Bir insan bunu neden yapar?...

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve nurDan87 tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

6 Haziran 2009
    Konu Sahibi : nurDan87
  1. nurDan87

nurDan87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    simdi arkadaslar ben size sadece üc hafta süren evliligimi anlatmak istiyorum. Simdi ayriyiz sadece 3 hafta evli kaldik. Onu bi senedir taniyordum. Hersey iyi güzel gidiyordu ailelerde iyi anlasiyordu. Ama nisanlandiktan bi kac hafta sonra benim icimde korkular olustu sanki nisanlim eskilerde kalmis eskilerdeki kiz arkaslarindan birini seviyormus gibi felan geliyordu. Benim eski esimin 2.nisanlisiydim malesef buda korkutuyordu beni... Ama onunla konustugumda hep bana destek cikiyordu yok öyle seyler ben seni seviyorum bunlari atlatacaz diyordu hep. Ona inandim güvendim icimde bu korkular olsada onun yanindayken geciyordu yok oluyordu. Bende söyle düsünmüstüm o benim ilk ciktigim erkekdi sanirim ondan öyle seyler geliyordu aklima. Bazende ben onu cok kiskaniyordum carsida gezerken birine baksa hemen parliyordum ama onuda atlatmistik.... bilemiyorum yada bana öyle geliyordu.... Hatta aklinda kalbinde baskasi yok diye yemin bile etti...

Ve dügüne 1 ay vardi bu bana bi söz vermisti ve sözünde durmadi bende ayrilma karari aldim, ailece geldiler beni ikna ettiler. Bende kabul ettim onu sözünde durmadigi halde. Ve anladimki böyle gitmeyecek bi gün sonra gene ayrilmak istedim gene ailece geldiler ve ben gene ikna oldum tabi kendi ailemde öyle olsun istediler saten. Sunu da itiraf edeyim onun sözünde durmamasinin sebebei belki benim cunki o bana bi yasak koymustu ve ben onun istedigini göz önünde bulundurmamaistim.....

Hic bi sorun yoktu, iyi anlasiyorduk fazla tartismiyorduk....
    Dügün oldu, o gece türkiyeye ucacaktik balayina. evden cikmamistik daha annesinin evindeydik bi seyler yiyorduk. Ve evde bi bayan vardi bana eski esimin bana ev islerinde yardim edebilecegini öyle seylerin onun elinden geldigini söyledi bende saten öyle oldugunu biliyordum... Sonra bana o kadin gittikden sonra demezmi öyle sey yok o lafi unut diye, tabi ben sok oldum ama dügün stresi felan dedim kendi kedime.
    Balayinin 3.günü tartistik ben dedimki ona sen cok saga sola bakiyorsun oda öyle olmadigini söyledi ne o sustu neden ben ve malesef tokat atti bana :KK43:
    Ben neya ugradigima sasirdim ondan bunu hic beklemezdim.... Ve bu orda bitmedi her 3. yada 4. gün siddet uyguladi bana. Sebebi ise bi iki kez benim onu kiskanmam oldu ve öteki sebebler ise hep beni bi seylere zorlamasi mesela balayindayken camasirlari yika diye beni zorladi bende yorgunum dedim ama bosuna dinlemdi beni ve gene siddet uyguladi tam anlatmak istemiyorum simdi.......
    Ama ben hep bu olaylari sineye cektim hep unuttum.
    Ve balayi bitmisti...
    Kendi evimize geldimizde bu seferde tutturdu annemin evinde yatacagiz diye evimizin bi kac eksigi varmis rahat edemiyormus. Ne laflar döktüm dinlemedi beni ve gene siddet uyguladi....
    Ben hep bunun o hareketine sustum bi sey demedim...
    Ondan bi kac ufak biseyler istedim kendimiz icin yok olmaz diyordu.....
    Ve son gün kendi evimizdeydik bu seferde cok komik bi sey istedi benden kisaca sunu bilin yeter resmen kadin isine karsiti sunu söyle yap dedi... Bunun kadin isi oldugunu karismamasi gerektigini söyledim ama anlamak sitemedi beni. Ve ne tuhafki onun benden istedigi seyin aynisini bi kac gün önce görümcem de benden istemisti ama tabi ona bi sey dememistim yaparim yada yapmam diye. Ama esimde benden onu bekleyince vede tutturunca öyle yapacaksin diye sok oldum. Dedim ben böyleyim isine gelirse ve gene siddet gördüm ondan:KK43: sonrada annesinin yanina gitti.....
    Annesiyle konustum dediki oglum nederse onu yapacaksin hic beni anlamadilar dedimki o kadin isi ben onun isine karisiyormuyum hic... Ailede kimse anlamadi beni görümcem saten dünden hazirmis gitmeme gibi davrandi hic umursamadi.... Annemleri aradim almaya gelin beni diye... Esim derseniz giden varsa gitsin diyordu annesi ile konusurken...
    Eski esim elimden evimizin anahtarini bile aldi benden evden cikarken:KK43:
    Sanki gelinleri degilmisim gibi darandilar bana...
    Ben baba evine geldigim aksami eski esim ve görümcem kina gittiler... Ailesi bile hic aramadi.....

Cok uzun anlattim ama baskada kisaltamadim hakkinizi helal edin.... Sizlerin yorumunuzu bekliyorum....
    Benim sade bilmek istedigim madem sevmemis beni neden evlenmis... Evlilik bu cocuk oyuncaagi degilki.

2. 6 Haziran 2009
  3. beyza 25

beyza 25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    boşverbe güzelim hakkında hayırlısı öyleymiş belki ilersi senin için daha kötü olabilirdi seni sevende çıkar elbet bu günlerini unutursun bile allah büyük sen önüne bak hayat devam ediyo

4. 6 Haziran 2009
  5. DuYGuS3Li19

DuYGuS3Li19 Guest

nurdancım gerçekten bu durumuna çok ama çok üzüldüm... çok iyi anlıyorum çünkü bende 5 ay ewli kaldım daha düğün olmadan neredeyse hastanelik oluyorudum bıçak fırlattı bana nikah oldu ya ona mecburmuşum gibi..erkekler böyle şiddete baş vurur.. ki kaynanamla yaşıyordum birde görümcem vardı elimdeki altınları paraları aldılar birde ailemden para istediler..ailemin yanındayken bana çok iyi davranıyolardı zor ispat ettim aileme bu durumu..

Canım benim boşanma davası felan aç hemen katlanmak zorunda değilsin bak bende baba ewindeyim 2008 de dava açtık hala sürüyor çok aradılar çok dil döktüler red ettim..soyadımı almayı bekliyorum çok zor bir durum yaşadığın atlatamadında hala epeyde atlatamazsın ben hala rüyamda yediğim dayakları görüyorum korkuyorum yaşım çok küçük olmasına rağmen çok çektim ve ewlilikten soğudum...bunlar gibi adamları toplayıp asmak lazım zaten ALLAH öyle bir dert vesinki bizimkilere ismini bile unutsunlar canım pişman olsun herşey için...çok sinir oldum elim ayağım titriyo inanki bu ne ya kadınlara ettiklere bakın beter olsun inşallahhhhh...baba ewi gibi yok gerçekten benimde o ilkimdi emindim 5 yıl tanıdığımdı ama değişe biliyolarmış gözümün önünde kıza sarıldı babasıda normal dedi böyle biz olsak adımız farklı olur...ne diyeyimki canım boşan iş bul çalış oku anca bu lazım kadına..

6. 6 Haziran 2009
  7. nurDan87

nurDan87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cevaplariniz icin tesekkür ederim. Ben saten babaevine geldigimde hemen dava actim bana siddet uyguladigi icin, doktora gittim rapor aldim felan... Artik bosanma bi sene sonra gerceklesecek insallah. Evet hayirlisi bölye imis onlari felan kabullendim anliyorum ama benim anlamadigim gözümüm icine baka baka beni nasil kandirmis seviyorum diye kendi de zamaninda acilar cekmis simdi ayni acilari bana nasil yasatti. Ne hayallerle evlendik hepsini nasil yapti... hepsi bosunaymis.....
    Bu erkekler bu kadar acimasiz nasil olabiliryorlar...

8. 6 Haziran 2009
  9. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    eşine de ailesine de pess yani..yaşadıkların çok üzücü we hiç bi kadının haketmediği şeyler..doğru kararı wermişsin bu böyle sürer giderdi..zaman zaman çok güçlü zaman zamansa çok zayıf hissediceksin kendini..boşanma sürecinde lütfen ama lütfen nekadar özür dilesede dönme..umarım bundan sonra hayat hep güzellikler çıkarır karşına..

10. 6 Haziran 2009
  11. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153

ne diyim bilmiyorumki..Allah sana da kolaylık wersin arkadaşım...

12. 6 Haziran 2009
  13. DuYGuS3Li19

DuYGuS3Li19 Guest

pes etmemek lazım ama bu böyle olmaz erkekler kendineden başka bişey düşünmeyen insan görünümlü yaratıklardır.. bana göre iyisi varmıdır vardır ama ialeye bakar herşey aile mana oğlum tamam oğlum yetiştirirse böyle olur işte sonrada başları belaya girmesin diyip baş göz edek diyip ewlendirdikleri karısının başını yakarlar.. bitsin artık yeter ya bu ne ya bizlermi çekecek bunların hakaretini,şiddetini,salyalarını valla gına geldi biri buna dur demeli allah kahretsin böylelerini ya..

14. 6 Haziran 2009
  15. DuYGuS3Li19

DuYGuS3Li19 Guest

teşekkürler zuzu allah kimseye böyle dert vermesin valla

16. 6 Haziran 2009
  17. nurDan87

nurDan87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bence söyle düsünmeye calisalim bu bizim icin bi imtihandi gecti gitti diye düsünelim.
    Sonucta yaptiklari hic kimsenin yanina kar kalmayacak iyilik yaptiysan iyilik bulacaksin kötülük yaptiysan kötülük bulacaksin...

zuzu özür meselesi hakkinda yazmisin ondan bunu hiiic mi hiiic beklemiyorum, özür dilemez o....
    ben evden ayrildiktan iki hafta sonra aradim cikmadi hesap soracakdim neden benle oynadin neden hayatima girdim diye ama cikmadi bile.... bende mesaj attim cevap yazmadi.
    Yüzümü varki yazsin...
    Valla kimin iyi kimin kötü oldugu hic belli degil.
    Tesekkürler zuzu güzel dileklerin icin Allah hepimizi öylee kötü insanlar bize zarar verecek insanlardan korusun...

18. 6 Haziran 2009
  19. DuYGuS3Li19

DuYGuS3Li19 Guest

amin canım.. ama bazı şeyleri haz medemiyorum o kaynananam hastaydı o yaşımda baktım ona önüme aldım yıkadım varya herkez nankör olmuş ama er yada geç çıkacak bunlardan yaptıkları.. eşyalarım kaldı orada giyiyodur geziyodur artık..allah beter etsin bunlar gibisini ne diyeyyim daha.. nurdan benimkide seninkide çoktann baikasını bulmuştur bizi düşündükleri bile yoktur öyle biriyle birlikte olsunlarki bizi mumla arasınlar emii.. bu imtihan çok ağır be nurdan inş. kısa zamanda tamammen boşanıp kurtuluruz..