Bir insan bu kadar mı kırıcı olur ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Sarisari tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

17 Mart 2009
    Konu Sahibi : Sarisari
  1. Sarisari

Sarisari Guest

kizlar demin kardesimle haftasonu davetli oldugumuz dügünde cekilen resimlere bakiorduk. bana bakti sonraa kendisine ve dediki: ay sen fena görünüyorsun cok kötü yaaa allahima sükür ediorum benim öyle bir tipim olmadigina. ne kadar kilolusun...giydiginde hic yakismamis cidden dedi...sonrada tek tek analiz eti ay suran pörtlemis hahah surana bak ayyyy dedi ciddi ciddi...kirildim ve dedimki nie öle diosun...lafideistrdi: sonra hepp kendini övdü ah ah saclarim da söle böle ne kadr parlak offf gözlerim de süper iyiki böle cekmism sürmemi fln gibi abuk subuk seyler söyledi. acaip kirdi beni. kilom 70, boym da 170 evet göbegim var ama insan bu kadar kirci olmamasi lazim. ve bilyiorda kilolarimi dert ettgimi.hergün yürüyüs yapyiorum aciktikca yiorum kilo sorunum var iste..anneme anlattim ve acaip agladim ya kendimi acaip irenc hissediyorum yasama sevicimi bile gölgeledi yillarca bu kilolar, byere cikmak istemiyorum...vala napacagimi bilmyiorum...zaten bundan 4-5 sene öncesine kadar bulimiktim yani yedigimi cikariodum kilo almamak icin...bi insan icin baskasinin duygulari düsünceleri bu kadarmi ucuz basit gelir ya..bunlari rahatlamak icin yazdim cok sinirlerim bozuk. onun sayesinde yine aklimdan bulumik olmak geciyo belki o zaman kilom gider

kizlar yasimizi sormusunuz: kardesim 22 yasinda, ben ise 24 üm

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Mart 2009
  2. 17 Mart 2009
  3. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ınanmıyorum ya kardeşin mi söyledi bunları sana.ınsan düşmanına bile söylemez.Üzülme canım bence kilon boyuna göre çok aşırı değil.Balık etlisin sanırım ki bence çok hoş.Ayrıca benim de hafif göbeğim var ne kadar takarsan o kadar gözüne batar.Zayıflamak istiyorsan elinden geleni yap ama takma kafana.Elinden geleni yap derken sağlıklı bir biçimde.spor falan yap.
    Ayrıca kardeşin neden öyle yaptı ki anlayamadım.Çok ayıp etmiş çook...

4. 17 Mart 2009
  5. MeleklerKorusun

MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

Beğenildi:
    73
    Ödül Puanları:
    153
    canm kesinlike zayıflamak için tekrar yediklerini çıkarmayı düşünme
    bu bi hastalık böyle bi yöntemi kesinlikle deneme
    bence dalında uzman bi dr.a danış

kardeşine gelince cidden ayıp etmiş
    kaç yaşında canım kardeşin çokmu küçükki
    karşısındakinn ablası olsa dahi kırılacağını düşünmeden böyel sözler sarf ediyor

6. 17 Mart 2009
  7. ezel78

ezel78 Guest

kardeşinizin neden bu şekilde kırıcı konuştuğunu kendisinden başka kimse bilemez
    ama çok ayıp etmiş,bence kendi kendine ağlamak dert etmek içine atmak yerine bunu ona söyleyin çok kırdın beni çok üzdün diye hoş anlarmı orasıda meçhul.

insanların tümü 90/60/90 olacak diye bir kanun yok ki ben anlayamıyorum nedir bu zayıflık tutkusu nedir yani bu kadar manken ölçülerinde sıfır beden olma çabası kaldı ki zayıflama uğruna özellikle bazı genç kızlarımız sağlıklarını bozacak derecede ileri gidiyorlar.
    yapma canım kardeşim kendine bu baskıyı bu eziyeti yapma kendini sev kendinle barışık ol olduğun gibi kal.olamayacak bişiyi zorlamaktansa olanın üstüne çıkmadan sağlığını bozmadan onu muhafaza et.
    unutmaki sen kendini sevmez kendinden memnun olmaz ve sürekli bu fiziki görüntü için kg.larını problem eder ve hayatı kendine zehir edersen hatta kendini asosyalleştirecek ve sağlığından edecek çaresizliklere sürüklersen kendine bu kötülükleri edersen ''kardeşinde bir başkasıda'' sana neler yapmaz söylemez. asla haklı olmazlar ve doğru yapmış olmazlar ama sonuç olarak sen kendini sevsen güvensen beğensen dimdik olsan kendinle gurur duysan bir başkası kardeşinde dahil sana bunları söylemeye cesaret edemez.

kendini sev ve yakınmak yerine eğer gerçekten senin için bu kadar mühimse kendini daha iyi hissedeceksen bir uzmandan yardım al kararlı ol başar.
    olmassa zorlama olduğun gibi kal.sevgilerimle her şey gönlünce olsun.a.s.

8. 17 Mart 2009
  9. lonely_33

lonely_33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    üzülme canım.genelde ailenin kücük cocuklarında bu durum ortaya cıkabiliyor.belkide içten içe kıskanıyordur seni.cünkü ortada birsey olmasa size böyle bir tepki vermez.gerekirse yorum yapmaz ama yinede kırıcı seyler söylemez.aldırıs etme.bende 180 boyundayım ve 70 kiloyum.gittikcede kilo alıyorum bu durumdan bazen sikayet ediyorum ama acıkcası cokta zayıf olmak istemezdim.takıldıgın seye bak allah baska dert vermesin.

10. 17 Mart 2009
  11. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    niye ona konuşması için fırsat veriyosun ki?
    170boya 70 kilo çok mu?
    çok olsa 10kg fazlan var

o kendini övmeye başladıgında desene kargaya yavrusu kuzgun görünürmüş diye
    böyle bişi başıma gelse yapacağım ilk iş bi arkadaşımla konusup aynı şeyi kardeşime yapmasını istemek olurdu
    yok şuran ne kadar kötü durmuş
    yok çok yapay gülmüşsün
    yok bacakların çarpık çıkmış
    falan fırt
    kardeşim bile olsa karşımdaki asla altta kalmamşakkıdı
    dişe dişe, göze göz
    herkes haddini bilecek :nazar:

12. 17 Mart 2009
  13. arzuca9432

arzuca9432 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Saçmalama bulumik tedavi gerektiren bir hastalık.Sadece sebze ve meyve ye.
    Ekmek yeme.Ama öncelikle zayıflamayı sen kendin istemelisin.Birbaşkası için
    değil...........................

14. 17 Mart 2009
  15. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    gurbi sen bu kafayla çok dayak yersin allaımaa:nazar:

topik sahibi arkadaş sen buna uyma sakın...-tatlicadiarzu-
    bi daha öyle bişey söylediğinde ben göbeğimi eritirimde sen beyninin kalan yarısını nası tamamlarsın onu bilmem de.sonrada terliği peşinden fırlat:lepi:KK43:ben öyle yaparım:1rolleyes:)
    dahada uzatırsa biri sana acilen sandığın kadar iyi görünmediğini söölemeli derim:teytey:

16. 17 Mart 2009
  17. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    bu yaşıma kadar yemediysem bundan sonrası için de telaşlanma kro kafa :nazar:
    arkadaşın kardeşi senin dediğin tarz ince bi nükteyi algılayacak kapasitede olsa zaten o cümleleri kurmazdı ablasına karşı
    o yüzden anladığı dilden konuşmak lazım hihoyyyt

18. 17 Mart 2009
  19. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    yemediğini ne biliiyim:mymeka:
    ayrıca ince tarzda söyle demedimki?
    o alay ediyorsa ben ondan çok alay ederim tarzında söyleyecekyasakkelime