Bir insan kuzenine aşık olurmu?

Konusu 'Aşk Acısı Çekenler' forumundadır ve cimcime eses tarafından 22 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : cimcime eses
  1. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Arkadaşlar kafamı kurcalayan bişey var, bir insan kuzenine aşık olabilirmi?? Mantık olarak bana olmaz gibi geliyor, ama düşünüyorumda duygusal bakımdan çok farklı bir durum. Size şöyle açıklayayım benim bir kuzenim var, onunla 7 yıl önce tanıştık (ondan önce birbirimizi hiç tanımamıştık) belirli bir zaman sonra beni sevdiğini ve ayrılamayacağını söyledi ben ilk önce istemedim ama o kadar ısrar ettiki denemek zorunda kaldım, (ama her zaman sonu ne olacak diye düşünüyodum) gerçekten yapı olarak çok farklı çok ii biri, yani onunla farklı insanlar olarak karşılaşsaydık kesin evlenirdim. Daha sonra aileler duydu annem istemedi, tabi amcamlar falanda baya tepki göstermişler ben sonradan duydum, ama o sevgisi yüzünden hasta olmuş, benim okuluma gidip oraları gezmiş, yürüdüğüm yollarda yürümüş, klavyelere benim elim değmiştir diye dokunmuş... Sonraki günlerde bana bir hediye gönderdi, bende kabul etmeyip geri çevirdim. En son bana bir msj attı, artık seni istiyorum diye bende bırak artık beni ben nişanlanıyorum dedim o günden beri hiç aramadı. Geçenlerde nişanlandığını duydum nedense baya kötü oldum (Mantığım olmaz diyor, ama duygıularıma söz geçiremiyorum) böylesi daha ii diye kendimi avutuyorum ama akşam başka bir kuzenim, gerçekten çok seviyor, nişanlanana kadar seni sayıkladı durdu dedi. Ben aslında bu duruma alışmıştım ama akşam o sözler üzerine çok kötü oldum. Ya ben büyük bir yanlışmı yaptım, şimdi biliyorum hiç kimse bu duruma onay vermeyecek, bende onaylamıyorum aslında ama, mantığım doğru olanın bu olduğunu söylüyor, duygularıma ise söz geçiremiyorum. senağlama

2. 22 Temmuz 2008
  3. cmcmcns

cmcmcns _CanCu (: _ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zor bi durummmtatlicadiarzutatlicadiarzu
    işin içinden çıkamassın düşünme hiççç mantığın olmaz diyorsa doğru yolu bulmuşsun zmnlada geçer canımm:1hug:

4. 22 Temmuz 2008
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.531
    Ödül Puanları:
    363
    Yanlış olduğunu bile bile başlamışsınız bir ilişkiye..
    Hem kendinize hem de kuzeninize yazık etmişsiniz..
    7 yıl önce tanıştım demişsiniz,ne farkeder ki?
    Tanışmamış,görüşmemiş bile olsanız bir kuzrnin varlığını biliyordunuz zaten..
    Kuzeniniz ne kadar ısrar ederse etsin bence hiç başlamadan kestirip atmalıydınız..
    Madem olan olmuş,artık onu düşünmeyin,kendi hayatınıza bakın..Yaptığınız yanlışı daha da büyütmeyin artık.

6. 22 Temmuz 2008
  7. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok üzülerek söylüyorum;bence hata yapmışsın:çok üzgünüm:
    insan neden kuzenine aşık olamasın?hemde birbirimizi 7 yıl önce gördük ilk demişsin.yani bacı- abi gibi büyüme durumuda yok.
    kuzen kardeş değildir.pekala aşık olunabilir.çok mutlu süren örnekleride mevcut.
    ne islam hukukunda ne de medeni kanunda bu tür evlilikleri yasaklayan bir hüküm yok.
    dolayısıyla malesef saçma toplumsal yargıların kurbanı olmuş ve belkide mutluluğunu elinin tersiyle geri çevirmişsin.
    bundan sonra ne yapılabilir bilmiyorum.
    eğer kuzenin acı acıyı bastırır,su sancıyı yöntemini denemiş ve sırf seni unutmak için başkasıyla nişanlanmışsa o kızada yazık.onada bunu yapmaya hakkı yok kuzeninin.
    belki tekrar konuşmayı deneyebilirsin bilmiyorumfisfisfis

8. 22 Temmuz 2008
  9. incisu

incisu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kuzenınız sızı unutup kendı hayatına yön vermeye başlamıs.
    bence ne onun nede kendı kafanızı karıstırın.
    bu askı unutun.hem kendınız hemde aılelerınız ıcın.a.s.

10. 22 Temmuz 2008
  11. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yollarınız ayrı heleki ailelerde istemiyorsa zaten yapacak bişiy yok.nişanlanmış boşver zamanla yüzünü görmesse alışır gider sende kararsızsın demekki onun kadar sevmiyorsun seninde karşına biri çıkar sende alışır gidersin ha unuturmusunuz bilemem onu zaman gösterir ancakk ama en mantıklısı bu saadet dilemek

12. 22 Temmuz 2008
  13. manolya85

manolya85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evett neden olmasınnn ya bende halamın ogluna aşık oldum... öncelri çokred ettimmm ama onun aşkıı yendi benii.. eger kabul etmeseydimmmm onunhalinidüşünemiytorum.. şiödi evliyimm çok mutluyumm eşimide çok sreviyorum... kim ne derse desinnnn pişman da degilimmm

14. 22 Temmuz 2008
  15. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.140
    Ödül Puanları:
    488
    Bence sizde kendi yolunuzda ilerlemeye bakın...
    duygularını dinleme

16. 22 Temmuz 2008
  17. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Ama o zamanlar okulda ve yalnızdım yani başka bir ildeydim, kendime tutunacak bir dal arıyordum, bi an kapıldım işte, buna ancak cahillik diyebiliyorum ama oldu bi kere işte, inan destek olacak birini bulsaydım bu konuyu buraya yazmazdım, ne annem nede ablam hiç biri bana destek olmuyo, kim olursa olsun istemiyoruz diyip kesip atıyolar, bana kimse düşüncelerimi sormuyoki

18. 22 Temmuz 2008
  19. cmcmcns

cmcmcns _CanCu (: _ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

benim tahmin ettiğim bi durum işte bu boşluktan dolayı..
    canım hazır oda başka yol çiziyor sende bak hayatına canımm kimse unutulmaz deil canım bunu unutmaa!!!!
    mutlaka vardır bi hayır eğer evlenseydiniz belkide çocuklarınzda (Allah korusun) bi soorun olucaktıı üzülme canm her şerde bi hayır bi hayırda şer vardır bunu unutmaaayerimseniben