Bir Kadının Kaç Sevgilisi Olmalı?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve sel tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : sel
  1. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    Bir arkadaşım şöyle demişti: “ Bir kadının üç sevgilisi olmalı!” İlk duyduğumda tüylerim ürpermişti. Bunun saçma ve altı boş bir cümleden öteye gitmediğini düşünmüştüm. Sizce bir kadının kaç sevgilisi olmalı?

Normal şartlarda herkesin vereceği cevap, elbette tek kişidir. Dinlerken ben de öyle düşündüm. Sadakati, aşkın kutsallığını ve sonuna kadar sevgiyi savunan biri olarak, tabii ki herkesin bir sevgilisi olmalıdır. Nedenini sordum. Şöyle açıkladı:
    “Kadının bir sevgilisi olmalı, kulağına aşk sözleri fısıldamalı. Kültürü, birikimi, görgüsü, vizyonu ve kalitesi ile başka bir dünyaya taşımalı. Şiirden, edebiyattan, resimden anlamalı. Kadının hiç görmediği, bilmediği bir pencere açmalı. Ruhunu beslemeli, sohbet edip tartışılacak, dertlerini, sorunlarını konuşacak ve doğru çözümler üretecek bir adam olmalı. Sevgiliden çok dost olmalı. Her halinle seven, makyajsız, pembe ayılı pijamanla dolaşırken, sana yine hayran bakan bir erkek olmalı.
    İkinci sevgili, maddi sorunları olmayan biri olmalı. Onunla gezip, eğlenip, sefa sürmelisin. Hediyelerle, çiçeklerle şımartılmalısın. Şık mekanlarda, şampanyalar içip, pahalı yaşamı tanımalısın. Kalite ve zevk ile tanıştırmalı. Para nasıl harcanır, nerede yenir, içilir, onunla görmelisin.
    Üçüncüsü, seni geceler boyu zevkin doruklarına çıkarmalı. Dokunmaktan, öpmekten, sevişmekten anlamalı. Heyecan, adrenalin ve tutku, o adamla yaşanmalı.”
    Bunları dinleyince, aldı beni bir düşünce. Acaba erkekler bu formülü daha önceden öğrenmiş olabilirler mi? Geçmişten günümüze aldatmanın ve çok eşliliğin erkekler tarafından her dönem moda olduğunu düşünürsek, sanki onlar bu işi biliyorlarmış ama bize çaktırmıyorlarmış gibi geldi.
    Peki, bu özelliklerin hepsi bir adamda olamaz mı diye sordum. Zormuş! Mantıklı fakat etik değil. Eski devirlerde olsa, biraz daha kolay olabilirdi. Bu zamanda hepimizde cep telefonu, internet gibi teknolojik donanım varken; üçünü bir arada yürütmek oldukça güç geldi bana. Tilkinin kuyrukları birbirine girer vallahi!
    Tam ikinci ile Paris’e uçmak üzere havalimanına gelmişiz, telefon çalıyor, birinci arıyor. Ne diyeceksin? Anonslar yüzünden arkadaşlarla toplantıdayız gibi saçma bir bahane de işe yaramaz. Ayrıca arayanı atlattın diyelim, yanındaki kim olduğunu sorduğunda ne cevap verilecek? Hepsine aynı lakap olmaz. Birinci, aşkım, sevgilim derken; senin kalkıp Bilmemne Bey diyecek halin de yok. Bu sırada, üçüncünün de mesaj atacağı tutar. Cebini kapatsan, ilk açtığın anda mesaj yağmaya başlar. Offf! Çok karıştı orası, ben işin içinden çıkamadım.
    Aslında hepsini biraz tebessüm edin diye yazdım. Aşkın o koyu gururu bunları kaldırmaz. Zaten bir yürek, başka birine kaydıysa; ne bedenine, ne beynine kimse dokunsun istemez kadın. Ancak bu yazıyı yazdığım gibi, yalnız ve sevgilisiz gecelerden birinde olunca insan, şeytan dürtüyor, aklıma da gelmiyor değil hani! Bir kadının üç sevgilisi olmalı! Birisi yorgun olduğu için kendi evinde uyuduğunda, onun boşluğunu dolduracak, kollarında sizi saracak diğer sevgili yedekte durmalı.
    Aman ha! Siz yine de bu yazılanlara uymayın. Ben bu gece biraz fitne fücurum. Hem benim bahanem hazır. Osmanlı geni taşıyan bir kadın olarak, harem kültürünü araştırmak istedim. Bu devirde padişah benim. Ayrıca aşk yazıyorum, acilen malzemeye ihtiyacım vardı. Kendim için bir şey istiyorsam namerdim; hepsi meslek aşkından!

ALINTI

2. 22 Mayıs 2009
  3. bayansu

bayansu Guest

çok saçmaa:1closedeyes:

4. 22 Mayıs 2009
  5. balmira

balmira Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu yazıyı bende bır yerde okumuŞtum ÜÇ Şey bır adamda olsa Çok ıyı olur bence

6. 22 Mayıs 2009
  7. EU1

EU1 Guest

bence 1 sevgilin olmalı.. yazılana katılmıyorum :1closedeyes:

8. 22 Mayıs 2009
  9. icimdeki_sen

icimdeki_sen 17.10.2014 miladim kizim Pro Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    153
    yazinin icine girdigimde aslinda cok dogru....
    bir kadinla yetinmeyen erkege capkin diyorsak kadinin capkini olabilir...
    hemen kadina damga mi vurmak lazim illa...
    hos yazida dedigi gibi bir kadin ücünü bir arada yürütemez zaten böyle birsey hamurundada olmaz...

Son düzenleme: 22 Mayıs 2009
  10. 22 Mayıs 2009
  11. EU2

EU2 Guest

azla yetinmeyi bilmeyen çoğu bulamaz bencede saçma tek erkeği olmalı kadının fikrimce:1closedeyes:

kimse dört dörtlük değildir bencede sadece ama sadece 1 sevdiceği olmalı ::)

12. 22 Mayıs 2009
  13. cemrenaz06

cemrenaz06 fıstık gibiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben katılıyorum doğru insanı bulana kadar 3-4 5 sevgili olsun hiçbir sakıncası yok
    ama dikkatli olun yakalanmayın kaydirigubbakcemile3
    :roflol: :roflol: hep mi erkekler yapacak ayol

14. 22 Mayıs 2009
  15. rockprincess

rockprincess punk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cemrenaza katılıyorumalkisalkisalkis

16. 22 Mayıs 2009
  17. cemrenaz06

cemrenaz06 fıstık gibiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

saol canım benim bende seni alkışlıyorum alkisalkisalkis
    senin medeni durum buna müsait :roflol::roflol::roflol:

18. 22 Mayıs 2009
  19. sevdemm

sevdemm ALLAHIMDAN HAYIRLISI Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Bence tüm bu saydıkların tek bir insanda birleşmelii.