğum dönemlerde.İkiside birbirlerini sevdiklerini söylüyolar af diliyolar ama ilişki bitmeli diyorlar bide ağlıyorlardı...

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Eylül 2008
  14. 6 Eylül 2008
  15. BENOZ

BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bak ne güzel söylemişsin kafasından atması lazım
    hepimiz ayrı kaldığımızda kafamızda tabiki sorular oluşuyor
    bu kadar severken kendine böyle işkence etmesi doğru değil ozaman onunki sevgi değil tutku alışkanlık olur
    eğer hayatımızda hep güvensizlikle yaşasaydık ozaman doğrular nasıl oluşacaktı
    eğer bu şüpheler içinde kalmaya devam ederse psikolojisi bozulur tedavi edilemez hale gelir kendini bitirmekten başka bir işe yaramaz
    ya güvenecek devam edecek
    yada güvensizliği ile yaşamayıp ayrılıp terkedecek

16. 6 Eylül 2008
  17. SorunluyumSorunlu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    kesinlikle haklısın canım.ben yaşadıklarının hepsine şahit oldum ve inanıyorum sevgilerine.Çocuğunda ruh hali baya bir kötü olmuştu işte o dönemlerde.Çocuğun en yakın kız erkek arkadaşları böyle sevgi görmeyeli çok oldu.Gözlerinizin içine bakıyosunuz diyolar.Çocuk şimdi askerde ya arkadaşları kızı hergün arıyor bi isteğin varmı iyimisin diye...Yazdıklarını okutucam arkadaşıma kararını verir artık.

18. 6 Eylül 2008
  19. denizkabugu

denizkabugu Evli, mutlu, ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben olsam aklımda hep soru işareti ve güvensizlik olrdu
    hiç unutamazdım ve böyle de yaşayamazdım
    inş arkadaşınız mutlu olur erkek ark. ile.....

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.